Τον συνδυασμό Ενωτική Μαχητική Αποκορωνιώτικη Ανεξάρτητη Κίνηση (ΕΜΑΑΚ) κατέθεσε στο Πρωτοδικείο ο επικεφαλής και υποψήφιος Δήμαρχος Αποκορώνου κ.Χαράλαμπος Κουκιανάκης.

Στην δήλωση κατάρτισης του συνδυασμού αναφέρονται και τα εξής:

Το λογότυπο του συνδυασμού αποτελείται από τον ορεινό όγκο τον λευκών ορέων, το πράσινο της φύσης και του κάμπου του Αποκόρωνα, και το γαλάζιο της θάλασσας. Τα αρχικά του ονόματος του συνδυασμού
( Ε.Μ.Α.Α.Κ ) κυριαρχούν στο εικαστικό του λογότυπου και αποτυπώνονται με μαύρα γράμματα. Στην βάση του σχεδίου αναγράφεται το σλόγκαν του συνδυασμού ( αποκόρωνα μπορούμε ), ενώ η επεξήγηση το των αρχικών γραμμάτων αποτυπώνεται στο αριστερό μέρος του εικαστικού σε φόντο φύλλου δένδρου. 

4. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΜΕΝΩΝ 
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
ΒΡΥΩΝΑΚΗ - ΝΙΟΛΑΚΗ Νίκη του Ευστρατίου
ΔΑΜΑΝΑΚΗΣ Ανδρέας του Γεωργίου
ΚΑΡΤΕΡΑΚΗ Μαρία του Σπυρίδωνα
ΜΑΜΜΗΣ Εμμανουήλ του Νικολάου – Στυλιανού
ΜΑΤΖΟΡΑΚΗΣ Παντελής του Ιωάννη
ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ Νικόλαος του Παναγιώτη
ΞΑΜΩΝΑΚΗΣ Ιωάννης του Νικολάου
ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ Κωνσταντίνος του Ιωάννη
ΣΥΛΛΙΓΑΡΔΟΥ Στυλιανή του Αντωνίου ( Stella )
ΤΕΡΕΖΑΚΗ Ειρήνη του Βασιλείου
ΧΑΛΒΑΔΑΚΗΣ Πέτρος του Εμμανουήλ
ΧΑΛΙΒΕΛΑΚΗΣ Νικόλαος του Κωνσταντίνου

5. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΣΗ ΓΩΝΙΑΣ 
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
ΓΥΠΑΡΑΚΗΣ Γεώργιος του Ανδρέα

6. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΑΜΟΥ
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑΚΗ Αικατερίνη του Νικολάου
ΚΑΜΑΡΙΩΤΑΚΗΣ Εμμανουήλ του Εμμανουήλ
ΚΑΝΤΕΡΑΚΗ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ Μαρία του Ευσταθίου
ΛΙΜΑΝΤΖΑΚΗΣ Λεωνίδας του Γεωργίου
ΜΠΕΝΑΚΗ Αργυρώ του Ιωάννη
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ Σταύρος του Δημητρίου
PETERS PAPADOYANNI Helen – Mary του William

7. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥΠΟΛΗΣ 
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ Ιωάννης του Ηρακλή
ΒΑΪΛΑΚΗΣ Ιωσήφ του Γεωργίου
ΒΛΑΖΑΚΗΣ Κωνσταντίνος του Ηλία
ΒΟΤΖΑΚΗΣ Παύλος του Νικολάου
ΜΑΡΙΚΑΚΗΣ Φερδινάνδος του Νικολάου
ΜΑΥΡΟΥΛΗΣ Παναγιώτης του Γεωργίου
ΣΚΟΥΝΤΡΙΔΑΚΗ – ΑΘΗΤΑΚΗ Μαρία του Νικολάου
ΤΣΕΛΕΠΗΣ Βασίλειος του Νικολάου

8. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΥΟΝΕΡΙΔΑΣ
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
ΒΟΥΡΑΚΗΣ Στυλιανός του Αντωνίου
ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ Παναγιώτης του Εμμανουήλ
ΚΟΤΣΙΦΑΚΗΣ Αντώνιος του Ιωάννη
ΚΟΥΚΙΑΝΑΚΗΣ Ιωάννης του Μιχαήλ

9. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΦΡΕ
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ Ιωάννης του Στυλιανού
ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ Γεώργιος του Μιχαήλ
ΣΥΜΒΟΥΛΑΚΗΣ Γεώργιος του Εμμανουήλ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΜΕΝΩΝ
1.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΡΜΕΝΩΝ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ Ανδρέας του Βασιλείου
ΡΟΚΑΚΗ – ΚΑΛΟΥΔΗ Στυλιανή του Δημητρίου
ΣΤΥΛΙΑΝΟΜΑΝΩΛΑΚΗ – ΖΟΥΜΠΑΚΗ Ειρήνη του Στυλιανού
ΤΕΡΕΖΑΚΗΣ Πέτρος του Βασιλείου

2.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΥΒΩΝ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ Κωνσταντίνος του Δημητρίου
ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ Νικόλαος του Βασιλείου
ΚΟΣΜΑΔΑΚΗ - ΡΕΒΕΛΑΚΗ Αργυρώ του Ευαγγέλου
ΠΑΤΕΛΑΚΗΣ Νεκτάριος του Νικολάου
ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΥ Ευαγγελία του Εμμανουήλ
ΤΖΟΜΠΑΝΑΚΗΣ Αντώνιος του Ιωάννη

3.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΩΝ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΚΑΛΟΓΡΙΔΑΚΗΣ Δημήτριος του Ιωσήφ

4.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΝ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΚΕΛΑΪΔΑΚΗΣ Στυλιανός του Εμμανουήλ

5.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΕΟΥ ΧΩΡΙΟΥ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΒΡΥΩΝΑΚΗΣ Γεώργιος του Ιωάννη
ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ Γεώργιος του Πέτρου

6.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΡΑΜΝΗΣ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΓΑΒΡΙΛΑΚΗ – ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ Κυριακή του Νικολάου
ΜΑΝΑΤΑΚΗ – ΚΑΤΣΑΝΕΒΑΚΗ Ειρήνη του Νικολάου

7.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΥΛΟΥ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΖΟΥΛΑΚΗΣ Νικηφόρος του Γεωργίου
ΚΟΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗΣ Σπυρίδων του Δημητρίου
ΚΟΥΚΛΑΚΗ – ΚΟΥΡΑΚΗ Σοφία του Παρασκευά
ΜΑΝΑΤΑΚΗΣ Αρτέμιος του Γεωργίου

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΣΗ ΓΩΝΙΑΣ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΣΗ ΓΩΝΙΑΣ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΣΜΠΥΡΑΚΗΣ Γεώργιος του Ιωάννη

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΑΜΟΥ
1.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΑΜΟΥ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΑΛΟΥΚΟΣ Ανδρέας του Ιωάννη
ΜΠΟΛΑΝΑΚΗΣ Μιχαήλ του Σπυρίδωνα
ΤΖΙΛΙΒΑΚΗ Μαρία του Ιωάννη

2.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΓΑΒΑΛΟΧΩΡΙΟΥ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑΚΗΣ Γεώργιος του Κωνσταντίνου
ΝΙΚΑΚΗΣ Θεοφάνης του Κωνσταντίνου
ΤΖΑΜΑΡΓΙΟΥΔΑΚΗ – ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Ερασμία του Χαριλάου

3.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΪΝΑΣ 
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ Απόστολος του Δημητρίου

4.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΒΛΑΖΑΚΗΣ Εμμανουήλ του Θεοφράστου

5.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΕΦΑΛΑ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΑΝΔΡΙΑΝΑΚΗ – ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΥ Μαρία του Εμμανουήλ
ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ Διονύσιος του Δημοσθένη
STANICA Maria – Madalina του Mircea

