Την ανοδική του πορεία πιστοποίησε απέναντι και στην Αναγέννηση Καρδίτσας ο Α.Ο. Χανιά, που επικράτησε με 2-0, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 9η αγωνιστική.

Με τον Μασάδο σε ρόλο… μαέστρου ο ΑΟΧ έβαλε από το πρώτο ημίχρονο τις βάσεις για την τελική επικράτηση. Κάθε χτύπημα φάουλ ή κόρνερ του Πορτογάλου άσου “μύριζε” ευκαιρία ή γκολ! Στο 24’ από δική του εκτέλεση φάουλ ο Κουτσόπουλος δυσκολεύτηκε να αποκρούσει και ο Γκέσιος σκόραρε, ενώ στο 50’ από νέα εκτέλεση φάουλ του Μασάδο ο Μπριλάκης σκόραρε για το 2-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Θωμάς Γράφας έβαλε στο παιχνίδι τον Μιχαλανδρέα Νύκταρη, που έκανε ντεμπούτο στις επαγγελματικές κατηγορίες ένα μήνα περίπου πριν κλείσει τα 16 του χρόνια.

1’ Σουτ του Τσίτα άουτ.
24’ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Μασάδο, ο Κουτσόπουλος αποκρούει και ο Γκέσιος με πλασέ ανοίγει το σκορ (1-0).
29’ Ο Υφαντής πασάρει στον Μοσχάκη το δυνατό σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
35’ Φάουλ του Μασάδο κεφαλιά του Γκέσιου διώχνει στη γραμμή ο Ρούσσης.
50’ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Μασάδο ο Μπριλάκης αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή με κεφαλιά σκοράρει για το 2-0.
55’ Φάουλ του Μασάδο γυριστό σουτ του Λίτα απέκρουσε ο Κουτσόπουλος.
66’ Από φάουλ του Μασάδο η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Μπλέντι και έφτασε στον Γκέσιο, το γυριστό σουτ του οποίου απέκρουσε σε κόρνερ ο Κουτσόπουλος.
67’ Κόρνερ του Μασάδο κεφαλιά του Γκέσιου ο Κουτσόπουλος αποκρούει με τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού σε κόρνερ. Το εκτελεί ξανά ο Μασάδο ο Κουτσόπουλος με γροθιές στέλνει την μπάλα πάνω στον Λίτα και στη συνέχεια αυτή καταλήγει κόρνερ αφού βρίσκει σε σώμα αμυνομένου.
76’ Σουτ του Δημόπουλου μπλόκαρε ο Μπλάζιτς.
78’ Προβολή του Κισκαμπάνη από κοντά μπλοκάρει ο Μπλάζιτς.
85’ Σουτ του Μπλέντι στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
87’ Μπαλιά του Σαϊνέ για τον Δεινόπαπα, που στέλνει με πλασέ την μπάλα ελάχιστα έξω από την εστία.

Διαιτητής: Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Πολυχρονιάδης (Ανατολικής Αττικής)-Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες: Υφαντής (22’), Ρούσσης (49’), Γκέσιος (81’), Κισκαμπάνης (90+4’), Σαϊνέ (90+5′)

Α.Ο. Χανιά (Θωμάς Γράφας): Μπλάζιτς, Παγώνης, Καρτσαμπάς, Διαμαντόπουλος, Μπριλάκης, Μπουζούκης (46’ Ρίκκα), Μασάδο, Σαϊνέ, Ν. Νύκταρης (63’ Δεινόπαπας), Γκέσιος (90+2’ Μ. Νύκταρης), Λίτα.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Σάββας, Κισκαμπάνης, Ρούσσης (72’ Μαυριάς), Δημόπουλος, Καραχάλιος, Μοσχάκης (58’ Μπιτέλης), Υφαντής, Μπλέντι, Πιτταράς, Τσίτας (59’ Τσούκαλος).