Σε φουλ προετοιμασία βρίσκονται η αγωνιστική η προαγωνιστική ομάδα κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων.

Η ενημέρωση του ΝΟΧ:

Σε καλό δρόμο βρίσκεται η προετοιμασία της αγωνιστικής και προαγωνιστικής ομάδας Κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, με την καλή κατάσταση των κολυμβητών να επιβεβαιώνεται στην Ημερίδα που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Μαΐου στο Κολυμβητήριο Ηρακλείου.

Οι προπονητές του Ν.Ο.Χ., Κώστας Τζιλιβάκης, Αντώνης Καλογεράκης και Αποστόλης Γεωργιάδης έβγαλαν θετικά συμπεράσματα ενόψει των καλοκαιρινών πρωταθλημάτων που ακολουθούν.

Να σημειωθεί ότι εντός του Ιουνίου αναμένεται να διεξαχθούν δύο αγωνιστικές εκδηλώσεις στην 50άρα πισίνα του κολυμβητηρίου Χανίων, αρχικά με την ημερίδα προαγωνιστικών κατηγοριών (1/6) ενώ το διήμερο 21 και 22/6 έχει προγραμματιστεί το καλοκαιρινό πρωτάθλημα προαγωνιστικών κατηγοριών κολύμβησης Κρήτης και Ρόδου μαζί με την περιφερειακή ημερίδα ορίων αγωνιστικών κατηγοριών.

Ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων ευχαριστεί το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων Κολύμβησης που είναι πάντα στο πλευρό του Τμήματος Κολύμβησης, καθώς και το ψητοπωλείο "Θράκα" για την ευγενική χορηγία του σε νερά στην αποστολή στο Ηράκλειο.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τους αθλητές του Ν.Ο.Χ. είναι τα εξής:


