Ο Εργοτέλης γνώρισε την ήττα με 2-1 στο χθεσινό (9/3) παιχνίδι με τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης στη συνέντευξη τύπου τόνισε ότι οι 32 βαθμοί  δεν τους επιτρέπουν να είναι άνετοι όσον αφορά το θέμα παραμονής στην κατηγορία.

Επίσης οι \”κίτρινοι\” έχουν παράπονα από τη διαιτησία ιδιαίτερα για τη φάση με τον Χαντί στο 90\’ όπου ζητούν πέναλτι.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο τεχνικός του Eργοτέλη:

«Το παιχνίδι σήμερα είχε δύο όψεις.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανθρακικός ήταν καλύτερος, ευτύχησε να προηγηθεί με ένα πολύ όμορφο τέρμα και δίκαια προηγήθηκε παρότι εμείς χάσαμε την πρώτη καλή ευκαιρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε καλύτερα στο παιχνίδι, ελέγξαμε τον ρυθμό, δημιουργήσαμε ευκαιρίες και πετύχαμε ένα τέρμα και παρά την προσπάθεια που έγινε δεν καταφέραμε να πάρουμε τον βαθμό.

Η ομάδα με 32 βαθμούς δεν μπορεί να είναι άνετη.

Η εικόνα μας δίνει αισιοδοξία, ωστόσο πρέπει να πάρουμε βαθμούς».