Ολοκληρώθηκε η καταμέτρηση και των σταυρών των υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων για τον Δήμο Ηρακλείου.

Υπενθυμίζεται πως τα τελικά αποτελέσματα των συνδυασμών απο τις εκλογές της Κυριακής 18/5 είναι:

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ - ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΥΡΑΚΗΣ  34.108 - 40,92% 
Δύναμη πολιτών, Ανεξάρτητη Δημοτική Κίνηση Ηρακλείου - ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ  23.566 - 28,27% 
Ηράκλειο Ενεργοί Πολίτες - ΗΛΙΑΣ ΛΥΓΕΡΟΣ 17.349 - 20,81% 
ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ  6.577 - 7,89% 
ΑΜΕΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (Από την Λαϊκή Στάση Πληρωμών) - ΛΕΜΟΝΙΑ (ΜΟΝΑ) ΑΜΑΝΑΤΙΔΟΥ 1.753 - 2,1% 

Σύμφωνα με την δημοσιοποίηση της Περιφέρειας Κρήτης και με την επιφύλαξη της τελικής ανακήρυξης απο το Πρωτοδικείο, η σειρά κατάταξης των υποψηφίων είναι η εξής:

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ - ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΥΡΑΚΗΣ - 10 έδρες απο την 1η Κυριακή

ΣΙΣΑΜΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 3.293
ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2.648
ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2.647
ΓΙΑΛΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.735
ΚΟΚΚΟΡΗ - ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 1.709
ΜΑΚΑΡΟΝΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 1.600
ΞΥΛΟΥΡΗ - ΞΗΜΕΡΗ ΜΑΡΙΑ 1.526
ΜΗΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1.455
ΨΑΡΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.452
ΑΓΑΠΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.439
ΤΣΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.376
ΔΑΓΚΩΝΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 1.342
ΚΑΛΟΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΓΙΑΝΝΑ) 1.342
ΜΕΡΟΝΙΑΝΑΚΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ 1.341
ΔΡΟΣΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.339
ΣΕΚΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1.320
ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.307
ΜΠΟΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 1.300
ΚΑΜΠΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1.288
ΤΣΙΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.288
ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.215
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.178
ΑΧΛΑΔΙΑΝΑΚΗΣΕ ΜΜΑΝΟΥΗΛ 1.049
ΣΥΓΓΕΛΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1.001
ΛΥΤΙΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 998
ΣΕΝΕΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ(ΡΕΓΓΙΝΑ) 986
ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ) 938
ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗ ΑΓΓΕΛΑ(ΑΓΓΕΛΙΚΗ) 933
ΤΥΛΙΑΝΑΚΗ- ΚΑΛΟΚΥΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΑ) 887
ΤΖΙΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΖΑ) 880
ΚΑΡΑΤΖΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 860
ΚΛΑΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 853
ΑΛΜΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 847
ΣΥΜΕΟΥΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 797
ΣΜΥΡΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 795
ΜΗΛΙΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 790
ΚΑΡΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 787
ΑΓΡΙΜΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 784
ΜΠΑΜΙΕΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 729
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΜΙΟ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΟΡΙΝΑ) 725
ΒΡΟΥΧΟΥ - ΠΟΥΛΗ ΔΩΡΟΘΕΑ 713
ΖΩΡΑΣ ΟΔΥΣΣΕΥΣ - ΙΩΑΝΝΗΣ 693
ΑΜΠΑΡΤΖΑΚΗΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΑ) 688
