Ένας ψυχωμένος Α.Ο. Χανιά κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες στα Περιβόλια νίκησε με 1-0 τον Παναιγιάλειο, μένοντας μόνος δεύτερος στο βαθμολογικό πίνακα του 1ου ομίλου της Football League.

Το γκολ του Πάγκαλου έδωσε την πολύτιμη νίκη στον ΑΟΧ, απέναντι στην ομάδα του πρώην προπονητή των \”μπλε\” Μουράτ Σεροπιάν.

Στο 68\’ υπήρξε δεκάλεπτη διακοπή λόγω διακοπής ρεύματος.

Φάσεις-γκολ
15’ Σουτ του Ουρτάδο ψηλά πάνω από την εστία του Σικαλιά.
16’ Ο Σταυριανός χάνει τη μπάλα αλλά δεν προλαβαίνει να επωφεληθεί ο Πάγκαλος, με τον γκολκίπερ του Παναιγιάλειου να διορθώνει το λάθος του.
21’ Αδύναμο σουτ του Πάγκαλου μπλοκάρει εύκολα ο Σταυριανός.
30’ Δυνατό μαρκάρισμα του Σεχολάρι στον Σιλιγαρδάκη και έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων για 2η κίτρινη.
43’ Στο έδαφος μέσα στην περιοχή ο Πάγκαλος διαμαρτύρεται για κράτημα από τον Ιωάννου.
45+1’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Καραλή, ο Κοντέων πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Πάγκαλος με τον ίδιο τρόπο στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, πανηγυρίζοντας με… φιλί στην κάμερα του συνδρομητικού καναλιού.
58’ Σέντρα του Πάγκαλου, γύρισμα του Καραλή, διώχνει ο Τζημογιάννης και το σουτ του Εσόνο καταλήγει άουτ.
61’ Από κόντρα στον Καραλή επωφελείται ο Κρητικός, που με σουτ στέλνει τη μπάλα άουτ.
71’ Διαμαρτυρίες του Ουρτάδο για χέρι του Γκότοβου.
77’ Φάουλ του Μίλιεβιτς στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
86’ Σουτ του Γκούμα κοντράρει και η μπάλα φτάνει στον Οικονομόπουλο, που σκοράρει αλλά υποδεικνύεται οφσάιντ από τον α’ βοηθό Πάτρα.

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας)-Κουράκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Γκοτσούλιας (18’), Σεχολάρι (25’), Οικονομόπουλος (42’), Κοντέων (59’), Καραλής (68’)

Α.Ο. Χανιά (Σταύρος Παπανδρέου): Σικαλιάς, Παγώνης, Κοντέων, Γκότοβος,  Μανωλάς, Σιλιγαρδάκης, Οικονομόπουλος (90+2\’ Καμινιώτης), Εσόνο, Καραλής (74’ Καραγιάννης), Πάγκαλος, Κρητικός (80’ Γκούμας).

Παναιγιάλειος (Μουράτ Σεροπιάν): Σταυριανός, Σπίνουλας, Ιωάννου (54’ Σταμόγιαννος), Τζημογιάννης, Γκοτσούλιας, Νάστος (73’ Μίλιεβιτς), Τσατσαρής, Ουρτάδο, Μπούνας, Σκαρτσίλας, Σεχολάρι (46’ Πόνσε).