50μ. ελεύθερο

Ανδρών

6η θέση Χρήστος Βουγιουκαλάκης 00:27.57

20η θέση Στέλιος Τζουγκράκης 00:32.99

Προαγωνιστική Αγόρια

6η θέση Στέλιος Κοντόπουλος 00:34.75

7η θέση Στέλιος Καπής 00:34.94

10η θέση Νίκος Φανδριδάκης 00:36.00

18η θέση Ευτύχης Καπής 00:39.58

23η θέση Γιώργος Πετράκης 00:40.14

25η θέση Γιάννης Τζουγκράκης 00:40.43

27η θέση Κώστας Τσίγκος 00:40.49

34η θέση Γιώργος Μεντής 00:41.54

35η θέση Λευτέρης Μαστραντωνάκης 00:42.01

54η θέση Νίκος Χαβρές 00:47.42

61η θέση Γιώργος Μουζουράκης 00:49.44

68η θέση Σοφοκλής Σταματάκης00:53.72

Προαγωνιστικά Κορίτσια

3η θέση Νικολέτα Κοπάση 00:32.83

15η θέση Ευαγγελία Κουργιαντάκη 00:37.75

23η θέση Αστερία-Στέλλα Δεληογλάνη 00:39.90

31η θέση Ελένη Γρηγοράκη 00:41.18

37η θέση Αργυρώ Μαλεκάκη 00:43.27

38η θέση Ναυσικά Μαραγκουδάκη 00:43.48

40η θέση Αιμιλία Ανδρεαδάκη 00:43.81

44η θέση Δάφνη Αλιπράντη 00:44.87

50η θέση Χρυσή Τζουγκράκη 00:45.78

61η θέση Σοφία Μήτρου 00:49.78


100μ. ελεύθερο

Ανδρών

6η θέση Χρήστος Βουγιουκαλάκης 01:01.74

11η θέση Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 01:08.47

15η θέση Στέλιος Τζουγκράκης 01:15.05

Γυναικών

8η θέση Νικολέτα Πλοκαμάκη 01:07.41

11η θέση Κατερίνα Καβαλιεράκη 01:09.70

Προαγωνιστική Αγόρια

5η θέση Αλέξανδρος Κάχρης 01:13.47

8η θέση Στέλιος Καπής 01:16.94

10η θέση Βασίλης Μιχαηλίδης 01:17.95

12η θέση Τάσος Μαρινάκης 01:18.41

21η θέση Πέτρος Πετράκης 01:25.88

31η θέση Λευτέρης Μαστραντωνάκης 01:37.43

37η θέση Χρήστος Καυκαλάς 01:43.44

39η θέση Ιωσήφ Ριτζάκης 01:45.72

Προαγωνιστικά Κορίτσια

10η θέση Ραφαέλα Κουργιαντάκη 01:23.86

19η θέση Ελένη Περβολαράκη 01:29.88

29η θέση Ελένη Γρηγοράκη 01:38.50


200μ. ελεύθερο

Ανδρών

1η θέση Μανόλης Χαλκιαδάκης 02:05.04

4η θέση Χρήστος Βουγιουκαλάκης 02:20.58

6η θέση Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 02:26.30

Γυναικών

4η θέση Νικολέτα Πλοκαμάκη 02:22.98

Προαγωνιστική Αγόρια

9η θέση Στέλιος Κοντόπουλος 02:59.91

Προαγωνιστικά Κορίτσια

1η θέση Φανή-Κυριακή Περάκη 02:46.08

3η θέση Σοφία Θεοδοσάκη 03:01.57

5η θέση Ραφαέλα Κουργιαντάκη 03:04.07


400μ.ελεύθερο

Προαγωνιστική Αγόρια

1η θέση Θανάσης Δημουλιός 05:08.34

Προαγωνιστικά Κορίτσια

1η θέση Νίκη Πετράκη 05:36.87

2η θέση Παναγιώτα Λεβεντάκη 06:03.51

3η θέση Σοφία Θεοδοσάκη 06:16.08


50μ. ύπτιο

Γυναικών

4η θέση Νικολέτα Πλοκαμάκη 00:35.51

9η θέση Κατερίνα Φωκά 00:36.74

11η θέση Βερονίκη Ντουσάκη 00:37.10

Προαγωνιστική Αγόρια

3η θέση Στέλιος Κοντόπουλος 00:41.15

8η θέση Κώστας Τσίγκος 00:46.54

12η θέση Γιώργος Μεντής 00:47.06

13η θέση Γιώργος Πετράκης 00:47.07

15η θέση Γιάννης Τζουγκράκης 00:49.84

27η θέση Σοφοκλής Σταματάκης 00:59.81

Προαγωνιστικά Κορίτσια

2η θέση Νίκη Πετράκη 00:39.58

4η θέση Ευτυχία Καζάση 00:40.97

5η θέση Καλλιόπη Ματζοράκη 00:41.50

6η θέση Άννα Νταουντάκη 00:43.17

8η θέση Σοφία Θεοδοσάκη 00:43.92

10η θέση Ευαγγελία Κουργιαντάκη 00:45.12

17η θέση Αργυρώ Μαλεκάκη 00:46.95

20η θέση Μαρία Ντεγιαννάκη 00:49.56

25η θέση Χρυσή Τζουγκράκη 00:53.69

27η θέση Δάφνη Αλιπράντη 00:54.95

28η θέση Σοφία Μήτρου 00:57.19


100μ. ύπτιο

Γυναικών

2η θέση Νικολέτα Πλοκαμάκη 01:15.10

4η θέση Κατερίνα Καβαλιεράκη 01:16.42