ΠΑΡΑΣΥΡΗ - ΠΡΑΤΙΚΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ( ΧΑΡΑ) 688
ΚΟΥΡΛΕΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 684
ΣΩΜΑΡΑΚΗ - ΚΑΨΑΛΑΚΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ 665
ΝΗΣΩΤΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 662
ΣΙΦΡΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ (ΤΖΑΚ) 640
ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΚΙΜΩΝ 634
ΠΕΤΟΥΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 608
ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 604
ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗ - ΠΑΤΤΑΚΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) 602
ΔΙΑΛΥΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 597
ΔΡΑΚΟΥΛΗ - ΑΝΔΡΙΑΝΑΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) 596
ΤΖΑΜΟΥΣΗ ΜΑΡΙΝΑ 589
ΣΚΟΥΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 585
ΛΙΒΑ - ΓΡΗΓΟΡΑΚΗ ΑΝΝΑ 551
ΣΗΦΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 548
ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ 542
ΠΑΠΑΔΑΚΗ - ΣΚΟΥΡΑΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΦΑΝΗ) 538
ΣΤΑΜΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 533
ΠΛΕΥΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 504
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ 504
ΜΠΟΤΗ - ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΙΟΥΛΗ) 498
ΓΑΛΑΤΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 492
ΣΕΒΔΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 481
ΚΩΛΕΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 478
ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 478
ΔΟΛΑΨΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 477
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 474
ΧΑΡΚΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 473
ΤΣΙΓΚΕΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 469
ΝΗΣΤΙΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 460
ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ- ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 450
ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 447
ΤΡΙΒΥΖΑΔΑΚΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (ΘΕΜΗΣ) 442
ΜΑΛΛΙΑΡΑΚΗ - ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 420
ΜΑΝΩΛΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 418
ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 418
ΠΟΥΛΩΡΙΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 414
ΠΛΟΥΜΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 404
ΒΟΖΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 395
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ 386
ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ - ΚΟΚΚΟΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 386
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 379
ΔΕΝΔΡΑΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 370
ΠΑΣΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 369
ΚΟΡΔΟΝΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 364
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 339
ΦΟΒΑΚΗ ΑΝΝΑ (ΑΝΙΤΑ) 338
ΓΙΑΠΙΤΖΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 329
ΣΠΙΘΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 329
ΛΑΓΚΩΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 296
ΒΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 289
ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 225
ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 225
ΜΑΡΝΕΛΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ 222
ΠΕΡΟΥΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 222
ΣΠΙΘΟΥΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 163
ΧΑΡΑΜΟΥΝΤΑΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 150
ΜΑΛΛΙΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 104