6.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΧΩΡΙΟΥ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι

7.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΞΗΡΟΣΤΕΡΝΙ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΜΠΑΚΑΤΣΑΚΗΣ Γεώργιος του Γεωργίου
SMITH Brian – Matthew του Peter

8.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΛΑΚΑΣ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΖΟΥΜΠΑ – ΒΕΡΓΕΡΑΚΗ Μαρία του Ιωάννη
ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗΣ Γεώργιος του Νικολάου
ΠΑΪΖΗΣ Νικήτας του Εμμανουήλ
ΧΑΡΟΚΟΠΑΚΗ Ειρήνη του Ιωάννη

9.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΕΛΛΙΩΝ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ Στυλιανός του Κωνσταντίνου
ΣΑΠΟΥΝΑΚΗΣ Γεώργιος του Παντελή

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥΠΟΛΗΣ
1.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥΠΟΛΗΣ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι 
ΑΘΗΤΑΚΗΣ Ιωάννης του Στυλιανού
ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ Ιωάννης του Παύλου
ΚΟΝΤΑΞΑΚΗΣ Αντώνιος του Παύλου
ΛΕΔΑΚΗ Γεωργία του Μιχαήλ
ΜΑΥΡΟΥΛΗ – ΚΑΤΗ Πολυτίμη του Ηλία
WINTER Eva Teresa Margaret του Douglas

2.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗ – ΜΑΡΙΚΑΚΗ Αργυρώ του Φιλίππου
ΔΟΥΛΙΑΝΑΚΗΣ Γεώργιος του Ηλία
ΛΙΣΕΝΚΟ – ΜΑΡΙΚΑΚΗ Έλενα του Γιούρι
ΣΤΑΥΓΙΑΝΝΟΥΔΑΚΗΣ Δημήτριος του Μιχαήλ

3.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΣΤΕΛΛΟΥ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι

4.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΥΡΝΑ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ Νικόλαος του Ιωάννη
ΣΚΟΥΝΤΡΙΔΑΚΗΣ Ιωσήφ του Γρηγόρη

5.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΥΛΑΚΗΣ 
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΥΟΝΕΡΙΔΑΣ
1.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΛΙΚΑΜΠΟΥ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι

2.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΑΦΕ 
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΞΕΝΙΚΑΚΗ Κούλα του Ιωάννου

3.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΡΥΣΣΩΝ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗΣ Ιωάννης του Σπυρίδωνα

4.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΜΠΡΟΣΝΕΡΟΥ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΚΑΡΚΑΝΑΚΗΣ Σταύρος του Σταύρου
ΚΑΤΣΟΧΕΙΡΑΚΗΣ Εμμανουήλ του Στυλιανού
ΜΑΡΚΑΚΗΣ Βαρδής του Ιωάννη

5.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΖΑΣ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι

6.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΙΠΠΟΥΣ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΚΟΤΣΙΦΑΚΗ – ΛΑΓΟΥΔΑΚΗ Γεωργία του Στυλιανού

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΦΡΕ
1.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΛΙΔΟΝΙΟΥ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΚΑΚΟΥΡΑΚΗΣ Ανδρέας του Νικολάου

2.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΪΔΟΧΩΡΙΟΥ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ Ιωσήφ του Ανδρέα

3.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΜΟΝΙΩΝ 
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΑΡΧΑΓΓΕΛΑΚΗΣ Εμμανουήλ του Ιωάννη

4.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΖΙΤΖΙΦΕ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ Εμμανουήλ του Γεωργίου

5.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΡΕ
Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
ΖΟΥΛΑΚΗ Μανωλία του Γεωργίου
ΚΑΡΑΜΠΑΝΤΕΛΑΚΗΣ Εμμανουήλ του Εμμανουήλ