Ο Ρικάρντο Σα Πίντο στη συνέντευξη τύπου μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον ΠΑΣ ήταν εμφανώς δυσαρεστημένος και εκνευρισμένος από την ισοπαλία με τους Ηπειρώτες αφού όπως τόνισε η ομάδα του μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη.

Ωστόσο δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στις πολύ καλές εμφανίσεις του Μπανούση.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Πορτογάλος τεχνικός του ΟΦΗ:

«Είναι πολύ δύσκολο να δεχτώ αυτό το αποτέλεσμα.

Είμαι πολύ απογοητευμένος από το γκολ που δεχθήκαμε γιατί κάναμε ότι μπορούσαμε για να κερδίσουμε αυτό το παιχνίδι απέναντι σε μια οργανωμένη ομάδα που βρίσκεται στην έκτη θέση.

Ήρθαν για να μην χάσουν, περίμεναν πολύ πίσω.

Ήταν δύσκολο να παίξουμε ανάμεσα στις γραμμές τους και να φτάσουμε στην αντίπαλη περιοχή.

Αλλάξαμε πολλές φορές την τακτική και τον τρόπο παιχνιδιού μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε καλύτερα και προσπαθήσαμε να φτάσουμε στο γκολ.

Δημιουργήσαμε τις καλύτερες φάσεις, μπορούσαμε να σκοράρουμε νωρίτερα, ενώ η αντίπαλη ομάδα είχε μια ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο.

Είναι πολύ δύσκολο για εμένα να δεχτώ ότι ισοφαριστήκαμε και ότι το σκορ έγινε 1-1.

Θέλαμε πολύ να κερδίσουμε τους τρεις βαθμούς.

Με αυτούς θα είχαμε φτάσει πολύ κοντά στο στόχο που είχαμε θέσει στην αρχή του χρόνου.

Δεν είμαστε ικανοποιημένοι γιατί δεν φερθήκαμε έξυπνα.

Έπρεπε να τελειώσουμε το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά, ειδικά μετά το καταπληκτικό γκολ του Νούνιες.

Συνεχίζουμε να πολεμάμε σε κάθε ματς, παίξαμε με μια ομάδα που ήταν μια θέση μπροστά μας.

Αξίζαμε τη νίκη όμως δυστυχώς δεν την πήραμε.

Τώρα αρχίζουμε και σκεφτόμαστε τον Απόλλωνα για να πάρουμε τη νίκη.

Έχουμε πολλά προβλήματα με τραυματισμούς και τιμωρημένους.

Πολεμήσαμε με τους τραυματισμούς και ταυτόχρονα θέλαμε να δημιουργήσουμε ευκαιρίες για νεαρούς παίκτες όπως ο Ροβίθης και ο Μπανούσης.

Ο Μπανούσης μπορεί να αγωνιστεί σε πολλές διαφορετικές θέσεις όπως έχει γίνει σε προηγούμενα παιχνίδια.

Δεν μιλάω ποτέ και δεν μου αρέσει να μιλάω για κάθε παίκτη ξεχωριστά αλλά κόντρα στον Άρη ο Μπανούσης ήταν ο καλύτερος παίκτης του ΟΦΗ».