Το θετικό σερί στις εκτός έδρας αναμετρήσεις του Εργοτέλη σταμάτησε στην Κομοτηνή. Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη γνώρισε την ήττα από τον τοπικό Πανθρακικό, με 2-1 και πλέον στρέφει την προσοχή της στην τελική ευθεία του πρωταθλήματος.

Οι φάσεις του αγώνα:

3' Σουτ του Ιμπραΐμ στην κίνηση από τον άξονα αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ

13' Σουτ του Μπεν Σαμπάτ από τον άξονα αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

17' Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη

19' Σουτ του Τζάνη από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή από τα αριστερά αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα από το τέρμα

20' Γκολ και 1-0 για τον Πανθρακικό. Ο Μπεν Σαμπάτ έπιασε το βολ πλανέ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Στοΐκοβιτς.

28' Κερδισμένο φάουλ του Πανθρακικού έξω από την περιοχή σε αρκετά καλό σημείο

29' Απευθείας εκτέλεση του Ίγκορ, αλλά η μπάλα περνάει ψηλά άουτ

32' Σουτ του Μπαϊκαρά έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα περνάει ψηλά άουτ

40' Σουτ του Τζάνη από αρκετά πλάγια θέση, από τα αριστερά αλλά η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ

41' Σουτ του Καθάριου μέσα από την περιοχή αλλά τελευταία στιγμή η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται

45΄Κίτρινη κάρτα στον Καρντόζο

45' Ο Ρομέου μπήκε μέσα στην περιοχή από τα δεξιά αλλά το γύρισμά του απομακρύνθηκε από την άμυνα του Εργοτέλη

45+1' Κίτρινη κάρτα στον Τζάνη

49' Κίτρινη κάρτα στον Μεχία

52' Κίτρινη κάρτα στον Μπεν Σαμπάτ

54' Κίτρινη κάρτα στον Ρομάνο

58' Σέντρα του Ρομάνο στον Χαντί, ο δεύτερο έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Αθανασιάδης μπλόκαρε χωρίς δυσκολία

63' Κίτρινη κάρτα στον Καθάριο

65' Γκολ και 2-0 για τον Πανθρακικό. Ο Μπεν Σαμπάτ πραγματοποίησε εξαιρετική ενέργεια από τα αριστερά, την κατάλληλη στιγμή έκανε το γύρισμα στον Καθάριο, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε και έκανε το 2-0.

69' Σουτ του Μπουχαλάκη αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα περνάει άουτ

70' Φάση διαρκείας για τον Εργοτέλη με τον Μπαντιμπαγκά να σουτάρει στο τέλος μέσα από την περιοχή, από τα δεξιά αλλά η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ

74' Γκολ και 2-1 για τον Εργοτέλη. Ο Μπουχαλάκης επεχείρησε το σουτ από τον άξονα, η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων.

92' Κίτρινη κάρτα στον Χαντί

92' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη