Στο Τυμπάκι διεξάγεται η πιο αμφίρροπη αναμέτρηση στην Α1 ΕΠΣΗ όπου ο τοπικός ΑΟΤ υποδέχεται την ΑΕ Κατσαμπά στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής. Ο πρωτοπόρος Ζαρός δοκιμάζεται στο Αθλόπολις ενώ ο Ρωμανός φιλοξενεί τον Μοχό, σ’ ένα εύκολο θεωρητικά παιχνίδι που όμως μπορεί να κρύβει πολλές παγίδες.

 Στην Α2 κατηγορία, το μεγάλο ντέρμπι διεξάγεται στην Γαλιά, όπου η Δόξα κοντράρεται με τον Κόρακα. Ο Κεραυνός αγωνίζεται στο Ατσαλένιο με την ανεβασμένη Γόρτυνα και η Μινωική στο γήπεδο του Πανεπιστημίου με τον Δία.

Αναλυτικά

Α1 ΕΠΣΗ (16η Αγωνιστική)

Σάββατο 29 Ιανουαρίου

15:00

Μαραθώνας – Μοίρες (Μ. Βισκαδούρος, Ε. Γαρεφαλάκης, Σ. Στεφανίδης)

Ρωμανός – Μοχός (Μ. Σφακιανάκης, Δ. Ρεμιδιανάκης, Φ. Λιανδράκης)

Εθνικός – Αλμυρός (Μ. Κοκκινάκης, Γ. Ζαχαριουδάκης, Κ. Τρουλινός)

Κυριακή 30 Ιανουαρίου

15:00

Δειλινά – Λίντο (Ε. Τζανακάκης, Α. Βογιατζής, Ε. Θέμελης)

ΑΟΤ – ΑΕΚ (Ν. Γιαλαμάς, Ν. Πάγκαλος, Γ. Σπανάκης)

Αθλόπολις – Νερό Ζαρός (Β. Κοκκινάκης, Θ.Α. Αδαμάκης, Ι. Στεργαλλάς)

Αστέρας Μυρτιάς – ΕΓΟΗ (Γ. Φουκάκης, Β. Νικολακάκης, Α. Μαυραντωνάκης)

Α2 ΕΠΣΗ (16η Αγωνιστική)

Σάββατο 29 Ιανουαρίου

15:00

Κόροιβος – Αγία Βαρβάρα (Α. Κάζας, Σ. Χριστοδούλου, Γ. Ξυπάκης)

Μεταξοχώρι – Τύλισος (Φ. Παπαδάκης, Ε. Χαραλαμπάκης, Ι. Μπεκιράκης)

Μινωική – Δίας (Ε. Μανδαλενάκης, Ν. Πάγκαλος, Ι. Μαυραντωνάκης)

Διαγόρας – Νέοι Ηροδότου (Β. Νικολακάκης, Χ. Χανιωτάκης, Σ. Μοσχάκης)

Κυριακή 30 Ιανουαρίου

15:00

Ποσειδώνας – Παλλιανή 2008 (Ι. Μαυραντωνάκης, Ε. Καπετανάκης, Χ. Κακουλίδης)

Ραύκος – Φαιστός (Χ. Χανιωτάκης, Θ. Ζ. Αδαμάκης, Δ. Μαυρουδής)

Κεραυνός – Γόρτυς (Γ. Ξυπάκης, Β. Μαθιουδάκης, Γ. Περτσελάκης)

Δαμάστα – Ελπίδες (Δ. Ρεμιδιανάκης, Μ. Δασκαλάκης, Γ. Νικηφόρος)

Δόξα Γαλιάς – Κόρακας (Σ. Στεφανίδης, Γ. Γαρεφαλάκης, Σ. Γρύλλου)

Β’ ΕΠΣΗ

Α’ Όμιλος (14η  Αγωνιστική)

Σάββατο 29 Ιανουαρίου

15:00

Αναγέννηση – Ηρακλής Νιπ. (Χ. Τουρλουκάκη, Γ. Νικηφόρος, Α. Πολυχρονάκης)

Γούβες – Καλτσέτο (Δ. Μαυρουδής, Γ. Παπαδακάκης, Γ. Γιαλιτάκης)

ΟΦΑ  - Ομόνοια Καλλιθέας (Β. Μαθιουδάκης, Ι. Κουράκης, Γ. Τσικνάκης)

Κυριακή 30 Ιανουαρίου

11:00

Θέρισος – Δεμάτι (Θ.Ζ. Αδαμάκης, Ε. Χρισουλάκης, Α. Γκιαουράκης)

15:00

Ανδρογέας – Δωριέας (Σ. Χριστοδούλου, Α. Κάζας, Σ. Μοσχάκης)

Νέοι Εργοτέλη – Ανθεστίων (Φ. Λιανδράκης, Μ. Κυριακόπουλος, Π. Παπαδάκης)

Β’ ΕΠΣΗ

Β’ Όμιλος (13η Αγωνιστική)

Σάββατο 29 Ιανουαρίου

15:00

Γωνιές – Α0Κ (Ε. Καπετανάκης, Ι. Στεργαλλάς. Ι. Παδαδάκης)

Κορφές –Ασήμι (Μ. Δασκαλάκης, Ν. Γιαλαμάς, Καρατζάς)

Κεραυνός – Πενταμοδίου – Ροδιά (Ε. Χριστουλάκης, Β. Κοκκινάκης, Γ. Κανάκης)

15:45

Άγιος Δημήτριος – Ηρακλής Ηρακλείου (Θ.Α. Αδαμάκης, Κ. Βασσάκης, Κ. Γαλεφαλάκης)

Κυριακή 30 Ιανουαρίου

11:00

Νέοι Ρούβα – Δαφνές (Ι. Δασκαλάκης, Τσιντάρης, Α. Δρακάκης)

15:00

Χάνδακας – Πυργιώτισσα (Δ. Λαφαζάνης, Ι. Μπεκιράκης, Π Καστιγάκης)

Πετροκεφάλι – Φόδελε (Ν. Τσιντάρης, Ι. Δασκαλάκης, Α. Δρακάκης)

Γ’ ΕΠΣΗ (6η Αγωνιστική)

Σάββατο 29 Ιανουαρίου

15:00

ΠΑΝΟΜ 2000 – Πυργού (Ε. Θέμελης, Χ. Κακουλίδης, Α. Χανιωτάκης)

Γοργολαϊνι – Ατρόμητος (Α. Δασκαλάκης, Σ. Γρύλλου, Β. Μπάρκουλας)

Πηγαϊδάκια – Πήγασος (Γ. Περτσελάκης, Γ. Σπανάκης, Ν. Σπινάκης)