Την ευκαιρία να... ξεμουδιάσουν είχαν οι ποδοσφαιριστές του Κισσαμικού, που δεν έχουν αγωνιστικές υποχρεώσεις ούτε αυτή την Κυριακή (23/02).

Ο εκπρόσωπος των Χανίων στη Γ' Εθνική αντιμετώπισε σε φιλικό παιχνίδι το Μινώταυρο στο γήπεδο των Μουρνιών, επικρατώντας με σκορ 6-1.

Στο πρώτο ημίχρονο Στεφανίδης (5') και Πασιαλής (41') έβαλαν μπροστά στο σκορ δυο φορές τους φιλοξενούμενους, με τον Νταγκουνάκη να ισοφαρίζει προσωρινά στο 38', ενώ δοκάρι είχε στο 31' ο Κόντη.

Στην επανάληψη έδειξαν μεγαλύτερη διάθεση οι παίκτες του Κισσαμικού, με αποτέλεσμα το σκορ να φτάσει στο 6-1 με αυτογκόλ του Γκούντελου (52' από εξαιρετική κούρσα και σέντρα του Τσικουδάκη) και γκολ των Μπάτζιο (59'), Σμίλτου (71' πέν.) και Κιν (82').

Διαιτητής: Αντ. Κουρκουμελάκης
Βοηθοί: Μπαταγκιώνη-Ι. Κουρκουμελάκης

Μινώταυρος (Γιάννης Μαρκάκης): Αρχοντάκης, Καράκης, Σύρμος, Κελαΐδης, Χατζόπουλος, Δοντσίδης, Περαθωράκης, Γκούντελος, Καλαϊτζάκης, Νταγκουνάκης, Περδικάκης.
Έπαιξαν στο β' μέρος και οι Κελαϊδάκης, Καλέλλης, Μιχάκης, Κουνάκης, Σουχλάκης, Γιαννακίδης, Στυλιανουδάκης και Τρουλλινός.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Παραλίκης, Ψυχουντάκης, Καρβουνιάρης, Εσόνο, Μποτωνάκης, Ενγκουέμ, Πασιαλής, Χατζηλιόντας (20' Ψαράκης), Κόντη, Στεφανίδης (α' ημιχρ.)

Βλαχάκης, Λευτ. Κομπογεννητάκης, Ζαχ. Κομπογεννητάκης (75' Κοκάκης), Χολέβας, Κουμπρόγλου, Σμίλτος, Μπάτζιο, Ανιάνγκμε, Τσικουδάκης, Ψαράκης (78' Βαρδάκης), Κιν.