Τη δεύτερη νίκη τους στον όμιλο παραμονής της Α’ ΕΠΣΧ πανηγύρισαν Ροδωπού και Παλαιόχωρα.

Στο Κολυμβάρι ο Μαναρώλης έκανε τη διαφορά για τα Ροδωπού απέναντι στην Ιωνία 2000, σκοράροντας στο 60’ και στο 89’. Ο Αράπι στο 50’ είχε ανοίξει το σκορ, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τους Μίντζα (70’) και Παπαδημητρίου (75’).

Από την Ιωνία 2000 εκφράστηκαν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του Φραντζολάκη, για τον οποίο υποστηρίζουν ότι δεν κράτησε τις καθυστερήσεις που θα έπρεπε, ενώ παράλληλα θεωρούν ότι ήταν κανονικό το γκολ του Παπαδημητρίου, που ακυρώθηκε στο 83’ ως οφσάιντ με υπόδειξη του β’ βοηθού Δαράκη.

Στις Μουρνιές ο Λειβαδίτης με δύο γκολ (30’ και 40’) οδήγησε την Παλαιόχωρα σε νίκη επί της Ασπίδας με σκορ 2-1. Ο πολύπειρος επιθετικός κέρδισε και πέναλτι στο 35’, με τον Κοντάκη από την “άσπρη βούλα” να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι, ενώ του ακυρώθηκε και γκολ στο 90’ ως οφσάιντ.

Για την Ασπίδα σκόραρε ο Κλωτσοτήρας στο 68’. Ο ίδιος είχε δοκάρι στο 55’, όπως και ο Κ. Καραθανάση στο πρώτο ημίχρονο.

Από την Παλαιόχωρα εκφράστηκαν ευχαριστίες προς το Μινώταυρο για τη φιλοξενία και την παραχώρηση του γηπέδου Μουρνιών.