Στις νίκες επέστρεψε ο ΟΦΗ, που επικράτησε του Ατρόμητου στο Γεντί Κουλέ με 2-0.

Ήταν η πιο...βαριά ήττα της ομάδας του Γ. Παράσχου στο φετινό πρωτάθλημα αφού δεν είχε ηττηθεί ξανά με δύο γκολ διαφορά.

Ο ΟΦΗ ανέβασε στροφές στην επανάληψη και πήρε μια ακόμα νίκη με τον Σα Πίντο στο πάγκο.

Οι φάσεις του αγώνα:

5’ Μακρινό σουτ του Γεωργίου, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Φερνάντες.

9’ Αρκετά λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων στα πρώτα λεπτά του ματς.

20' Αδύναμο σουτ του Ζε Εντουάρντο, ο Σηφάκης μπλόκαρε χωρίς δυσκολία.

24' Εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες από αριστερά, κεφαλιά του Μακρή στο δεύτερο δοκάρι, ο Σηφάκης απομάκρυνε αρχικά, όμως ο Ζόρο από ευνοϊκή θέση δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

29’ Σουτ του Ζε Εντουάρντο πίσω από το ημικύκλιο, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

41' Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες από πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα έφυγε απελπιστικά άουτ.

57' Γκολ ο Ζε Εντουάρντο 1-0. Κάθετη πάσα του Ροβίθη, ο Ζε Εντουάρντο μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ νίκησε τον Σηφάκη και έκανε το 1-0 για τον ΟΦΗ.

59' Σουτ του Φάμπιο από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα βρήκε στον Μπούρμπο και κατέληξε κόρνερ.

60’ Εκτέλεση κόρνερ του Ουμπίδες από αριστερά, πρώτη κεφαλιά από τον Λαζαρίδη, δεύτερη από τον Φυτανίδη, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Φερνάντες.

67' Γκολ ο Ντουντού 2-0. Σέντρα του Μιλιάζες από αριστερά, ο Ντουντού πετάχτηκε στο ύψος της μικρής περιοχής και με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2-0.

70' Σέντρα του Φυτανίδη από δεξιά, κεφαλιά του Καραμάνου, ο Φερνάντες μπλόκαρε.

73’ Κίτρινη κάρτα στον Ζόρο για μαρκάρισμα στον Καραμάνο.

77' Σέντρα του Ουμπίδες από δεξιά, ο Μπούρμπος προ του Φάμπιο απομάκρυνε.

78' Σουτ του Μπρίτο από πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Φερνάντες.

83' Άστοχο σουτ του Μπρίτο πίσω από το ημικύκλιο, η μπάλα έφυγε άουτ.

84' Κίτρινη κάρτα στον Φωτάκη.

86' Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη.

88' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Δημούτσου από το ημικύκλιο, ο Φερνάντες μπλόκαρε.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΦΗ: Φερνάντες, Τριποτσέρης, Ζόρο, Παπάζογλου, Ντουντού, Ροβίθης (64' Κουτσιανικούλης), Κάλαϊτζιτς (90' Φραγκουλάκης), Ζε Εντουάρντο (74' Στάθης), Μπούρμπος, Μακρής, Μιλιάζες.

Ατρόμητος: Σηφάκης, Ταυλαρίδης (77' Ναπολεόνι), Φυτανίδης, Γεωργίου (64' Μπρίτο), Μπάλλας (71' Φωτάκης), Γιαννούλης, Καραμάνος, Δημούτσος, Ούμπιντες, Λαζαρίδης, Φάμπιο.