Η ιστορική επιστροφή του Νίκου Μηνά στο Ηρακλή αποδείχθηκε με το "καλημέρα" ευεργετική!

Ο πολύπειρος επιθετικός ήταν ο πρωταγωνιστής της νίκης της ομάδας των Νεροκούρου, με 4-2 επί του Γρανίτη (4η σερί ήττα), "μοιράζοντας" δύο "ασίστ" και σημειώνοντας άλλα τόσα γκολ.

Στο 20' ο Πατελάκης άνοιξε το σκορ, από πάσα του Μηνά, για να ισοφαρίσει στο 30' με πέναλτι ο Μαραγκάκης. Στο 50' από πάσα του Τοντινίδη ο Μηνάς με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 2-1, ενώ από δική του "ασίστ" στο 55' ο Μανελλάρη έκανε το 3-1. Πέντε λεπτά αργότερα μείωσαν οι φιλοξενούμενοι σε 3-2 με τον Ράντεβ να εκμεταλλεύεται την πάσα του Μαραγκάκη, αλλά στο 70' ο Μηνάς με εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 4-2. Οι νικητές είχαν και δοκάρια με τους Μαννελάρη, Τοντινίδη και Πατελάκη.

Δραματικό φινάλε είχε η αναμέτρηση στις Μουρνιές, όπου η Παλαιόχωρα προηγήθηκε με τον πρώην παίκτη του Πανακρωτηριακού Αδαμόπουλο, αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν το βαθμό της ισοπαλίας (1-1), με το γκολ του Μιχαήλ στις καθυστερήσεις (φώτο από τα πανηγύρια από το haniotika-nea.gr).