Με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο ο Απόλλων κατάφερε να εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΧ, μετά τη νίκη του επί του Ποσειδώνα με 2-0.

Στο μπαράζ για τη δεύτερη θέση του 3ου ομίλου, που φιλοξενήθηκε στο γήπεδο Αγίων Αποστόλων, έγινε αρκετά καλό παιχνίδι με φάσεις μπροστά και από τις δύο εστίες. Πιο… γεμάτο σε επικίνδυνες στιγμές ήταν το πρώτο 45λεπτο.

Ο Απόλλων είχε δοκάρι στο 33’ με τον Γ. Παπαδάκη, αλλά ένα λεπτό μετά ο Χατζηλάρης με σουτ από πάσα του Πάτα άνοιξε το σκορ (0-1). Στο 42’ ο Μανιαδάκης σκόραρε για το 0-2, μετά από κόρνερ του Γ. Παπαδάκη.

Οι ηττημένοι… σπατάλησαν πολύ καλές στιγμές με τους Κωνσταντινίδη (11’), Μαθιουδάκη (30’), που αστόχησαν σε τετ-α-τετ με τον Μαργαρώνη (απέκρουσε και στις δύο περιπτώσεις), αλλά και στο β’ μέρος ξανά με τον Κωνσταντινίδη (62’), που δεν μπόρεσε να σκοράρει από πολύ κοντά.

Πολύ καλές επεμβάσεις είχε και ο Βροντάκης, που αρνήθηκε το γκολ στους Χατζηλάρη (9’), Μποντούρι (60’), Πάτα (64’).

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Μπερτάκη και των βοηθών του Καλφάκη, Αναστασάκη.