Επική ανατροπή σημείωσε ο αδιάφορος ΟΦΗ, ο οποίος βρήκε το σθένος στα τελευταία λεπτά να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ και να \”βουλιάξει\” την Ξάνθη στο βυθό της βαθμολογίας.

Οι φάσεις του αγώνα:

2\’ Κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο ο Μπανούσης για τον ΟΦΗ

5\’ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ! Ο Ζόρο ανατρέπει τον Μάνταλο

5\’ Ο Κάλβο πάνω από τη μπάλα. ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ!

7\’ Κίτρινη κάρτα στον Περογαμβράκη που δεν αγωνίζεται, για διαμαρτυρία από τον πάγκο!

11\’ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία, με τον Κουτσιανικούλη να μην πιάνει καλά την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Ζε Εντουάρντο

12\’ Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη

18\’ κεφαλιά του Παπάζογλου, άουτ η μπάλα

24\’ Σουτ από τον Κουτσιανικούλη, μπλοκάρει ο Κυριακίδης

38\’ Σουτ από τον Κάλβο μετά από πολύ ώρα για την Ξάνθη, χωρίς πρόβλημα μπλοκάρει ο Φερνάντεζ

39\’ ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! Ο Ροβίθης ισοφαρίζει πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς! Από πλάγιο άουτ η μπάλα έφτασε στον Παπάζογλου που σούταρε αλλά ο Κυριακίδης, ωστόσο ο Ροβίθης πήρε το \”ριμπάουντ\” από κοντά και έκανε το 1-1!

45\’ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ! Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Κάλβο, κεφαλιά από τον Γούτα και 1-2!

45\’+2\’ Καλό σουτ του Ροβίθη, κόρνερ

Κίτρινη κάρτα στον Χοσέμι

Μεγάλη επέμβαση του Κυριακίδη με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου σε κεφαλιά του Ντουντού

52\’ Κίτρινες κάρτες σε Ροβίθη και Γούτα

53\’ Κίτρινη και στον Μπούρμπο

62\’ Κίτρινη στον Κουτσιανκούλη

66\’ Δεν φεύγει η μπάλα από την περιοχή της Ξάνθης που αμύνεται συνεχώς

73\’ Δεν μπορεί να βρεις τις ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου ο ΟΦΗ που εξακολουθεί να πιέζει

75\’ Ξεδιπλώθηκε ωραία η Ξάνθη στην αντεπίθεση, αλλά το σουτ του Σολάρι δεν ήταν καλό

79\’ ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! Ο Περογαμβράκης με κεφαλιά ισοφαρίζει για τον ΟΦΗ μετά από σέντρα του Κουτσιανικούλη!

83\’ ΔΟΚΑΡΙ Ο ΟΦΗ! Σουτ του Μπούρμπου από το ημικύκλιο η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη