Παλικαρίσια νίκη του Εργοτέλη μέσα στη Νέα Σμύρνη επί του Πανιωνίου με 1-0. οι "κιτρινόμαυροι" αν και αγωνίζονταν με 9 παίκτες από το 73ο λεπτό της συνάντησης κατάφεραν να φύγουν με το διπλό από την έδρα του Πανιωνίου.

Οι φάσεις του αγώνα:

8' Σέντρα του Κούρου από τα αριστερά μέσα από την περιοχή αλλά ο Γιάννου στο δεύτερο δοκάρι δεν μπορεί με προβολή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

17' Εκτέλεση φάουλ του Λάζνικ από τα αριστερά αλλά ο Παντίδος δεν μπορεί από πλεονεκτική θέση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

22' Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Κούμπικ να κάνει το γύρισμα από τα αριστερά αλλά το πλασέ του Διαμαντάκου απομακρύνθηκε πάνω στη γραμμή από την άμυνα του Πανιωνίου

24' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λάζνικ από τα δεξιά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Στοΐκοβιτς

31' Κερδισμένο φάουλ για τον Εργοτέλη σε καλό σημείο έξω από την περιοχή στον άξονα

34' Κίτρινη κάρτα στον Μεχία

35' Κίτρινη κάρτα στον Κούρντι

40' Εκτέλεση φάουλ του Λάζνικ από τα δεξιά, ο Παντίδος κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι αλλά η μπάλα περνάει άουτ

43' Σέντρα του Κολοβού από τα αριστερά αλλά ο Αραβίδης στο δεύτερο δοκάρι δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

52' Κίτρινη κάρτα στον Κούμπικ

60' Κίτρινη κάρτα στον Ρέντζα

63' Κερδισμένο φάουλ του Εργοτέλη από τα δεξιά σε αρκετά καλό σημείο

66' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μεχία και αποβολή για τον παίκτη του Εργοτέλη.

70' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαντί αλλά η μπάλα περνάει άουτ

73' Δεύτερη κίτρινη στον Ρέντζα και δεύτερη αποβολή για τον Εργοτέλη που μένει με εννέα παίκτες!!!

85' Κίτρινη στον Λαμπρόπουλο

86' Γκολ για τον Εργοτέλη!!! Ο Διαμαντάκος δέχτηκε την κάθεση μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!!!

91' Δοκάρι για τον Πανιώνιο έπειτα από σουτ του Αραβίδη μέσα από την περιοχή, στη συνέχεια ο Κούρος έκανε το γύρισμα αλλά το τακουνάκι του Γιάννου απομακρύνθηκε πάνω στη γραμμή

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Πανιώνιος: Παπαδόπουλος, Κούρντι, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Κολοβός (87' Παναγιωτούδης), Παντίδος, Κουλουχέρης (75' Ντούνης), Λάζνικ, Αραβίδης, Γιάννου.

Εργοτέλης: Στοΐκοβιτς, Πίτσος, Σαρής, Καρντόσο, Ιμπραΐμ, Ρέντζας, Μεχία, Μπαντιμπαγκά (76' Κοζορώνης), Κούμπικ (70' Γιοβάνοβιτς), Χαντί, Διαμαντάκος (92' Μπουχαλάκης).