Με τους Χανιώτες, Γιάννη Δρακάκη και Στέφανο Μαρτσάκη, αλλά και τον πρώην \”Χανιώτη\” Γκαστόν Γκονζάλες, πρωταγωνιστές, η Επισκοπή επιβλήθηκε της Γλυφάδας με 5-1, \”πιάνοντας\” στην 3η θέση τον ΑΟΧ (που έχει ματς λιγότερο).
Ο \”Δράκος\” με το τρίτο του γκολ σε δύο παιχνίδια άνοιξε στο φινάλε το ημιχρόνου το δρόμο για τη νίκη, για να πάρουν τη \”σκυτάλη\”, σκοράροντας από δύο φορές, οι Μαρτσάκης και Γκονζάλες.
Με 8 Κρητικούς ξεκίνησε το ματς ο Ανυφαντάκης, ολοκληρώνοντας το με 9!

Φάσεις-γκολ

22\’ Σουτ του Γκονζάλες άουτ.
27\’ Από λάθος του Αρκουμάνη ο Γκονζάλες βγαίνει απέναντι από τον Πασάι, αλλά αποκρούει ο γκολκίπερ της Γλυφάδας το πλασέ του Αργεντινού μέσου.
40\’ Δοκάρι για τη Γλυφάδα στο δυνατό σουτ του Ραχίμ.

44\’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Γκονζάλες, πλασέ του Δρακάκη και 1-0.
52\’ ΓΚΟΛ: Με δυνατό σουτ ο Γκονζάλες σημειώνει το 2-0.

64\’ Κόρνερ του Μανουσάκη, σουτ του Γιακουμάκη αποκρούει με τα πόδια ο Πασάι.
65\’ Κάθετη πάσα του Γκονζάλες στον Γιακουμάκη, που με πλασέ στέλνει τη μπάλα άουτ.
68\’ Δυνατό σουτ του Ραχίμ ελάχιστα έξω από την εστία του Α. Κελαΐδη.
74\’ Μακρινό σουτ του Βιδάλη, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι.

81\’ ΓΚΟΛ: Σουτ του Μανουσάκη αποκρούει ο Πασάι και ο Μαρτσάκης με κοντινό πλασέ κάνει το 3-0.
87\’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Σουμπασάκη κεφαλιά του Μαρτσάκη και 4-0
90+2\’ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική ενέργεια και σουτ του Γκονζάλες, η μπάλα στο \”παραθυράκι\” της εστίας του Πασάι (5-0).
90+3\’ ΓΚΟΛ: Ο Ταμπάκης με κοντινό πλασέ κάνει το τελικό 5-1.

Επισκοπή (Κώστας Ανυφαντάκης): Α. Κελαϊδής, Μανουσάκης, Βιδάλης, Βουρβαχάκης, Μποτωνάκης (33’ λ.τ. Μαραθιανός), Σελινιωτάκης, Γκονζάλες, Δελήμπασης, Μπρατσιάνι (57’ Σουμπασάκης), Γιακουμάκης, Δρακάκης (79’ Μαρτσάκης).
Γλυφάδα (Κυριάκος Μίχας): Πασάι, Κόκκαλης, Μουστάκης, Αρκουμάνης (65’ Τσακχρής), Μαρκάκης, Κατσαμακίδης, Δωροβίνης, Ραχίμ, Ταμπάκης, Μπουλούμπουσης (33’ Μητσέας), Νίκου (59’ Μπράχο).

Βράβευσε τον Σταμούλη

Τον πρώην πρόεδρο του Σ.Δ.Π. Ρεθύμνου Βασίλη Σταμούλη βράβευσε στο ημίχρονο η Επισκοπή.
Η σχετική ενημέρωση:

«Η ΠΑΕ Επισκοπή στην ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου τίμησε τον κ. Βασίλη Σταμούλη, πρώην Πρόεδρο του συνδέσμου διαιτητών Ρεθύμνου για την πρόσφορα του επί 29 χρόνια στο τοπικό σύνδεσμο τον οποίο εκπροσώπησε μέχρι και στην Α’ Εθνική κατηγορία ως διαιτητής. Την τιμητική πλακέτα εκ΄μερους του Δ.Σ. της ΠΑΕ Επισκοπής παρέδωσε ο Γενικός Αρχηγός κ. Μιχάλης Βελονάκης».