Πολύτιμη νίκη που την ανέβασε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας πήρε η Ιεράπετρα νικώντας δύσκολα με 1-0 τις Ασίτες με γκολ του Χατζηανδρέου στο 15’ της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, κυρίως στο πρώτο 20λεπτο του πρώτου ημιχρόνου. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, οι αλλαγές του Αντώνη Λεκάκη έπιασαν τόπο ανεβάζοντας την απόδοση της ομάδας του κατακόρυφα. Στο 90’ η Ιεράπετρα είχε δοκάρι με τον Τσελέπη  ενώ στο 93’ οι Ασίτες έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Σταυρακάκη που έσωσε σωτήρια ο Αλευράς.

Ιεράπετρα:Αλευράς, Δασκαλάκης, Τοψιδέλης, Τσελέπης, Χατζάκης, Παϊσανίδης, Γκινής, Χατζηανδρέου, Δεδελετάκης, Σκύβαλος (85’ Λαγουδάκης,  Χρυσοφάκης (87’ Αρχαγγελίδης)

Ασίτες: Ζαχαριουδάκης, Τσερεβελάκης, Κοζορώνης (93’ Ρουμπάκης), Λεκάκης, Δεληστεφανής, Οικονομάκης, Ρουμπάκης, Χούτρης, Ποτυράκης (46’ λ.τ Μανιαδάκης), Δασκαλάκης (30’ Ρουμπάκης), Σταυρακάκης.