Για το σημαντικό εκτός έδρας παιχνίδι με τον Α.Ο. Πεύκης -που παρά τις αντίθετες πληροφορίες κατέβηκε κανονικά απέναντι στη Νέα Ιωνία- προετοιμάζεται ο Κισσαμικός, μετά την \”ξεκούραστη\” νίκη στα χαρτιά επί του Ολυμπιακού Λαυρίου.
Η Χανιώτικη ομάδα στο πλαίσιο της προετοιμασίας της έδωσε φιλικό παιχνίδι διάρκειας 70 λεπτών στο \”Θ.Ι. Βαρδινογιάννης\” της Επισκοπής με την τοπική ομάδα.
Το τελικό σκορ 3-2 υπέρ των γηπεδούχων, για τους οποίους σκόραραν οι Χρυσοστόμου (10\’), Μαρτσάκης (22\’) και Βελονάκης (65\’). Ο Πασιαλής με δύο γκολ (50\’ και 70\’) μείωσε ισάριθμες φορές για τους φιλοξενούμενους.
Λόγω τραυματισμού για τον εκπρόσωπο των Χανίων δεν αγωνίστηκαν οι Τσικουδάκης, Κόντη, ενώ από ίωση ταλαιπωρούνται οι Παραλίκης, Ψαράκης.
Ο… Έλληνας εδώ και λίγους μήνες Ανιάνγκμε κλήθηκε να υπηρετήσει την στρατιωτική του θητεία στο Ρέθυμνο!
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Επισκοπή: Αντ. Κελαϊδής, Κονονένκο, Λιονάκης, Μαραθιανός, Ν. Μποτωνάκης, Φρατζεσκάκης, Τριχάκης, Ανωγειαννάκης, Χρυσοστόμου (45’ Καρασαββίδης), Μαρτσάκης, Βελονάκης.

Κισσαμικός: Λαζαρίδης, Λευτ. Κομπογεννητάκης, Καρβουνιάρης, Χολέβας, Εσόνο, Τζιορτζιόνε, Σμίλτος, Κιν, Κουμπρόγλου, Χατζηλιόντας, Στεφανίδης (α’ ημίχρονο).

Κοντοπίδης, Λευτ. Κομπογεννητάκης, Ζαχ. Κομπογεννητάκης, Ψυχουντάκης, Βαρδάκης, Ενγκουέμ, Μπάτζιο, Κοκάκης, Πασιαλής, Ι. Μποτωνάκης, Κιν (β’ ημίχρονο).