Από μία νίκη πέτυχαν Χανιά και Ρέθυμνο, στις μεταξύ τους αναμετρήσεις, στο «Θ.Ι. Βαρδινογιάννης» της Επισκοπής, για την 5η αγωνιστική του 11ου ομίλου των Μικτών.

Στους Παίδες τα Χανιά με καλή εμφάνιση στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού πανηγύρισαν τη νίκη με 4-2. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 1-3, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν με τους Αρζίδη (10’ και 32’) και Τζουγκράκη (25’) και το Ρέθυμνο να μειώνει με τον Πρινιανάκη (34’). Στο 46’ ο Στεφανίδης έκανε το 1-4, για να μειώσει ξανά, στο 66’, ο Πρινιανάκης.

Φάσεις-γκολ
3’ Σουτ του Σταυρουλάκη άουτ.
10’ ΓΚΟΛ: Ο Στεφανίδης με μπαλιά από την άμυνα βρίσκει τον Αρζίδη, που με ψηλοκρεμαστό πλασέ περνάει τη μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα για το 0-1.
11’ Ο Π. Παπιομίτογλου βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και πλασάρει αλλά ο Τζολάκης με τα πόδια σταματάει την πορεία της μπάλας και μπλοκάρει.
18’ Εκτέλεση φάουλ του Στεφανίδη μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Μ. Παπιομίτογλου.
19’ Σουτ του Γεωργιλαδάκη από πλάγια θέση άουτ.
24’ Ατομική προσπάθεια του Λαζίδη και πλασέ που αποκρούει ο Τζολάκης, για να καταλήξει στη συνέχεια το σουτ του Π. Παπιομίτογλου αρκετά έξω από την εστία.
25’ ΓΚΟΛ: Με μακρινό σουτ ο Τζουγκράκης πετυχαίνει το 0-2.
32’ ΓΚΟΛ: Ατομική προσπάθεια του Γεωργιλαδάκη, η μπάλα στρώνεται στον Αρζίδη, που πλασάρει ιδανικά για το 0-3.
34’ ΓΚΟΛ: Ο Πρινιανάκης προλαβαίνει την έξοδο του Τζολάκη και από πλάγια θέση με σουτ μειώνει σε 1-3.

36’ Σουτ του Γεωργιλαδάκη από πλάγια θέση η μπάλα καταλήγει άουτ.
46’ ΓΚΟΛ: Ο Σταυρουλάκης στρώνει τη μπάλα στον Στεφανίδη, που με δυνατό σουτ κάνει το 1-4.
51’ Σέντρα του Γεωργιλαδάκη πλασέ του Τρίτση αποκρούει ο Μ. Παπιομίτογλου.
53’ Σουτ του Στεφανίδη αποκρούει ξανά ο Μ. Παπιομίτογλου.
66’ ΓΚΟΛ: Σουτ του Λαζίδη αποκρούει ο Τζολάκης και ο Πρινιανάκης με πλασέ μειώνει σε 2-4.
68’ Ο Ψυχαράκης προσπάθησε να διώξει και παραλίγο να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με τον Μ. Παπιομίτογλου να αποκρούει και στη συνέχεια να εξουδετερώνει και το σουτ του Παγωνάκη.
72’ Γύρισμα του Σταύρου αποκρούει ο Τζολάκης.

Διαιτητής: Χαραλαμπάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)-Μίαρης (Ρεθύμνου)

Ρέθυμνο (Γιώργος Μανωλακάκης): Μ. Παπιομίτογλου, Μπερβανάκης (54’ Σφακιανάκης), Γαϊτάνης (37’ Ψυχαράκης), Ποθουλάκης (45’ Σταύρου), Αποστολάκης, Βρεττός, Λαζίδης, Τσακάλι, Πρινιανάκης, Π. Παπιομίτογλου, Κώτσιος.

Χανιά (Νίκος Βοζινάκης): Τζολάκης, Μαράκης (58’ Δερμιτζόγλου), Στεφανίδης, Μαραβελάκης (26’ Καπιδάκης), Τριμίντζιος, Τζουγκράκης, Αρζίδης, Παγωνάκης, Ιωαν. Γεωργιλαδάκης (77’ Μαστραντωνάκης), Σταυρουλάκης, Τρίτσης.

Στους Νέους το Ρέθυμνο εκμεταλλευόμενο και την κακή μέρα του αντιπάλου του αλλά και το πολύ καλό ξεκίνημά του πήρε σπουδαία νίκη με 3-1. Παπαγιαννάκης (12’), Καργάκης (20’-μετά από σουτ του Γασπαράκη στο δοκάρι) και Γασπαράκης (54’) σκόραραν για τους παίκτες του Γιώργου Μανωλακάκη, με τον Ψαράκη να μειώνει στο 90+3’ με πέναλτι, που κέρδισε ο Ιμέρι από τον Γασπαράκη.

Φάσεις-γκολ
9’ Σουτ του Ψαράκη αποκρούει σε κόρνερ ο Χνάρης.
12’ ΓΚΟΛ: Από γύρισμα του Καλυβιανάκη ο Παπαγιαννάκης κάνει το σουτ και σκοράρει με τη βοήθεια του δοκαριού (1-0).
20’ ΓΚΟΛ: Μακρινό σουτ του Γασπαράκη στο οριζόντιο δοκάρι και ο Καργάκης σε κενή εστία πλασάρει για το 2-0.

24’ Φάουλ του Βασιλάκη από πλάγια θέση άουτ.
29’ Φάουλ του Βασιλάκη, κεφαλιά του Μαρκουλάκη μπλοκάρει ο Χνάρης.
38 Ο Ιμέρι βγάζει μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Μπαλαντινάκη, το πλασέ του οποίου αποκρούει ο Χνάρης.
47’ Ο Ιμέρι με κεφαλιά στρώνει τη μπάλα στον Ψαράκη, το σουτ του οποίου καταλήγει ελάχιστα έξω από την εστία.
54’ ΓΚΟΛ: Ο Δρίτσας πάσαρε στον Γασπαράκη, που με σουτ κάνει το 3-0.
62’ Φάουλ του Παπαγιαννάκη αποκρούει σε κόρνερ ο Τσαγκάρης.
78’ Σουτ του Ψαράκη αποκρούει ο Χνάρης.
89’ Κόρνερ του Βέρδου, κεφαλιά του Ιμέρι και σπουδαία απόκρουση του Χνάρη.
90’ Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ του Λαμπάκη.
90+3’ ΓΚΟΛ: Ο διαιτητής κ. Βισκαδούρος δίνει πέναλτι σε τράβηγμα του Ιμέρι από τον Γασπαράκη και το εκτελεί εύστοχα ο Ψαράκης για το 3-1.

Διαιτητής: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Χαραλαμπάκης (Ηρακλείου)-Μίαρης (Ρεθύμνου)

Ρέθυμνο (Γιώργος Μανωλακάκης): Χνάρης, Ψωμάς (80’ Λαγουδάκης), Μακρυδάκης (46’ Δρίτσας), Μπιρίκος, Σηφακάκης, Γασπαράκης, Καραγιώργης, Σταράς (66’ Βογιατζής), Καργάκης, Παπαγιαννάκης, Καλυβιανάκης.

Χανιά (Νίκος Βοζινάκης): Τσαγκάρης, Σοφούλης, Ασημίνας (56’ Βέρδος), Μιχελακάκης, Λαμπάκης, Βασιλάκης (70’ λ.τρ. Γιακουμάκης), Ανωμεριανάκης, Ψαράκης, Μπαλαντινάκης (46’ Τζεγιαννάκης), Ιμέρι, Μαρκουλάκης.