Την άνοδο του για πρώτη φορά στην ιστορία του στην Α2 κατηγορία της ΕΠΣΗ πανηγυρίζει από την Κυριακή το απόγευμα το Δεμάτι που στον αγώνα μπαράζ που έγινε στο γήπεδο του Μαρτινέγκο επικράτησε στην παράταση με 5-4 των Κορφών.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για το Δεμάτι ήταν ο Τζανακάκης που πέτυχε τρία τέρματα και με δικό του γκολ στο τελευταίο λεπτό της παράτασης στο 120΄ η ομάδα του κατάφερε να πάρει τη νίκη και την άνοδο στην Α2 ΕΠΣΗ.

Δεμάτι : Τσουπάκης, Νασσόπουλος (75΄Γοργολάκης), Αλεξάκης, Λαμπράκης (50΄ Αεράκης), Φραγκιαδάκης Μιχ. , Φραγκιαδάκης Γ. , Βάρτζης, Παναγιωτάκης (60΄ Σινάκης), Τζανάκης, Μαράκης , Δεληθωμαϊδης.

Κορφές : Γιαννακουδάκης, Τακάκης (74΄Ν.Κουτάντος), Ξανθάκης, Τσαγκαράκης, Γ.Κουτάντος , Γιαλιαδάκης (81΄ Βύντουρας), Μανδαλενάκης , Μπολότζος, Μακατουνάκης. Βατσινάς, Χαλκιαδάκης (91΄ Φανουράκης)