Σε ακόμα μια διοργάνωση απέδωσαν "καρπούς" τα αποτελέσματα της μεθοδικής δουλειάς που γίνεται στον Γυμναστικό Σύλλογο "Ελευθέριο Βενιζέλο".

Με νέο ρεκόρ συγκομιδής βαθμών ο Χανιώτικος σύλλογος κατέλαβε την 1η θέση στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα στην κατηγορία Παίδων, σε αυτή των Κορασίδων αλλά και στη γενική κατάταξη.

Η επίσημη ενημέρωση από τον "Ελ. Βενιζέλο":

Με νέο ρεκόρ συγκομιδής βαθμών από τον ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος και στις τρεις κατηγορίες (Παίδων – Κορασίδων – Γενική) διεξήχθη στο Ηράκλειο το Παγκρήτιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων Κορασίδων 2014. Ο Χανιώτικος σύλλογος συγκέντρωσε 214 βαθμούς στους Παίδες, 213 στις Κορασίδες και 427 στην γενική αυξάνοντας κατά πολύ την περσινή συγκομιδή του(325β)
Από τις πολύ καλές επιδόσεις ξεχώρισαν τα 12.40 της Μαρίας Φακιδάρη, τα 10.54.69 της Βασιλείας Γουνάκη στα 3000μ, τα 3.30μ της Μυρτώς Κασσωτάκη στο επί κοντώ κορασίδων και τα 4.50μ του Κ. Κολομβάκη στο ίδιο αγώνισμα των παίδων, τα 66.63μ του Γιάννη Γουμενάκη στην σφυροβολία παίδων και τα 53.52μ της Γεωργίας Δασκαλογιάννη στο ίδιο αγώνισμα των κορασίδων και τα 39.20μ της Νικολέτας Κορωναίου στην δισκοβολία κορασίδων επιδόσεις που είναι ανάμεσα στις κορυφαίες στην Ελλάδα στην κατηγορία τους  ενώ ο Λευτέρης Βουρλάκης έκανε το νταμπλ σε σφαιροβολία και δισκοβολία με 14.85μ και 44.73μ και οι Κακατσάκη – Μουσουράκη – Λιναράκη – Φακιδάρη στην 4Χ100μ πέτυχαν τον εξαιρετικό χρόνο 50.38

Για φωτογραφίες πατήστε ΕΔΩ.

Οι τρεις πρώτοι σε κάθε αγώνισμα και η ανεπίσημη (μέχρι να ελεγχθεί) βαθμολογία παρακάτω:

400μ εμπόδια Παίδων: Καρασσάβας Η.(Λιβυκός) 57.58, Καλογεράκης Γ.(ΟΦΗ) 58.52, Πατρουδάκης Μ.(ΟΦΗ) 60.25


2000μ ΦΕ Κορασίδων: Γουνάκη Β.(Ελ.Βενιζέλος) 7.37.39, Γραμματικάκη Μ.(ΑΟΛ) 8.00.01


Μήκος Κορασίδων : Μπαλαμούτη Ζ.(ΟΦΗ) 5.43μ, Συνολάκη Ζ.(Αρκάδι) 5.21μ, Χουστουλάκη Χρ.(ΟΦΗ) 5.16μ


110μ εμπ.Παίδων (Άνεμος +0.30) : Κουκουρογιαννάκης Ε.(Λυβικός) 15.14


100μ εμπόδια Κορασίδων (Άνεμος -) : Καστρινού Μ.(ΟΦΗ) 15.40, Γκέλη Ε.(Λιβυκός) 15.83, Μπουχλάκη Ε.(Κύδων) 18.30


3000μ Κορασίδων: Β.Γουνάκη (Βενιζέλος) 10.54.69


3000μ Παιδων: Σικολά Ελ.(ΑΟΛ) 10.22.95, Ξυδάκης Ν.(Αρκάδι) 10.46.81


800μ Παίδων : Ελέζι Ντ.(Σητειακός) 2.03.65, Πάνας Β.(Βενιζέλος) 2.04.36, Ι.Λεβεντάκης (Κύδων) 2.25.85


Επί κοντώ Κορασίδων: Μ.Κασσωτάκη (Βενιζέλος) 3.30μ, Ανδρεάκη Ρ.(Βενιζέλος) 2.60μ, Κουρουπλή Ι.(Βενιζέλος) 2.50μ


