Σε ένα ματς που διεξήχθη υπό άσχημες καιρικές συνθήκες ο Εργοτέλης "τσίμπησε" πολύτιμο βαθμό στο Δημοτικό Στάδιο Κομοτηνής από τον Πανθρακικό.

Η συνεχής βροχόπτωση και ο βαρύς αγωνιστικός χώρος δυσκόλεψε αρκετά το έργο των δύο ομάδων, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι, αλλά τον Καβουσάκη να βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα για τον Εργοτέλη.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

4’ Σουτ του Χαντί, η μπάλα άουτ.

14' Σέντρα του Μπαϊκαρά, κεφαλιά του Ντιγκινί και εξαιρετική επέμβαση με το πόδι από τον Καβουσάκη.

15’ Ωραίος συνδυασμός Μπρούνο και Χαντί με το δεύτερο να κάνει το σουτ, αλλά έδιωξε δύσκολα την μπάλα σε κόρνερ ο Αθανασιάδης.

54' Ο Κάσες βγαίνει στην πλάτη της άμυνας αλλά από πλάγια θέση στέλνει τη μπάλα άουτ.

60' Φάουλ του Τζάνη, κεφαλιά του Κάσες διώχνει εξαιρετικά σε κόρνερ ο Καβουσάκης.

61' Κόρνερ του Τζάνη, κεφαλιά του Σερφά διώχνει στη γραμμή ο Λυκογιάννης.

66’ Έπειτα από κεφαλιά πάσα του Χαντί για τον Γκέντσογλου, ο δεύτερος έκανε το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

68' Σουτ του Ντιγκινί άουτ.

69' Μπαλιά του Μπαϊκαρά για τον Χασομέρη, το πλασέ του οποίου αποκρούει ο Καβουσάκης.

76' Σουτ του Πέρες άουτ.

89’ Δυνατό σουτ του Κοζορώνη, η μπάλα κατέληξε άουτ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Αθανασιάδης, Μεχία, Τζανής (70’ Γκιγιέρμο), Κάσες (62’ Χασομέρης), Ντιγκινί (85’ Αραμπά), Σερφά, Εμπόου, Μπαϊκαρά, Τσουμάνης, Λαδάκης, Ποτουρίδης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καβουσάκης, Τζανακάκης (37’ Καζναφέρης), Μέγι, Γιοβάνοβιτς, Λυκογιάννης, Κοζορώνης, Γκέντσογλου, Μπογκντάνοφ (65’ Νόσκοβιτς), Χαντί (85’ Παμλίδης), Γιουσούφ, Μπρούνο.