Το αρνητικό σερί της Επισκοπής συνεχίστηκε και κόντρα στην Παναχαϊκή.
Παρότι η Ρεθυμνιώτικη ομάδα ήταν καλύτερη στον βαρύ -λόγω της δυνατής βροχόπτωσης- αγωνιστικό χώρο του ΔΑΚ Γάλλου, οι Αχαιοί έφτασαν στη νίκη με πρωταγωνιστή και σκόρερ των δύο γκολ τον Πάτο (55\’ και 78\’). Ο Γιακουμάκης απλά μείωσε στις καθυστερήσεις για το τελικό 1-2.

Φάσεις-γκολ

(πηγή aoepiskopis.gr)
4’ Ο Γκονζάλες εκτελεί φάουλ από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Δρακάκης με προβολή από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ.
11’ Δυνατό σουτ από 25 μετρά του Σουμπασάκη λίγο άουτ.
17’ Κόρνερ με τον Μανουσάκη από δεξιά, κεφαλιά του Σπαθάρα λίγο άουτ.
25’ Κεφαλιά από κοντά του Κοντογουλίδη άουτ.
27’ Σουτ Ντα Κόστα, δύσκολα ο Καλογεράκης απομάκρυνε.
29’ Σουτ του Δελήμπαση αουτ.
37’ Μακρινό σουτ από τον Βιγιαφάνε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
48’ Ο Σουμπασάκης θα πασάρει στον Γκονζάλες που θα πλασάρει τον Παπαδόπουλο αλλά η μπάλα θα βρει στο δεξί δοκάρι και θα καταλήξει άουτ.
52’ Σέντρα Μανουσάκη, ο Μπρατσιάνη δεν θα προλάβει να πλασάρει.

55’ Στην κόντρα η Παναχαϊκή ο Πάτο θα πλασάρει το Καλογεράκη για το 0-1

71’ Ο Σουμπασάκης θα βρει ωραία το Δρακάκη στο ύψος του πέναλτι, αλλά το σουτ του θα αποκρούσει ο Παπαδόπουλος.
72’ Σουτ από τον Γκονζάλες μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
74’ Μπαλιά του Σελινιωτάκη στο Μπρατσιάνη που πλασάρει άουτ από καλή θέση.
75’ Σουτ του Βιγιαφάνε λίγο πάνω από την εστία του Καλογεράκη.

78’ Με πλασέ ο Πάτο από δεξιά θα κάνει το 0-2.

81’ Κόρνερ με τον Γκονζάλες, κεφαλιά του Σελινιωτάκη η μπάλα θα σταματήσει στο αριστερό δοκάρι της Παναχαϊκής.
86’ Φάουλ με τον Γκονζάλες αουτ.
89’ Σουτ Γκονζάλες αουτ.

92’ Γυριστό σουτ του Γιακουμάκη μέσα από την περιοχή 1-2

Επισκοπή (Κώστας Ανυφαντάκης): Καλογεράκης, Μανουσάκης (59’ Γιακουμάκης), Βιδάλης, Βουραβαχάκης, Σπαθάρας, Σελινιωτάκης, Δελήμπασης, Γκονζάλες, Μπρατσιάνι, Δρακάκης (85’ Τριχάκης), Σουμπασάκης (90’ Κονονένκο).
Παναχαϊκή (Ηλίας Φυντάνης):Παπαδόπουλος, Χαντζίδης, Βαγγελόπουλος, Μπάρι (90’ Αποστολόπουλος), Βιγιαφάνε, Κωστόπουλος, Παραντέλα (83’ Βασιλαντωνόπουλος), Φούφουλας, Χύσα, Βιέρα, Κοντογουλίδης (90’+ Σεντεμέντες).