Με πρωταγωνιστή τον νεαρό τερματοφύλακα Τσαβαρή η Σπάθα απέκλεισε στα πέναλτι τον Άρη Βουκολιών, που είχε βλέψεις για κατάκτηση και του Κυπέλλου Χανίων, πέρα από αυτή του πρωταθλήματος στη Β\’ κατηγορία.
Στο Κολυμπάρι η κανονική διάρκεια του ματς και η παράταση ολοκληρώθηκαν χωρίς γκολ (0-0), ενώ στη \”ρώσικη ρουλέτα\” οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 3-1, με τον γκολκίπερ τους να αποκρούει δύο εκτελέσεις.
Μοσχανάκης 3-1
Στα Νεροκούρου ο Ίκαρος κέρδισε με 2-0 τον Α.Ο. Περιβολίων (φωτ.), παίρνοντας το… εισιτήριο για τους \”4\”, όπου θα αντιμετωπίσει στο τοπικό ντέρμπι των Μουρνιών τον Μινώταυρο.
Μέσα σε ένα δίλεπτο οι γηπεδούχοι \”καθάρισαν\” την πρόκριση, με τον Μεγαλακάκη να ανοίγει το σκορ στο 35\’ και τον Δαμανάκη να κάνει το 2-0 ένα λεπτό αργότερα.