Ως αλλαγή αγωνίστηκε στο δεύτερο ματς της Εθνικής Ελπίδων της Ουκρανίας με τη Γερμανία ο Γεβγέν Νέπλιακ του Πλατανιά.
Ο νεαρός Ουκρανός των \”ερυθρόλευκων\”, που είχε αγωνιστεί 90 λεπτά στο πρώτο ματς των δύο ομάδων, επιστρέφει στα Χανιά το απόγευμα της Τετάρτης (15/10).
Η επίσημη ενημέρωση του Πλατανιά:
Ως αλλαγή αγωνίστηκε ο ποδοσφαιριστής του Πλατανιά Χανίων, Γεβγέν (Ζένια) Νέπλιακ, στον εκτός έδρας αγώνα της εθνικής ομάδας Κ21 της Ουκρανίας με αντίπαλο τη Γερμανία, που πραγματοποιήθηκε χθες αργά το απόγευμα, με τελικό σκορ 2-0.
Ειδικότερα, ο Ουκρανός αμυντικός μπήκε ως αλλαγή στο 71′ στη θέση του Κόστεβιτς.
Υπενθυμίζεται ότι στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων, στις 10 Οκτωβρίου, ο διεθνής ποδοσφαιριστής του Πλατανιά Χανίων είχε αγωνιστεί και στα 90 λεπτά.
Σημειώνεται, τέλος, ότι ο Νέπλιακ αναμένεται στα Χανιά σήμερα το απόγευμα.