8η θέση Κατερίνα Φωκά 01:19.06

10η θέση Βερονίκη Ντουσάκη 01:20.44

Προαγωνιστική Αγόρια

2η θέση Στέφανος Χαλκιαδάκης 01:23.14

4η θέση Βασίλης Μιχαηλίδης 01:27.02

7η θέση Τάσος Μαρινάκης 01:30.62

17η θέση Γιώργος Πετράκης 01:43.06

Προαγωνιστικά Κορίτσια

1η θέση Ευαγγελία Δρουμπάκη 01:20.17

4η θέση Καλλιόπη Ματζοράκη 01:28.91

5η θέση Ραφαέλα Κουργιαντάκη 01:29.71

6η θέση Άννα Νταουντάκη 01:30.48

8η θέση Κωνσταντίνα Παπαδεράκη 01:34.78

12η θέση Ελένη Περβολαράκη 01:38.51

19η θέση Μαρία Ντεγιαννάκη 01:45.68


200μ. ύπτιο

Γυναικών

4η θέση Κατερίνα Καβαλιεράκη 02:45.33

Προαγωνιστική Αγόρια

1η θέση Αλέξανδρος Κάχρης 02:52.42

3η θέση Βασίλης Μιχαηλίδης 03:01.52

Προαγωνιστικά Κορίτσια

1η θέση Ευαγγελία Δρουμπάκη 02:50.84

2η θέση Ευτυχία Καζάση 03:08.66

3η θέση Καλλιόπη Ματζοράκη 03:11.29

4η θέση Άννα Νταουντάκη 03:13.41

7η θέση Ελένη Περβολαράκη 03:22.19

50μ. πεταλούδα

Γυναικών

11η θέση Κατερίνα Φωκά 00:36.53

13η θέση Βερονίκη Ντουσάκη 00:37.31

Προαγωνιστική Αγόρια

1η θέση Θανάσης Δημουλιός 00:32.31

6η θέση Στέλιος Καπής 00:40.67

7η θέση Χρήστος Καυκαλάς 00:55.65

Προαγωνιστικά Κορίτσια

4η θέση Ευτυχία Καζάση 00:43.90

6η θέση Παναγιώτα Λεβεντάκη 00:44.43


100μ. πεταλούδα

Ανδρών

1η θέση Μανόλης Χαλκιαδάκης 01:02.11

9η θέση Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 01:19.88

Γυναικών

2η θέση Άννα Χατζηδάκη 01:13.04

Προαγωνιστική Αγόρια

2η θέση Αλέξανδρος Κάχρης 01:24.85


200μ. πεταλούδα

Ανδρών

1η θέση Μανόλης Χαλκιαδάκης 02:20.22


50μ. πρόσθιο

Γυναικών

10η θέση Άντζελα Ζγκουρού 00:42.47

Προαγωνιστική Αγόρια

4η θέση Νίκος Φανδριδάκης 00:47.81

23η θέση Δημήτρης Διακολουκάς 00:55.39

24η θέση Ευτύχης Καπής 00:55.55

29η θέση Γιώργος Μουζουράκης 00:58.38

30η θέση Νίκος Χαβρές 00:58.72

Προαγωνιστικά Κορίτσια

18η θέση Αστερία-Στέλλα Δεληογλάνη 00:54.77

22η θέση Αιμιλία Ανδρεαδάκη 00:57.34

23η θέση Ναυσικά Μαραγκουδάκη 00:57.53


100μ. πρόσθιο

Ανδρών

3η θέση Απόστολος Παπαστάμος 01:19.10

12η θέση Στέλιος Τζουγκράκης 01:31.71

Γυναικών

3η θέση Χρυσή Πετράκη 01:23.13

4η θέση Άννα Χατζηδάκη 01:24.95

8η θέση Άντζελα Ζγκουρού 01:30.22

Προαγωνιστική Αγόρια

5η θέση Στέφανος Χαλκιαδάκης 01:38.46

6η θέση Τάσος Μαρινάκης 01:40.55

9η θέση Νίκος Φανδριδάκης 01:46.02

10η θέση Πέτρος Πετράκης 01:46.72

17η θέση Ιωσήφ Ριτζάκης 01:57.36

18η θέση Δημήτρης Διακολουκάς 01:58.01

Προαγωνιστικά Κορίτσια

1η θέση Νικολέτα Κοπάση 01:31.76

3η θέση Νίκη Πετράκη 01:35.93

4η θέση Κωνσταντίνα Παπαδεράκη 01:43.74

7η θέση Ευαγγελία Κουργιαντάκη 01:49.29


200μ. πρόσθιο

Ανδρών

3η θέση Στέλιος Τζουγκράκης 03:15.12

Γυναικών

2η θέση Άντζελα Ζγκουρού 03:13.45

Προαγωνιστική Αγόρια

5η θέση Δημήτρης Διακολουκάς 03:44.56


200μ. μικτή ατομική

Ανδρών

7η θέση Στέλιος Τζουγκράκης 03:03.07

Γυναικών

2η θέση Άννα Χατζηδάκη 02:38.01

7η θέση Άντζελα Ζγκουρού 02:55.80

Προαγωνιστική Αγόρια

1η θέση Θανάσης Δημουλιός 02:45.88

2η θέση Στέφανος Χαλκιαδάκης 02:55.43

Προαγωνιστικά Κορίτσια

2η θέση Ευαγγελία Δρουμπάκη 03:00.86

4η θέση Νικολέτα Κοπάση 03:05.33

5η θέση Φανή-Κυριακή Περάκη 03:12.81

6η θέση Παναγιώτα Λεβεντάκη 03:15.55


200μ. μικτή ατομική

Ανδρών

1η θέση Απόστολος Παπαστάμος 05:11.02