Ασταμάτητος μοιάζει ο ΣΦΠ Χανιά στο πρωτάθλημα της Β’ εθνικής Βόλεϊ των ανδρών. Η Χανιώτικη ομάδα νίκησε και τον Εθνικό με 3-0 σετ συμπληρώνοντας τέσσερα στη σειρά ροζ φύλλα αγώνα παραμένοντας στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου.

Πάντως η νίκη ήρθε πιο δύσκολα από ότι φανερώνει το τελικό σκορ αφού και τα τρία σετ ήταν αμφίρροπα και κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, με τους γηπεδούχους όμως να έχουν τις καλύτερες επιλογές στις κρίσιμες φάσεις.

Στα πρώτα δυο σετ, οι Χανιώτες νίκησαν με 25-23 ενώ το πιο συγκλονιστικό ήταν το τρίτο σετ στο οποίο έγινε μεγάλη μάχη και τελικά κρίθηκε με 33-31 υπέρ του ΣΦΠ Χανιά ο οποίος όχι μόνο δείχνει να μην αντιμετωπίζει προβλήματα παραμονής αλλά βάζει πλώρη και για περισσότερα πράγματα.

Τα σετ: 25-23, 25-23, 33-31