Το γειτονικό ντέρμπι του Αποκόρωνα, Άπτερα-Νέος Σαμψών, δεσπόζει στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Χανίων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του α' γύρου:

1η αγωνιστική
ΧΑΛΗΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΜΙΛΛΑ
ΓΡΑΝΙΤΗΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ.
ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ - ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ.
ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ - ΔΑΦΝΗ
ΑΠΤΕΡΑ - ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ 
ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ.
ΕΘΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ
 
2η αγωνιστική
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΧΑΛΗΣ
ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΓΡΑΝΙΤΗΣ
ΑΜΙΛΛΑ - ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. - ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ
ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ. - ΑΠΤΕΡΑ
ΔΑΦΝΗ - ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ
ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ - ΕΘΚ
 
3η αγωνιστική
ΧΑΛΗΣ - ΓΡΑΝΙΤΗΣ
ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ
ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ
ΑΠΤΕΡΑ - ΑΜΙΛΛΑ
ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ.
ΕΘΚ - ΔΑΦΝΗ
ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ.
 
4η αγωνιστική
ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ - ΧΑΛΗΣ
ΓΡΑΝΙΤΗΣ - ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΠΤΕΡΑ
ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ
ΑΜΙΛΛΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. - ΕΘΚ
ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ. - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ.
ΔΑΦΝΗ - ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ
 
5η αγωνιστική
ΧΑΛΗΣ - ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ
ΑΠΤΕΡΑ - ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ
ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ - ΓΡΑΝΙΤΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ
ΕΘΚ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ - ΑΜΙΛΛΑ
ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ.
ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ. - ΔΑΦΝΗ
 
6η αγωνιστική
ΑΠΤΕΡΑ - ΧΑΛΗΣ
ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ - ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ
ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ
ΓΡΑΝΙΤΗΣ - ΕΘΚ
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ
ΑΜΙΛΛΑ - ΔΑΦΝΗ
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. - ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ.
 
7η αγωνιστική
ΧΑΛΗΣ - ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ - ΑΠΤΕΡΑ
ΕΘΚ - ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ - ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ
ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ - ΓΡΑΝΙΤΗΣ
ΔΑΦΝΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ
ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ. - ΦΩΣΤΗΡΑΣ
ΑΜΙΛΛΑ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ.
 
8η αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ - ΧΑΛΗΣ
ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ - ΕΘΚ
ΑΠΤΕΡΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ.
ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ - ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ
ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ - ΔΑΦΝΗ
ΓΡΑΝΙΤΗΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ.
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΑΜΙΛΛΑ
 
9η αγωνιστική
ΧΑΛΗΣ - ΕΘΚ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ
ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ - ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ
ΔΑΦΝΗ - ΑΠΤΕΡΑ
ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ. - ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. - ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ
ΑΜΙΛΛΑ - ΓΡΑΝΙΤΗΣ
ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ
 
10η αγωνιστική
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ - ΧΑΛΗΣ
ΕΘΚ - ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ - ΔΑΦΝΗ
ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ.
ΑΠΤΕΡΑ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ.
ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ - ΑΜΙΛΛΑ
ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ
ΓΡΑΝΙΤΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ
 
11η αγωνιστική
ΧΑΛΗΣ - ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ
ΔΑΦΝΗ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ.
ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ. - ΕΘΚ
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ
ΑΜΙΛΛΑ - ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ
ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΑΠΤΕΡΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ
ΓΡΑΝΙΤΗΣ - ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ
 
12η αγωνιστική
ΔΑΦΝΗ - ΧΑΛΗΣ
ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ - ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ.
ΕΘΚ - ΑΜΙΛΛΑ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ
ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ
ΑΠΤΕΡΑ - ΓΡΑΝΙΤΗΣ
ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ - ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ
 
13η αγωνιστική
ΧΑΛΗΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. - ΔΑΦΝΗ
ΑΜΙΛΛΑ - ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ
ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ.
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΘΚ
ΓΡΑΝΙΤΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ
ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ - ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ
ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ - ΑΠΤΕΡΑ
 
14η αγωνιστική
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. - ΧΑΛΗΣ
ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ. - ΑΜΙΛΛΑ
ΔΑΦΝΗ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ
ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ - ΓΡΑΝΙΤΗΣ
ΕΘΚ - ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ - ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ
ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ - ΑΠΤΕΡΑ
 
15η αγωνιστική
ΧΑΛΗΣ - ΑΜΙΛΛΑ
ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ.
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΙΚΑΡΟΣ ΤΑΥΡ.
ΓΡΑΝΙΤΗΣ - ΔΑΦΝΗ
ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ - ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ
ΚΡΗΤ. ΑΣΤΗΡ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ.
ΑΠΤΕΡΑ - ΕΘΚ
ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