Με ήττα ολοκλήρωσε μία άκρως επιτυχημένη σεζόν στη Γ\’ Εθνική ο Κισσαμικός.
Ο εκπρόσωπος των Χανίων στην κατηγορία ηττήθηκε με 2-1 από τον Γιούχτα στις Αρχάνες, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν την παραμονή τους μετά τη δραματική νίκη των Τραχώνων -που πήραν αήττητοι το πρωτάθλημα- με 3-2 επί του ΠΟΑ στο Ατσαλένιο.
Το \”δελφίνι\” παρά την ήττα τερμάτισε στην 4η θέση, βάζοντας υψηλότερους στόχους τη νέα αγωνιστική περίοδο.
Ο Σπύρος Μπαξεβάνος χρησιμοποίησε για πρώτη φορά στην αρχική σύνθεση αρκετούς ποδοσφαιριστές.
Στο 14\’ ο Μιχελακάκης άνοιξε το σκορ με σουτ, για να πετύχει το 2-0 στο 37\’ ο Καστελιανάκης με κεφαλιά, από κόρνερ του Ζαμπετάκη. Στο 41\’ ο Μυλωνάς κέρδισε πέναλτι από τον Λευτ. Κομπογεννητάκη, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ στην εκτέλεση.
Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τον Βαρδάκη να μειώνει με σουτ στο 66\’ στο τελικό 2-1.
Δύο δοκάρια με τον Καστελιανάκη είχαν οι γηπεδούχοι.
Διαιτητής: Φώτης (Ευβοίας)
Βοηθοί: Πασχαλίδης-Παντελάκης (Ευβοίας)

Κίτρινες: Μυλωνάς (21\’), Λευτ. Κομπογεννητάκης (40\’)

Γιούχτας: Δημαράκης, Κασωτάκης, Ζαμπετάκης, Σεληνιωτάκης, Ιερωνυμάκης, Γενιτσαρίδης, Μυλωνάς (60’ Κωνσταντίνου), Ζαφειρίδης (53’ Κουκάκης), Μιχελακάκης, Καστελιανάκης (83’ Παχάκης), Καρβελάς.

Κισσαμικός: Κοντοπίδης, Λευτ. Κομπογεννητάκης, Σμίλτος, Ζαχ. Κομπογεννητάκης, Βαρδάκης, Μπάτζιο, Μποτωνάκης (76’ Κουμπρόγλου), Κοκάκης, Εσόνο (65’ Κόντη), Ψαράκης, Τσικουδάκης (83’ Πασιαλής)