Επιτυχημένη ήταν η παρουσία της προαγωνιστικής ομάδας κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στο Ηράκλειο, αφού οι αθλητές και οι αθλήτριες του επέστρεψαν συνολικά με 20 μετάλλια στις αποσκευές τους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για το Ν.Ο. Χανίων ήταν τα εξής:

 

50μ. ελεύθερο

ΑΓΟΡΙΑ

4η θέση - Στέφανος Χαλκιαδάκης 00:31.67

5η θέση - Στέλιος Καπής 00:34.79

6η θέση - Στέλιος Κοντόπουλος 00:35.73

18η θέση - Πέτρος Πετράκης 00:38.90

23η θέση - Γιώργος Πετράκης 00:41.82

29η θέση - Γιάννης Τζουγκράκης 00:42.83

35η θέση - Γιώργος Μεντής 00:43.75

41η θέση - Λευτέρης Μαστραντωνάκης 00:46.82

52η θέση - Νίκος Χαβρές 00:50.46

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

3η θέση - Κατερίνα Λελεδάκη 00:34.02

7η θέση - Σοφία Θεοδοσάκη 00:36.09

12η θέση - Άννα Νταουντάκη 00:37.52

13η θέση - Ραφαέλα Κουργιαντάκη 00:38.20

18η θέση - Αστερία-Στέλλα Δεληογλάνη 00:40.65

24η θέση - Ελένη Περβολαράκη 00:42.55

26η θέση - Αργυρώ Μαλεκάκη 00:43.42

41η θέση - Σοφία Μήτρου 00:54.86

 

100μ. ελεύθερο

ΑΓΟΡΙΑ

5η θέση - Στέλιος Καπής 01:18.41

10η θέση - Στέλιος Κοντόπουλος 01:26.09

12η θέση - Πέτρος Πετράκης 01:27.24

15η θέση - Κώστας Τσίγκος 01:31.76

17η θέση - Γιώργος Πετράκης 01:33.71

22η θέση - Λευτέρης Μαστραντωνάκης 01:45.00

23η θέση - Χρήστος Καυκαλάς 01:45.33

25η θέση - Ιωσήφ Ριτζάκης 01:48.44

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

3η θέση - Φανή Κυριακή Περάκη 01:19.57

7η θέση - Καλλιόπη Ματζοράκη 01:23.90

8η θέση - Ραφαέλα Κουργιαντάκη 01:25.74

14η θέση - Κωνσταντίνα Παπαδεράκη 01:30.01

15η θέση - Ελένη Περβολαράκη 01:32.54

18η θέση - Ραφαέλα Κουργιαντάκη 01:33.19

23η θέση - Ελένη Γρηγοράκη 01:46.02

24η θέση - Δάφνη Αλιπράντη 01:50.47

26η θέση - Χρυσή Τζουγκράκη 02:07.90

 

200μ. ελεύθερο

ΑΓΟΡΙΑ

1η θέση - Θανάσης Δημουλιός 02:25.97

3η θέση - Στέφανος Χαλκιαδάκης 02:35.31

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

3η θέση - Σοφία Θεοδοσάκη 03:01.38

 

400μ. ελεύθερο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

2η θέση - Κατερίνα Λελεδάκη 05:36.88

 

50μ. ύπτιο

ΑΓΟΡΙΑ

2η θέση - Βασίλης Μιχαηλίδης 00:39.48

8η θέση - Στέλιος Κοντόπουλος 00:41.83

10η θέση - Στέλιος Καπής 00:42.41

21η θέση - Ευτύχης Καπής 00:48.06

25η θέση - Γιάννης Τζουγκράκης00:49.10

29η θέση - Νίκος Χαβρές 00:52.31

30η θέση - Γιώργος Μεντής 00:52.34

36η θέση - Σοφοκλής Σταματάκης00:59.71

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

2η θέση - Κατερίνα Λελεδάκη 00:39.39

3η θέση - Καλλιόπη Ματζοράκη 00:41.02

4η θέση - Νίκη Λεδάκη 00:41.93

9η θέση - Ελένη Περβολαράκη 00:44.86

10η θέση - Αστερία-Στέλλα Δεληογλάνη 00:44.90

19η θέση - Αργυρώ Μαλεκάκη 00:48.49

23η θέση - Ναυσικά Μαραγκουδάκη 00:48.91

31η θέση - Αιμιλία Ανδρεαδάκβ 00:56.87

35η θέση - Σοφία Μήτρου 01:00.65

 

100μ. ύπτιο

ΑΓΟΡΙΑ

5η θέση - Βασίλης Μιχαηλίδης 01:26.39

9η θέση - Γιώργος Πετράκης 01:42.15

11η θέση - Κώστας Τσίγκος 01:48.44

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

2η θέση - Νικολέτα Κοπάση 01:22.91

4η θέση - Νίκη Λεδάκη 01:26.59

5η θέση - Φανή-Κυριακή Περάκη 01:28.15

6η θέση - Καλλιόπη Ματζοράκη 01:28.54

7η θέση - Ευτυχία Καζάση 01:28.72

9η θέση - Άννα Νταουντάκη 01:31.44

13η θέση - Κωνσταντίνα Παπαδεράκη 01:35.43

14η θέση - Σοφία Θεοδοσάκη 01:37.39

18η θέση - Χρυσή Τζουγκράκη 02:02.90

 

200μ. ύπτιο

ΑΓΟΡΙΑ

1η θέση - Βασίλης Μιχαηλίδης 02:56.29

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η θέση - Νίκη Πετράκη 02:53.67

4η θέση - Νίκη Λεδάκη 03:05.81

6η θέση - Ευτυχία Καζάση 03:08.77

8η θέση - Άννα Νταουντάκη 03:14.20

 

50μ. πεταλούδα

ΑΓΟΡΙΑ

1η θέση - Θανάσης Δημουλιός 00:33.46

14η θέση - Νίκος Φανδριδάκης 00:46.91

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

4η θέση - Ευτυχία Καζάση 00:42.07

9η θέση - Παναγιώτα Λεβεντάκη 00:43.87

 

50μ. πρόσθιο

ΑΓΟΡΙΑ

3η θέση - Τάσος Μαρινάκης 00:46.30

5η θέση - Νίκος Φανδριδάκης 00:48.71

12η θέση - Ιωσήφ Ριτζάκης 00:52.84

22η θέση - Χρήστος Καυκαλάς 00:58.20

27η θέση - Ευτύχης Καπής 01:00.75

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

2η θέση - Νίκη Πετράκη 00:43.69

8η θέση - Παναγιώτα Λεβεντάκη 00:49.35

14η θέση - Ευαγγελία Κουργιαντάκη 00:53.98

20η θέση - Ελένη Γηρηγοράκη 00:57.41

22η θέση - Αιμιλία Ανδρεαδάκγ 01:00.17

23η θέση - Ναυσικά Μαραγκουδάκη 01:00.25

24η θέση - Δάφνη Αλιπράντη 01:00.30

 

100μ. πρόσθιο

ΑΓΟΡΙΑ

7η θέση - Τάσος Μαρινάκης 01:42.33

9η θέση - Νίκος Φανδριδάκης 01:46.80

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η θέση - Νικολέτα Κοπάση 01:30.31

3η θέση - Παναγιώτα Λεβεντάκη 01:41.33

 

200μ. πρόσθιο

ΑΓΟΡΙΑ

2η θέση - Τάσος Μαρινάκης 03:30.15

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η θέση - Νικολέτα Κοπάση 03:15.97

 

200μ. μικτή ατομική

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η θέση - Νίκη Πετράκη 03:03.29