Ο ΑΟΧ για ένα ακόμα εκτός έδρας παιχνίδι δέχθηκε… αστεία γκολ και πλέον αποχαιρετά τις όποιες ελπίδες είχε για μία θέση στα πλέι-οφ, μπαίνοντας σε περιπέτειες.

Ο Παναιγιάλειος πήρε τη νίκη με 2-0 και μείωσε τη διαφορά από την 4η θέση, που βρίσκεται η Χανιώτικη ομάδα, μαζί με την Ερμιονίδα, στους δύο βαθμούς.

Στην πρώτη φάση του αγώνα ο ΑΟΧ δέχθηκε ένα… φτηνό γκολ από τον Μίλιεβιτς (7’), ενώ ο Σικαλιάς στο 67’… έστρωσε ουσιαστικά τη μπάλα στον Μπουρλάκη, που διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στο πρώτο ημίχρονο η Χανιώτικη ομάδα είχε σπουδαία ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Ρένια (26′), ενώ στην επανάληψη είχε μπει ορεξάτα και υπερείχε αλλά από μία στημένη φάση ήρθε ακόμα ένα… δώρο σε αντίπαλο τη φετινή περίοδο, για να κριθούν εκεί τα πάντα.

Το “φιλμ” του αγώνα
7′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Σανδραβέλη, από “μονομαχία” Γανωτή-Μπουρλάκη η μπάλα στρώνεται στον Μίλιεβιτς, που από πλάγια θέση αιφνιδιάζει τον Σικαλιά και ανοίγει το σκορ (1-0).
10′ Σέντρα Πάγκαλου έδιωξε ο Ακπαρίδης, σουτ στην κίνηση του Γκονζάλες άουτ.
19′ Ο Μίλιεβιτς απέφυγε ωραία τον Γκότοβο και σούταρε από πλάγια θέση με τον Σικαλιά να αποκρούει.
21′ Φάουλ του Ουρτάδο στην πορεία της μπάλας ο Ιωάννου δεν την βρίσκει και ο Σικαλιάς με δυσκολία απομακρύνει.
26′ Μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση. Μπαλιά Πάγκαλου, ο Ρένια από πλάγια θέση και με τον Αθανασόπουλο να γλιστράει πλασάρει παράλληλα από την εστία.
32′ Ο Ουρτάδο στρώνει στον επερχόμενο Σεχολάρι, που στέλνει τη μπάλα άουτ.
35′ Αδύναμο σουτ του Γκούμα η μπάλα άουτ.
64′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μίλιεβιτς αρκετά έξω από την εστία.
67′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Μίλιεβιτς, κεφαλιά του Ιωάννου ο Σικαλιάς κάνει κακή εκτίμηση της φάσης και δεν απομακρύνει σωστά, με τον Μπουρλάκη να επωφελείται και να πλασάρει για το 2-0.
75′ Από πάσα με το στήθος του Αλέκου το σουτ του Γκονζάλες μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος.
84′ Σουτ του Ρόχας απέκρουσε ο Αθανασόπουλος και στη συνέχεια το σουτ του Πάγκαλου φεύγει ψηλά άουτ.
89′ Κεφαλιά του Πάγκαλου μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος.

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας)-Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)
4ος διαιτητής: Κορδολαίμης (Αν. Αττικής)

Κίτρινες κάρτες: Φουρτάδο (15′), Σανδραβέλης (30′), Ρένια (38′), Ακπαρίδης (54′), Σακελλαρίου (82′), Ρόχας (86′)

Παναιγιάλειος (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης, Ακπαρίδης, Ιωάννου, Ρουμπουλάκου, Γκοτσούλιας, Μίλιεβιτς, Πις (53′ Νάστος), Ουρτάδο, Μπουρλάκης (90′ Σκαρτσίλας), Φουρτάδο (24′ λ.τρ. Σεχολάρι).

Α.Ο. Χανιά (Τίμος Καβακάς): Σικαλιάς, Γανωτής, Κοντέων, Γκότοβος, Εσόνο (58′ Αλέκου), Γκούμας, Ενγκουέμ, Γκονζάλες, Ρένια (74′ Ρόχας), Πάγκαλος, Κρητικός (39′ Σακελλαρίου).