400μ εμπόδια Κορασίδων : Μαρή Μ.(ΑΟΛ) 67.42


800μ Κορασίδων : Δόβρου Αικατερίνη (ΑΟ Κύδων) 2.15.50, Χανιωτάκη Μ.(Αρκάδι) 2.29.12, Κότσι Ντ.(ΟΦΗ) 2.30.47


100μ Παίδων (Άνεμος -0.80) Κουκουρογιαννάκης Ε.(Λιβυκός) 11.55, Επταμηνιτάκης Γ.(ΟΦΗ) 11.62, Σκουλούδης Μ.(Βενιζέλος) 11.72


Ύψος Παίδων : Δημητρακόπουλος Ι.(Β.Κορνάρος) 1.79μ, Δραμουντάνης Χ.(Β.Κορνάρος) 1.76μ, Σκουλουδάκης Χ.(Βενιζέλος) 1.72μ,


Μήκος Παίδων : Περάκης Εμ.(Λιβυκός) 6.73μ, Λαρεντζάκης Κ.(ΟΦΗ) 6.32μ, Κασσωτάκη Φρ.(Βενιζέλος) 6.29μ


100μ Κορασίδων (Άνεμος +0.70) Φακιδάρη Μ.(Βενιζελος) 12.40, Λιναράκη Ε.(Βενιζέλος) 12.97, Κακατσάκη Α.(Βενιζέλος) 13.09


200μ Παίδων (Άνεμος -1.70) Σκουλούδης Μ.(Βενιζελος) 23.48, Επταμηνιτάκης Γ.(ΟΦΗ) 23.54, Καρυμπίδης Δ.(Κύδων) 23.99


200μ Κορασίδων (Άνεμος -1.00) Αγαπάκη Ελ.(ΓΕΗ) 26.85, Μουσουράκη Ι.(Βενιζέλος) 26.86, Αρναντωνάκη Ι.(Βενιζέλος) 27.22 (-0.40)


Σφυροβολία Παίδων (5κιλα) Γουμενάκης Ι.(Βενιζέλος) 66.63μ, Αναστασάκης Ι.(Βενιζέλος) 58.34μ, Γουμενάκης Ελ.(Βενιζέλος) 57.87μ


400μ Κορασίδων : Δόβρου Αικ.(Κύδων) 59.41, Αθανασιαδου Ι.(Κύδων) 60.94, Καμπουράκη Ευαγ.(Μεσσαρά) 61.59


Επί κοντώ Παίδων: Κολομβάκης Κ.(Βενιζέλος) 4.50μ, Μαχαιρίδης Ε.(Βενιζελος) 3.90μ, Μαραγκάκης Π.(Βενιζελος) 3.40μ


Ακοντισμός Κορασίδων : Βερικάκη Εμ.(Κύδων) 47.50μ, Μανιού Αφρ.(ΟΦΗ) 43.10μ, Γκέλη Ελ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 38.10μ


Σφυροβολία Κορασίδων : Δασκαλογιάννη Γ.(Βενιζέλος) 53.52μ, Κοντογιάννη Μ.(Παγκρήτιος) 48.45μ, Βιολάκη Ν.(Παγκρήτιος) 48.28μ


Ύψος Κορασίδων : Καστρινού Μ.(ΟΦΗ) 1.55μ, Κασσωτάκη Μ.(Βενιζέλος) 1.51μ, Boniface Ζ.(ΟΦΗ) 1.51μ


Σφαιροβολία Παίδων : Βουρλάκης Ελ.(Βενιζέλος) 14.85μ, Νικηφόρος Γ.(ΓΕΗ) 13.05μ, Γούναρης Γ.(Βενιζέλος) 12.22μ


400μ Παίδων : Τσοντάκης Ι.(Βενιζέλος) 52.23, Καρασσάβας Η.(Λιβυκός) 52.59, Λιουδάκης Ε.(Αρκάδι) 54.54


Τριπλούν Παίδων : Κασσωτάκης Φρ.(Βενιζέλος) 13.10μ, Μεταξάκης Γ.(Λιβυκός) 12.70μ, Νικολακάκης Α.(Βενιζέλος) 11.70μ


1500μ Κορασίδων : Μαλλιωτάκη Αθ.(Λιβυκός) 5.20.23, Λούγκα Αν.(Σητειακός) 5.36.66, Αλιφιεράκη Σ.(Κύδων) 5.39.85


1500μ Παιδων : Ξενιδάκης Χ.(Σητειακός) 4.17.75, Βαγιανός Γ.(Λυβικός) 4.22.58, Ελεζι Ντ.(Σητειακός) 4.30.93


