Η "Ανταρσία στα Χανιά-Αντικαπιταλιστική Αριστερή Κίνηση για την Ανατροπή" παρουσία του υποψήφιου Δημάρχου Σεραφείμ Ρίζου και αντιπροσωπείας του σχήματος, κατέθεσε την Κυριακή 27/4 στο Πρωτοδικείο Χανίων το σύνολο του ψηφοδελτίου της.

'Οπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση "το ψηφοδέλτιο μας απαρτίζεται από πλήθος αγωνιστών από το νοσοκομείο, τα σχολεία, την ΕΡΑ, τα κινήματα αλλά και από άνεργους και υποαπασχολούμενους, όπου έδωσαν μαζί με το σύνολο των συμπολιτών μας τις μεγάλες μάχες για την υπεράσπιση των εργασιακών και κοινωνικών δικαιωμάτων ντόπιων και μεταναστών εργαζομένων. Δηλώνουμε ότι πριν και μετά τις εκλογές θα στηρίξουμε όλους τους κοινωνικούς αγώνες στα Χανιά και αλλού για να εξασφαλιστεί το δικαίωμα στη δουλειά, στην υγεία, στη στέγη, στις υπηρεσίες πρόνοιας. Διεκδικούμε, να είμαστε εκείνη η αντιπολίτευση που θα κάνει άνω-κάτω το δημοτικό συμβούλιο, φέρνοντας τους αγώνες και τις διεκδικήσεις των απλών ανθρώπων στην επικαιρότητα. Επαναλαμβάνουμε, ότι οι εκλογές είναι μια κεντρική πολιτική μάχη και αυτό προσπαθούμε να αναδείξουμε με τις καθημερινές παρεμβάσεις μας στους χώρους δουλειάς, στις γειτονιές και στις λαϊκές αγορές. Θα σταθούμε δίπλα σε όσους και όσες ξεσηκώνονται για μια διαφορετική κοινωνική προοπτική, χωρίς υποχωρήσεις στις θέσεις μας αλλά και και στα αιτήματα που βάζει ο ίδιος ο κόσμος της δουλειάς.

Οι υποψήφιοι της "Ανταρσία στα Χανιά-Αντικαπιταλιστική Αριστερή Κίνηση για την Ανατροπή" σας καλούν να στηρίξετε την αντικαπιταλιστική Αριστερά και σε αυτή την εκλογική μάχη, για να μαυρίσουμε τους εκπροσώπους του μνημονίου στην Τοπική Αυτοδιοίκηση και να συνεχίσουμε με ανυποχώρητους αγώνες και απεργίες διαρκείας, με συντονισμό των σωματείων και των πρωτοβουλιών βάσης, για να διεκδικήσουμε μια πόλη, μία χώρα, ένα κόσμο αντικαπιταλιστικό, αντιφασιστικό και αντιρατσιστικό, που δεν θα αναλώνεται σε παιγνίδια εξουσίας, που θα πορευτεί κάτω μια πραγματική κοινωνική εναλλακτική.

Γιατί πρέπει στα Χανιά, να γίνει ανταρσία!

Ανταρσία στα Χανιά-Αντικαπιταλιστική Αριστερή Κίνηση για την Ανατροπή
[email protected] / antarsiachania.blogspot.com

Α. ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ
1. ΡΙΖΟΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

Β. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
1. Εκλογική Περιφέρεια Ακρωτηρίου
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
1. ΒΑΡΕΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 
2. ΛΑΜΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ- ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 
3. ΜΑΛΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 
4 ΜΟΣΧΟΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ 
5 ΠΑΛΛΗΚΑΡΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
6 ΧΑΣΑΠΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

2. Εκλογική Περιφέρεια Ελευθερίου Βενιζέλου
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
1. ΓΟΝΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΕΤΡΟΣ 
2. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 
3 ΘΕΟΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 
4 ΚΟΜΠΙΤΣΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ (ΡΟΥΛΑ) ΕΥΤΥΧΙΟΣ 
5 ΜΑΡΑΚΗΣ ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 
6 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 

3. Εκλογική Περιφέρεια Θερίσσου
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
1 ΒΙΣΤΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ 
2 ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 
3 ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 
4 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 

4. Εκλογική Περιφέρεια Σούδας
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
1 ΜΑΥΡΕΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 
2 ΡΟΖΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 
3 ΤΖΙΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 

5. Εκλογική Περιφέρεια Χανίων
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
1 ΒΟΜΒΟΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΙΩΣΗΦ 
2 ΚΑΛΙΤΣΟΥΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 
3 ΚΑΤΡΙΤΖΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 
4 ΚΑΤΣΑΝΕΒΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΗ (ΤΙΝΑ) ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 
5 ΚΙΝΤΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
6 ΚΙΟΥΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 
7 ΛΑΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 
8 ΛΥΚΙΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΥΡΩΝ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 
9 ΜΑΥΡΟΦΡΥΔΗ ΣΤΕΛΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 
10 ΜΠΙΚΟΥΒΑΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 
11 ΜΠΙΤΣΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ(ΧΑΡΑ) ΕΥΤΥΧΙΟΣ 
12 ΜΠΙΧΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 
13 ΝΙΚΗΤΑ ΜΑΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
14 ΠΑΪΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΧΡΗΣΤΟΣ 
15 ΠΑΝΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) ΤΡΥΦΩΝ 
16 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΜΙΝΩΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
17 ΠΑΣΧΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΝΤΙΝΟΣ) ΘΩΜΑΣ 
18 ΣΚΑΡΔΑΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΣ 
19 ΤΣΟΥΓΚΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ- ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 
20 ΤΣΟΥΡΟΥΝΑΚΗ ΕΛΕΝΗ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 
21 ΦΙΩΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 
22 ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΒΑΪΟΣ ΗΛΙΑΣ 

Γ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
1. Δημοτική Κοινότητα Αγίας Μαρίνας
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
1. ΛΕΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 
2. ΜΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ ΣΤΑΥΡΟΣ 
3. ΨΩΙΝΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

2. Δημοτική Κοινότητα Γαλατά
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
1. ΘΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 
2. ΜΑΜΑΤΣΗ ΑΝΝΑ ΠΑΝΑΓΟΣ 
3. ΜΠΟΖΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 
3. Δημοτική Κοινότητα Δαράτσου
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
1. ΚΑΓΙΑΥΤΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 
2. ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 
3. ΣΤΑΜΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 
4. Δημοτική Κοινότητα Μουρνιών
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
1. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 
2. ΔΙΔΥΜΙΩΤΗΣ- ΒΕΝΤΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΩΖΩΝ 
3. ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 

Δ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
1. Τοπική Κοινότητα Βαρύπετρου
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
1. ΒΕΛΙΓΡΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 
2. Τοπική Κοινότητα Τσικαλαρίων
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
1. ΑΜΟΥΡΓΙΑΝΟΣ- ΛΟΡΕΝΤΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