Με άνεμο αισιοδοξίας ξεκίνησε την προεκλογική εκστρατεία του ο υποψήφιος δήμαρχος του Δήμου Αρχανών – Αστερουσίων Μανώλης Κοκοσάλης, επικεφαλής του συνδυασμού «ΠΟΛΙΤΩΝ αυτοΔΙΟΙΚΗΣΗ».

Ο Μανώλης Κοκοσάλης συνοδευόμενος από τους υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους του κατέθεσε τον φάκελο του συνδυασμού του στο Πρωτοδικείο Ηρακλείου και αμέσως μετά δήλωσε πανέτοιμος να διεκδικήσει το δήμο Αρχανών – Αστερουσίων, με βάση το πρόγραμμα που ήδη έχει καταρτιστεί.

Ο συνδυασμός «ΠΟΛΙΤΩΝ αυτοΔΙΟΙΚΗΣΗ»
ΚΟΚΟΣΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Γεωργίου, υποψήφιος Δήμαρχος

Εκλογική Περιφέρεια Αρχανών

1. ΓΕΝΕΙΑΤΑΚΗ – ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΑ του Εμμανουήλ
2. ΓΡΙΒΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Εμμανουήλ
3. ΔΑΚΑΝΑΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Δημητρίου
4. ΚΑΛΑΘΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Παντελή
5. ΜΟΥΣΤΑΚΑΚΗ – ΓΩΝΙΑΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του Εμμανουήλ
6. ΜΠΙΜΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Εμμανουήλ
7. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου
8. ΡΙΝΑΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
9. ΣΚΟΥΛΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
10. ΤΣΙΜΠΙΝΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του Κωνσταντίνου
11. ΧΑΪΝΑΚΗ – ΠΑΧΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Αστερουσίων

1. ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΖΕΒΕΔΑΙΟΣ του Γεωργίου
2. ΑΝΤΩΝΟΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου
3. ΒΑΚΩΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
4. ΒΕΛΕΓΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γρηγορίου
5. ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
6. ΚΑΒΛΕΝΤΑΚΗ – ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Μιχαήλ
7. ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Γεωργίου
8. ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
9. ΜΑΝΤΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ιωάννη
10. ΜΕΛΕΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ιωάννη
11. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΙΑΣ) του Νικολάου
12. ΣΕΡΑΦΕΙΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
13. ΣΟΥΛΤΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
14. ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Εμμανουήλ
15. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Νικήτα
16. ΤΣΙΜΠΙΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Νίκου Καζαντζάκη

1. ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη
2. ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ του Δράκου
3. ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Βασιλείου
4. ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
5. ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Φανουρίου
6. ΖΗΔΙΑΝΑΚΗ – ΗΛΙΑΔΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του Δημητρίου
7. ΚΑΠΑΝΤΑΪΔΑΚΗ – ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ζαχαρία
8. ΚΑΡΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου
9. ΚΟΥΚΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Χαράλαμπου
10. ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαράλαμπου
11. ΛΥΔΑΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Πέτρου
12. ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Νικολάου
13. ΜΠΙΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Άγγελου
14. ΠΑΣΠΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Γεωργίου
15. ΠΟΛΥΖΩΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεμιστοκλή
16. ΠΡΑΜΑΤΕΥΤΑΚΗ – ΜΑΡΝΕΛΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Εμμανουήλ
17. ΣΚΟΥΝΑΚΗ ΝΙΚΗ του Μιχαήλ
18. ΦΟΙΝΙΚΙΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Χαράλαμπου
19. ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ – ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Μιχαήλ
20. ΧΡΟΝΑΚΗ – ΦΑΝΟΥΡΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Χριστόφορου

Δημοτική Κοινότητα Αρχανών

1. ΑΡΝΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ
2. ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ανδρέα
3. ΚΑΛΑΘΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου
4. ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗ – ΛΙΒΑΝΙΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του Χαράλαμπου
5. ΜΠΕΤΕΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου
6. ΝΤΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ

Τοπική κοινότητα Αγίου Βασιλείου

1. ΑΝΘΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαράλαμπου
2. ΜΠΑΡΜΠΑΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Χαράλαμπου
3. ΠΗΓΑΚΗ – ΚΑΤΣΙΚΑ ΕΙΡΗΝΗ του Σωτηρίου

Τοπική κοινότητα Αγίων Παρασκιών

1. ΖΗΔΙΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Δημητρίου
2. ΚΑΡΑΜΑΝΙΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του Εμμανουήλ
3. ΠΕΡΒΟΛΑΡΑΚΗ – ΛΑΜΠΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ελευθερίου
4. ΣΤΕΙΑΚΑΚΗ – ΜΑΔΕΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη

Εκπρόσωπος Αλαγνίου

1. ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
2. ΣΕΡΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου

