Την ήττα με σκορ 2-1 υπέστη ο ΑΟ Χανιά στα Τρίκαλα από τον ΑΟΤ, στο ματς με το οποίο… εγκαινιάστηκε ο νέος χλοοτάπητας στο Δημοτικό Στάδιο της θεσσαλικής πόλης.

Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, έπειτα από ένα πρώτο 45λεπτο όπου ο ΑΟΧ κατάφερε να περιορίσει τους κινδύνους προς την εστία του Μπλάζιτς.

Στο 59’ ο Στεφάνοβιτς με σουτ από πάσα του Λαμπάκη έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, που έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη στο 71’ με τον Κουσκουνά να σκοράρει για μία ακόμα φορά κόντρα σε ομάδα των Χανίων.

Στην εκπνοή ο ΑΟΧ μείωσε με τον Μασάδο αλλά τα περιθώρια ήταν στενά για να μπορέσει να… σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ακόμα και στα Τρίκαλα ο ΑΟΧ είχε στο πλευρό του μερικούς ένθερμους υποστηρικτές του.

Τρίκαλα (Κωνσταντίνος Παναγόπουλος): Γιδόπουλος, Λαμπάκης, Παπαργυρίου, Ζώνας, Παπαπαναγιώτου, Μουμίν, Ριζογιάννης, Δουκάκης (75’ Γκμπαλέ), Στεφάνοβιτς (90+3’ Μακρίδης), Γκονζάλες (83’ Χαροντάκης), Κουσκουνάς,

Α.Ο. Χανιά (Θωμάς Γράφας): Μπλάζιτς, Παγώνης, Διαμαντόπουλος, Καρτσαμπάς, Μπριλάκης, Μπουζούκης (75’ Ρίκκα), Μασάδο, Ν. Νύκταρης (35’ Γκέσιος), Σαϊνέ (67’ Σάντερσον), Σταματής, Λίτα.