Με το δεξί, έκλεισαν τη φετινή σεζόν οι Νέοι του ΟΦΗ, που επικράτησαν με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα, στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Βενεράτου, παρουσία 250 φίλων του αθλήματος αλλά και οπαδών.
Γι’ αυτό το λόγο, το «παρών» έδωσαν και αρκετοί αστυνομικοί, οι οποίο παρατηρούσαν το χώρο διακριτικά μιας και δεν χρειάστηκε να επέμβουν σε κανένα σημείο του αγώνα.
Οι Γιαννιώτες, προηγήθηκαν στο 43’ με σουτ του Κολιού ωστόσο, δύο λεπτά αργότερα ο Καρδαμίτσης ισοφάρισε για τους Κρητικούς σε 1-1.
Εννέα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Φαζός, με μονοκόμματο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.
ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Μπολάκης, Φαζός, Κουκάκης, Δαμιανάκης, Απτσιαούρι, Τσικουδάκης (65΄Ντελία), Νύκταρης, Κολλιακουδάκης, Σκουτέλης, Καρδαμίτσης (85΄Γ. Χαλκιαδάκης).
ΠΑΣ Γιάννινα : Μολώνης, Νάτσιος, Γκέκας (53΄Γκοτζιάς) Οικονόμου, Ντούγιας, Τσάνης, Χαρίσης, Θεοδώρης, Μπούγιας (65΄Παπαδόπουλος), Κολιός, Νασούλης.