Εκπρόσωπος Αστρακών

1. ΓΑΛΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου

Τοπική κοινότητα Αστριτσίου

1. ΒΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
2. ΒΟΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
3. ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Δημητρίου
4. ΤΖΑΝΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Γεωργίου

Εκπρόσωπος Αχεντριά

1. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Διογένη
2. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου

Τοπικη κοινότητα Δαμανίων

1. ΕΡΕΖΟΓΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Κωνσταντίνου
2. ΚΑΡΑΤΖΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ του Σταύρου
3. ΠΑΥΛΟΓΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ του Παύλου
4. ΣΚΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σοφοκλή

Εκπρόσωπος Εθιάς

1. ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Εμμανουήλ
2. ΨΙΜΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Νικολάου

Εκπρόσωπος Καλλονής

1. ΚΑΣΤΕΛΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ
2. ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Δημητρίου

Τοπική κοινότητα Καλυβίων

1. ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Στυλιανού
2. ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ του Εμμανουήλ

Τοπική κοινότητα Καταλαγαρίου

1. ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ματθαίου
2. ΝΤΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου
3. ΠΗΓΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου

Τοπική κοινότητα Κάτω Αρχανών

1. ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ – ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΧΡΙΣΤΟΘΕΑ του Ιωάννη
3. ΨΥΛΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Γεωργίου

Τοπική κοινότητα Κουνάβων

1. ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ
2. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη
3. ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Ιωάννη
4. ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου

Τοπική κοινότητα Λιγορτύνου

1. ΑΓΓΟΥΡΙΔΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Γεωργίου
2. ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευθυμίου
3. ΚΟΤΖΑΜΑΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ευαγγέλου

Τοπική κοινότητα Μελεσών

1. ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ – ΑΛΕΞΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Νικολάου
2. ΔΟΥΒΛΕΤ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ του Γεωργίου
3. ΣΗΦΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη
4. ΣΠΙΤΑΛΛΙΩΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Μιχαήλ

Τοπική κοινότητα Μεσοχωριού

1. ΚΑΡΑΝΤΙΝΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Χαράλαμπου
2. ΚΑΤΣΑΠΡΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του Δημητρίου
3. ΚΟΥΔΟΥΜΑΛΙΩΤΑΚΗ – ΚΛΙΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Γεωργίου

Τοπική κοινότητα Μεταξοχωρίου

1. ΚΟΚΟΣΑΛΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Μιχαήλ
2. ΜΠΕΡΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Μιχαήλ
3. ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου
4. ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ – ΑΝΤΩΝΙΔΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ του Γεωργίου

Τοπική κοινότητα Μυρτιάς

1. ΑΜΠΟΥΧΑΝΗ – ΓΩΝΙΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Μιχαήλ
2. ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ – ΘΡΑΨΑΝΙΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Αντωνίου
3. ΓΡΙΝΙΕΖΑΚΗΣ ΖΗΝΟΒΙΟΣ του Νικολάου
4. ΤΣΑΚΟΥΝΤΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ του Ιωάννη

Εκπρόσωπος Παρανύμφων

1. ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη

Τοπική κοινότητα Πεζών

1. ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗ – ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου
2. ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗ – ΧΑΡΙΤΑΚΗ ΑΡΙΣΤΕΑ του Γεωργίου
3. ΠΑΠΑΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

Εκπρόσωπος Πραιτωρίων

1. ΚΑΖΕΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
2. ΚΑΤΣΑΠΡΑΚΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Παντελή

Τοπική κοινότητα Πύργου

1. ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Γεωργίου
2. ΚΑΛΕΝΤΑΚΗ – ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Γεωργίου
3. ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Εμμανουήλ

Τοπική κοινότητα Τεφελίου

1. ΜΑΥΡΟΚΩΣΤΑ – ΑΓΡΙΜΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Στυλιανού
2. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Αντωνίου
3. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιακώβου
4. ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Εμμανουήλ

Τοπική κοινότητα Χάρακα

1. ΒΑΣΙΛΑΚΗ – ΣΚΑΝΔΑΛΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Λάμπρου
2. ΚΑΔΙΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ
3. ΚΟΡΝΕΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Εμμανουήλ
4. ΜΠΑΡΙΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ζαχαρία

Τοπική κοινότητα Χαρακίου

1. ΚΑΣΤΕΛΛΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ του Γεωργίου
2. ΣΟΥΛΤΑΤΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Μιχαήλ
3. ΣΟΥΛΤΑΤΟΥ – ΘΕΡΙΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Αντωνίου
4. ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ – ΤΖΑΓΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Εμμανουήλ

Τοπική κοινότητα Χουδετσίου

1. ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του Εμμανουήλ
2. ΜΑΓΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
3. ΜΑΛΛΙΩΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στυλιανού
4. ΟΡΦΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σταύρου