Δύο ομίλους με πολλές δυνατές ομάδες έβγαλε η κληρωτίδα για την α' φάση της Α' Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Χανίων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε 1ο και 2ο όμιλο:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ - ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ
ΡΟΔΩΠΟΥ - ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ
ΤΙΤΑΝ - ΚΟΡΩΝΙΣ
ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ
ΣΠΑΘΑ - ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ
 
2η αγωνιστική
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ - ΤΙΤΑΝ
ΡΟΔΩΠΟΥ - ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ - ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ
ΚΟΡΩΝΙΣ - ΣΠΑΘΑ
ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ - ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ
 
3η αγωνιστική
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ - ΤΙΤΑΝ
ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ - ΡΟΔΩΠΟΥ
ΣΠΑΘΑ - ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ
ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ - ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ
ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ - ΚΟΡΩΝΙΣ
 
4η αγωνιστική
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ
ΡΟΔΩΠΟΥ - ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ
ΤΙΤΑΝ - ΣΠΑΘΑ
ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ - ΚΟΡΩΝΙΣ
 
5η αγωνιστική
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ - ΣΠΑΘΑ
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ - ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ
ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ - ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ
ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ - ΤΙΤΑΝ
ΚΟΡΩΝΙΣ - ΡΟΔΩΠΟΥ
 
6η αγωνιστική
ΡΟΔΩΠΟΥ - ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ
ΤΙΤΑΝ - ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ
ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ - ΚΟΡΩΝΙΣ
ΣΠΑΘΑ - ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ
ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ - ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
 
7η αγωνιστική
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ - ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ
ΤΙΤΑΝ - ΡΟΔΩΠΟΥ
ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ - ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΚΟΡΩΝΙΣ - ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ
ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ - ΣΠΑΘΑ
 
8η αγωνιστική
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ - ΚΟΡΩΝΙΣ
ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ - ΤΙΤΑΝ
ΣΠΑΘΑ - ΡΟΔΩΠΟΥ
ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ - ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ
ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ
 
9η αγωνιστική
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ - ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ
ΡΟΔΩΠΟΥ - ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ
ΤΙΤΑΝ - ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ
ΣΠΑΘΑ - ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ
ΚΟΡΩΝΙΣ - ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ

2ος όμιλος
1η αγωνιστική
ΙΩΝΙΑ 2000 - ΚΕΡΑΜΕΙΑ
ΑΡΗΣ ΒΟΥΚ. - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ.
Δ.Α.Α.Ο.Χ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ.
ΔΟΞΑ ΠΑΧ. - ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
ΙΝΚΑ - ΑΣΠΙΔΑ
 
2η αγωνιστική
ΚΕΡΑΜΕΙΑ - Δ.Α.Α.Ο.Χ.
ΑΡΗΣ ΒΟΥΚ. - ΙΩΝΙΑ 2000
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ - ΑΣΠΙΔΑ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ. - ΙΝΚΑ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. - ΔΟΞΑ ΠΑΧ.
 
3η αγωνιστική
ΙΩΝΙΑ 2000 - Δ.Α.Α.Ο.Χ.
ΔΟΞΑ ΠΑΧ. - ΑΡΗΣ ΒΟΥΚ.
ΙΝΚΑ - ΚΕΡΑΜΕΙΑ
ΑΣΠΙΔΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ.
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ.
 
4η αγωνιστική
ΚΕΡΑΜΕΙΑ - ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
ΑΡΗΣ ΒΟΥΚ. - ΑΣΠΙΔΑ
Δ.Α.Α.Ο.Χ. - ΙΝΚΑ
ΔΟΞΑ ΠΑΧ. - ΙΩΝΙΑ 2000
ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ.
 
5η αγωνιστική
ΙΩΝΙΑ 2000 - ΙΝΚΑ
ΚΕΡΑΜΕΙΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ.
ΑΣΠΙΔΑ - ΔΟΞΑ ΠΑΧ.
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ - Δ.Α.Α.Ο.Χ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ. - ΑΡΗΣ ΒΟΥΚ.
 
6η αγωνιστική
ΑΡΗΣ ΒΟΥΚ. - ΚΕΡΑΜΕΙΑ
Δ.Α.Α.Ο.Χ. - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ.
ΔΟΞΑ ΠΑΧ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ.
ΙΝΚΑ - ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
ΑΣΠΙΔΑ - ΙΩΝΙΑ 2000
 
7η αγωνιστική
ΚΕΡΑΜΕΙΑ - ΔΟΞΑ ΠΑΧ.
Δ.Α.Α.Ο.Χ. - ΑΡΗΣ ΒΟΥΚ.
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ - ΙΩΝΙΑ 2000
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ. - ΑΣΠΙΔΑ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. - ΙΝΚΑ
 
8η αγωνιστική
ΙΩΝΙΑ 2000 - ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ.
ΔΟΞΑ ΠΑΧ. - Δ.Α.Α.Ο.Χ.
ΙΝΚΑ - ΑΡΗΣ ΒΟΥΚ.
ΑΣΠΙΔΑ - ΚΕΡΑΜΕΙΑ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. - ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
 
9η αγωνιστική
ΙΩΝΙΑ 2000 - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ.
ΑΡΗΣ ΒΟΥΚ. - ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
Δ.Α.Α.Ο.Χ. - ΑΣΠΙΔΑ
ΙΝΚΑ - ΔΟΞΑ ΠΑΧ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ. - ΚΕΡΑΜΕΙΑ