4Χ100μ Κορασίδων : Βενιζέλος (Κακατσάκη-Μουσουράκη-Λιναράκη-Φακιδάρη) 50.38, ΓΕ Μεσσαράς (Παντελάκη-Καμπουράκη Ελ.-Καμπουράκη Ε.-Ρουκουνάκη Σ.) 51.64, ΟΦΗ (Πλουμάκη-Μαρκάκη-Κοπιδάκη-Κόκκινου) 52.76


Τριπλούν Κορασίδων : Χουστουλάκη Χρ.(ΟΦΗ) 11.01μ, Γκέλη Κ.(Λιβυκός) 10.85μ, Δημητρακοπούλου Χ.(Βενιζέλος) 10.61μ


4Χ100μ Παίδων: Κύδων (Σταυρίδης-Καριπίδης-Μποτωνάκης-Παπαδάκης) 46.82, Βενιζέλος (Μουντής-Τζουγκαράκης-Τζανάκης-Κανιαδάκης) 48.02, Αρκάδι (Κριτσιώτης-Λιουδάκης-Τζαγκαράκης-Σαββίδης) 48.44


4Χ400μ Κορασίδων: Κύδων (Καρεφυλάκη-Γναφάκη-Λαμπρη-Αθανασιάδου) 4.21.13, ΑΟΛ (Γρηγοράκη-Τζίρη-Γραμαμτικάκη-Μαρή) 4.27.40


4Χ400μ Παίδων : ΟΦΗ ( Μαυρουδής-Πατρουδάκης-Κανδηλιεράκης-Καλογεράκης) 3.40.26, Βενιζέλος (Δημητριάδης-Χειλαδάκης-Παπαδόπουλος-Φασαράκης) 3.55.30


Σφαιροβολία Κορασίδων (3κιλά) Γερομαρκάκη Ε.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 13.12μ, Λιμογιάννη Αγ.(Βενιζέλος) 10.22μ, Μαθιουδάκη Γαρ.(Μεσσαρά) 9.91μ


Δισκοβολία κορασίδων : Κορωνάιου Νικ.(Βενιζέλος) 39.20μ, Σπανουδάκη Κ.(Βενιζέλος) 32.92μ, Καστρινάκη Ι.(Βενιζέλος) 31.00μ


Δισκοβολία Παίδων (1.5κιλ) Βουρλάκης Ε.(Βενιζελος) 44.73μ, Ι.Γουμενάκης (Βενιζέλος) 4.390μ, Στρατουδάκης Γ.(Βενιζέλος) 42.07μ


Ακοντισμός Παίδων (700γρ) Σταυρίδης Γ.(Κύδων) 53.50μ, Φέζγκα Κρ.(Κύδων) 51.38μ, Τζαγκαράκης Μ.(ΟΦΗ) 43.97μ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  ΠΑΙΔΩΝ                                    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Α/Α

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

ΒΑΘΜΟΙ

Α/Α

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

ΒΑΘΜΟΙ

 

1

Γ.Σ. ΕΛ.  ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

214

1

Γ.Σ. ΕΛ.  ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

213

2

Ο.Φ.  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

110

2

Ο.Φ.  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

94

3

Γ.Σ.  ΛΙΒΥΚΟΣ

63

3

Α.Ο.  ΚΥΔΩΝ

87

3

Α.Ο.  ΚΥΔΩΝ

56

4

Γ.Ε. ΜΕΣΣΑΡΑΣ

47

5

Γ.Ε.  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

19

5

Α.Ο. ΛΑΣΙΘΙΟΥ

29

 

ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ  Α.Ο.

19

 

Ο.Κ.Α.  ΑΡΚΑΔΙ

29

7

Γ.Σ. ΒΙΤΣ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ

9

7

Γ.Α.Σ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

28

8

Ο.Κ.Α. ΑΡΚΑΔΙ

7

8

Γ.Ε.  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

27

9

Α.Ο. ΛΑΣΙΘΙΟΥ

6

9

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΣ  Γ.Σ.

23

10

Α.Ο. ΚΙΣΣΑΜΟΥ

3

10

Γ.Σ. ΛΙΒΥΚΟΣ

18

11

Γ.Ε. ΜΕΣΣΑΡΑΣ

1

11

ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ Α.Ο.

9

 

 

 

12

Α.Ο. ΚΙΣΣΑΜΟΥ

6

 

 

 

13

Γ.Σ. ΒΙΤΣ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ

2

 

 

 

14

Ε.Α. ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΥ

1

 

 

 

 

 

ΣΥΝΟΛΟ

5 0 7

 

ΣΥΝΟΛΟ

6 1 3