Δύναμη πολιτών, Ανεξάρτητη Δημοτική Κίνηση Ηρακλείου - ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ - 7 έδρες απο την 1η Κυριακή

ΠΑΣΠΑΤΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 3.849
ΒΑΡΔΑΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1.737
ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ) 1.556
ΣΠΑΝΑΚΗ - ΚΟΧΙΑΔΑΚΗ ΑΘΗΝΑ 1.442
ΙΝΙΩΤΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 1.321
ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.265
ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.169
ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.099
ΡΑΣΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.057
ΚΑΡΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 957
ΚΑΝΑΒΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 920
ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 912
ΠΛΕΥΡΗ ΑΡΙΣΤΕΑ 841
GARANCINI GIAN ANDREA PAOLO 838
ΚΑΣΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 829
ΒΟΥΡΕΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 791
ΑΡΧΟΝΤΑΚΗ - ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 785
ΦΑΚΟΥΡΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 778
ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 770
ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 769
ΛΥΓΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 764
ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 727
ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 720
ΠΛΕΡΩΝΑΚΗ ΜΥΡΩΝΙΑ 709
ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 693
ΠΑΤΤΑΚΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ 687
ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 675
ΤΣΑΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 672
ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ 667
ΚΟΥΜΠΕΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 650
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΦΑΙΔΩΝ 631
ΚΑΤΣΑΜΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΙΜΙΛΙΟΣ) 590
ΑΛΕΓΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 576
ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗΣ ΚΑΛΛΕΡΓΟΣ 570
ΠΑΓΩΜΕΝΟΥ -ΤΣΙΓΚΕΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 554
ΚΑΝΑΚΑΡΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 551
ΚΟΥΤΑΝΤΟΥ ΟΛΓΑ 548
ΤΡΙΑΜΑΤΑΚΗ - ΚΩΝΙΩΤΑΚΗ ΧΑΡΑ 535
ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 516
ΒΙΤΩΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 482
ΚΑΤΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 477
ΜΠΑΛΑΜΟΥΤΣΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 466
ΞΥΡΙΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 450
ΓΙΑΝΝΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 445
ΕΦΡΑΙΜΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 418
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΑΝΝΑ 414
ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 412
ΛΙΑΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 411
ΤΖΙΡΑΚΗ - ΠΑΤΤΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 406
ΣΗΦΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 383
ΦΡΑΓΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 363
ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 348
ΨΥΧΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ - ΜΑΡΙΑ 347
ΚΑΝΑΒΑΡΑΚΗ - ΜΟΛΥΜΠΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 345
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ - ΒΑΡΔΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ 330
ΒΑΡΟΥΧΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 328
ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 321
ΓΙΑΧΝΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ 306
ΒΕΛΗΒΑΣΑΚΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 302
ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 301
ΚΟΠΙΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 300
ΜΑΝΟΥΡΑ - ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΩ) 297
ΤΖΑΝΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 296
ΚΟΤΣΙΦΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 288
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ - ΡΟΓΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΖΕΤΤΑ) 287
ΚΗΠΟΥΡΟΥ - ΚΑΛΩΣΤΟΥ ΧΡΥΣΗ 263
ΠΑΡΙΤΣΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 263
ΠΛΕΥΡΗ ΜΑΡΙΑ 262
ΓΑΛΥΦΙΑΝΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 250
ΨΑΘΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 245
ΑΤΖΟΛΕΤΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 230
ΜΠΑΣΤΑΚΗ - ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗ ΑΝΝΑ 228
ΠΑΠΑΡΓΥΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 228
ΙΕΡΩΝΥΜΑΚΗ ΑΡΕΤΟΥΣΑ 227
ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 224
ΙΔΟΜΕΝΕΩΣ ΜΑΡΙΝΟΣ 219
ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 206
ΑΡΝΑΟΥΤΟΓΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 198
ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΕΥΣΕΒΙΑ (ΣΕΒΙΝΑ) 192
ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 187
ΙΑΤΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 173
ΚΟΥΝΕΝΟΥ ΜΑΡΙΑ 173
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 171
ΜΠΑΤΖΑΝΑΚΑΚΗ - ΦΑΝΙΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ 171
ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 160
ΤΟΛΗ - ΔΑΜΑΒΟΛΙΤΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 156
ΚΡΗΤΙΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 155
ΜΑΡΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 153
ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 152
ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΣΤΕΦΗ) 144
ΟΡΦΑΝΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 115
ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 108
ΚΟΝΣΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 107
ΚΟΠΑΝΙΣΤΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 78
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 50
ΜΥΡΩΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 48
ΧΑΝΙΩΤΑΚΗΣ ΧΡΟΝΗΣ 47
ΚΟΥΛΙΖΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 29

Ηράκλειο Ενεργοί Πολίτες - ΗΛΙΑΣ ΛΥΓΕΡΟΣ - 5 έδρες 
Εκλέγονται ο επικεφαλής του συνδυασμού και οι τέσσερεις πρώτοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

ΧΑΡΙΤΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 1.354
ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 1.318
ΚΑΛΕΜΠΟΥΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.264
ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΒΑΡΔΗΣ) 1.099
ΞΥΔΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ 1.003
ΚΑΡΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 875
ΜΑΝΔΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 857
ΚΑΛΟΥΔΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ 834
ΚΟΤΤΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 826
ΒΑΡΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 815
ΓΟΥΡΝΙΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 791
ΑΣΣΑΡΙΩΤΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 784
ΜΠΙΤΖΑΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 753
ΚΑΡΟΦΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 682
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 673
ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 662
ΣΚΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 659
ΜΑΡΗ ΜΑΡΙΑ 613
ΚΟΥΓΙΟΥΜΟΥΤΖΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 612
ΔΡΑΚΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 611
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 590
ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 586
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 559
ΤΖΑΝΝΙΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 511
ΝΙΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 509
ΒΟΥΤΟΥΦΙΑΝΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 504
ΒΑΡΔΑΚΗ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ 488
ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 484
ΑΛΕΞΑΚΗ - ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 457
ΘΕΜΕΛΗ ΕΙΡΗΝΗ 457
ΔΕΛΗΜΙΧΑΛΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 447
ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ - ΤΑΜΙΩΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) 437
ΓΙΑΓΚΙΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 414
ΠΑΥΛΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 411
ΣΑΠΟΥΝΤΖΑΚΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ (ΧΡΟΝΗΣ) 408
ΜΑΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΑ) 407
ΓΩΝΙΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 399
ΝΙΑΡΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 395
ΝΕΟΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 393
ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 386
ΠΑΠΑΔΑΚΗ - ΤΟΥΤΟΥΔΑΚΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 367
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 361
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 344
ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 344
ΓΙΑΝΝΑΡΗ ΕΥΣΕΒΙΑ 339
ΑΣΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 320
ΜΠΟΥΜΠΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 318
ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ 315
ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 308
ΧΑΜΨΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 298
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 294
ΧΙΩΤΕΛΗΣ ΑΡΗΣ 291
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΕΛΠΙΝΙΚΗ 280
ΜΠΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 260
ΤΖΑΝΗ - ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗ ΑΝΝΑ 258
ΣΑΒΒΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 255
ΚΡΙΘΙΝΙΔΗ ΙΩΑΝΝΑ 252
ΜΑΝΤΖΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 248
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 248
ΧΑΜΗΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 240
ΠΑΠΑΧΑΤΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 239
ΠΑΞΙΝΟΣ ΚΟΣΜΑΣ 235
ΜΕΝΤΙΔΑΚΗ - ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ 230
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 227
ΜΟΥΛΑΚΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 215
ΚΛΑΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 211
ΜΠΕΝΕΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 204
ΣΚΟΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 199
ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 196
ΠΕΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΤΑΚΗΣ) 177
ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 173
ΜΑΤΣΑΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 147
ΠΑΠΑΔΑΚΗ - ΚΑΝΑΒΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 144
ΓΑΡΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 137
ΤΣΑΡΛΑΜΠΑ - ΠΕΤΟΥΣΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΡΟΥΛΑ) 130
ΦΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 121
ΣΤΑΜΑΤΕΡΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 96
ΧΗΝΑΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ 69

ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ - 2 έδρες
Εκλέγονται ο επικεφαλής του συνδυασμού και ο πρώτος Δημοτικός Σύμβουλος

ΣΚΕΠΑΡΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.098
ΚΑΣΑΠΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 553
ΣΥΝΤΥΧΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 545
ΚΟΚΟΣΑΛΗ-ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 544
ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 525
ΚΟΖΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 509
ΓΙΑΝΝΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 279
ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 276
ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 273
ΤΣΟΥΛΦΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 271
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 265
ΠΕΪΝΗΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 253
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 227
ΑΝΔΡΙΚΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 224
ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 224
ΔΡΙΜΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 206
ΧΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 206
ΚΑΡΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 205
ΜΠΡΙΤΖΟΛΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 200
ΚΑΡΑΝΤΕΜΟΙΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 195
ΧΑΤΖΗΜΗΝΑ ΕΥΔΟΞΙΑ 191
ΚΑΒΒΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 189
ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 184
ΧΑΝΙΩΤΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 176
ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 167
ΞΗΜΕΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 162
ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 162
ΚΑΓΙΑΜΠΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 160
ΠΑΚΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΙΩΣΗΦ 157
ΣΟΦΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 156
ΒΛΑΤΤΑ ΜΑΡΙΝΑ 153
ΜΑΚΑΡΟΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 146
ΚΡΙΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 140
ΚΑΝΤΑΡΤΖΟΓΛΟΥ ΚΟΣΜΑΣ 139
ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ 133
ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 127
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 127
ΚΕΛΕΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 119
ΚΡΙΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 119
ΚΑΒΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ 118
ΓΑΛΑΤΙΑΝΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 115
ΠΕΡΑΤΣΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 115
ΠΕΤΡΑΚΗ ΕΥΘΑΛΙΑ 115
ΑΝΤΩΝΑΙΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 113
ΤΑΤΑΡΗΣ ΙΑΣΩΝ 107
ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 106
ΜΕΡΣΥΝΙΑΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ 102
ΒΡΙΘΙΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 101
ΚΟΥΤΣΑΥΤΑΚΗΣ ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ 101
ΜΑΣΤΑΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 100
ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 99
ΠΙΤΤΑΚΑ-ΤΡΙΓΩΝΑΚΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ 99
ΔΙΓΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 98
ΚΙΑΜΟΥΡΗΣ ΗΛΙΑΣ 98
ΜΗΛΙΑΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 97
ΦΩΤΙΑΔΟΥ-ΔΟΥΛΟΥΦΑΚΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΛΙΖΑ) 97
ΒΟΛΑΝΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ 91
ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 89
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 87
ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 87
ΣΤΑΓΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 86
ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 85
ΡΟΥΣΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 84
ΒΑΓΙΑΚΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 83
ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 83
ΜΑΓΑΡΑΚΗ-ΚΡΙΑΡΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ 82
ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 82
ΣΙΔΗΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 81
ΑΝΤΩΝΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 80
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 80
ΚΟΡΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 79
ΜΑΖΙΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 77
ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 75
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 75
ΧΡΗΣΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 72
ΤΣΕΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 69
ΠΕΥΚΙΑΝΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 68
ΝΤΕΝΤΗ-ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 63
ΧΑΒΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 62
ΠΕΡΔΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 60
ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 55
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 51
ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΝΙΚΗ 49
ΤΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 31
ΚΟΥΤΡΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 25

ΑΜΕΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (Από την Λαϊκή Στάση Πληρωμών) - ΛΕΜΟΝΙΑ (ΜΟΝΑ) ΑΜΑΝΑΤΙΔΟΥ - 1 έδρα
Εκλέγεται η επικεφαλής του συνδυασμού

ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ 184
ΖΑΜΠΕΤΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 139
ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 135
ΧΟΝΔΡΟΖΟΥΜΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 133
ΑΜΑΡΓΙΑΝΙΤΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 111
ΓΑΛΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ 107
ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 99
ΚΑΤΖΗΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 97
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 96
ΔΕΜΕΝΕΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 94
ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 86
ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 75
ΚΑΤΖΗΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 74
ΚΑΣΤΕΛΛΙΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 73
ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 71
ΚΑΤΖΗΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 70
ΝΑΘΕΝΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 68
ΚΟΥΡΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 65
ΒΛΑΣΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 59
ΒΑΒΑΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 56
ΜΑΚΑΡΩΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 56
ΤΡΟΥΛΛΙΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 56
ΚΑΝΑΤΣΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 53
ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 44
ΚΩΝΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 43
ΜΑΥΡΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 42
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΤΙΤΟΣ 40
ΔΗΜΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 40
ΤΖΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 39
ΜΠΕΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 37
ΠΟΛΛΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 37
ΤΡΙΑΡΧΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 36
ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 34
ΣΤΡΟΥΜΠΑΚΗΣ ΝΑΠΟΛΕΩΝ 34
ΜΕΤΟΧΙΑΝΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 30
ΜΠΑΚΙΡΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 30
ΣΥΜΙΑΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 30
ΦΙΟΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 29
ΚΑΡΤΣΩΝΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 28
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 27
ΤΖΩΡΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 26
ΤΖΑΝΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 25
ΧΕΡΑΚΗ ΧΡΗΣΤΗΝΗ 25
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 24