Ραντεβού… με την ατυχία είχε κόντρα στη Βέροια ο Πλατανιάς, που κάνοντας τρεις αναγκαστικές αλλαγές στο παιχνίδι, έμεινε στο 0-0 στην αναμέτρηση των Περιβολίων.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Γιώργος Παράσχος είδε τους Σωτηρίου, Γκνιάτιτς να μην μπορούν να συνεχίσουν στο ματς και πέρασε στη θέση τους τον Κοκκαλά και τον Ντίνα, αντίστοιχα. Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε και η τρίτη αναγκαστική αλλαγή με τον Ράμος στη θέση του Γιακουμάκη.

Όση ώρα παίχτηκε ποδόσφαιρο και δεν υπήρχαν διακοπές για τραυματισμούς στα Περιβόλια ο Πλατανιάς δεν μπόρεσε να διασπάσει την άμυνα της Βέροιας και να απειλήσει αισθητά την εστία του Λόπεζ, με εξαίρεση τη φάση του Γιακουμάκη στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι, που θέλοντας να διασφαλίσουν το εκτός έδρας αήττητό τους, είχαν τον… νου τους κυρίως στα μετόπισθεν απείλησαν μόλις μία φορά στο 16’ με ένα σουτ του Άρτσε.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό του παιχνιδιού δεν άλλαξε και οι καλές φάσεις σημειώθηκαν μετά το 75’ με τον Πλατανιά να απειλεί με Ανγκούλο, Ράμος και τον Κοκκαλά να κάνει σπουδαία επέμβαση στο 82’ σε κεφαλιά του Κόλα.

Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος και η Βέροια συνέχισε το εκτός έδρας αήττητό της.

Αποδοκιμάστηκε μετά τη λήξη του αγώνα ο ρέφερι της αναμέτρησης Τριτσώνης.

6’ Σέντρα του Μενδρινού σουτ στην κίνηση του Μιλούνοβιτς η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Λόπεζ.
10’ Σουτ του Μιλούνοβιτς η μπάλα λίγο έξω από την εστία.
16’ Ο Άρτσε βρίσκει χώρο για το σουτ ο Σωτηρίου αποκρούει και στη συνέχεια υπάρχει υπόδειξη οφσάιντ στον Ναζλίδη, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
38’ Εκτέλεση φάουλ του Μιλούνοβιτς ψηλά άουτ η μπάλα.
45+5’ Μπαλιά του Μουνάφο στην πλάτη της άμυνας για τον Γιακουμάκη που με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
45+7’ Ο Λόπεζ εκτός εστίας χάνει την μπάλα από τον Ανγκούλο, που από πλάγια θέση κάνει το γύρισμα σε κενή εστία για να σώσει τη Βέροια ο Όστοιτς.
47’ Φάουλ του Μενδρινού η μπάλα φτάνει στον Μπανανά το σουτ του οποίου διώχνει ο Όστοιτς.
68’ Πάσα του Βάντερσον στον Ανγκούλο που έκανε το συρτό σουτ στην κίνηση και η μπάλα πέρασε αρκετά έξω από την εστία.
73’ Σέντρα του Γιουσούφ κεφαλιά του Κόλα άουτ.
77’ Σέντρα του Μουνάφο κεφαλιά του Ανγκούλο η μπάλα ελάχιστα έξω από την εστία.
78’ Κόρνερ του Μενδρινού κεφαλιά του Ράμος η μπάλα “χτυπάει” στον αγωνιστικό χώρο και φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
81’ Ο Κοκκαλάς βγαίνει έγκαιρα από την εστία του και σταματάει τον Γιουσούφ.
82’ Κόρνερ του Μαγέφσκι κεφαλιά του Κόλα και σπουδαία επέμβαση του Κοκκαλά με το ένα χέρι.
88’ Σέντρα του Ράμος ο Λόπεζ έχασε την μπάλα αλλά έδιωξε σωτήρια ο Γιαννούλης.
90′ Φάουλ του Μιλούνοβιτς άουτ.

Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών)
Βοηθοί: Ακρίβος-Κουντουρέλης (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Εντζεγκέλε (55’), Ράμος (69’), Μουνάφο (71’), Γιαννούλης (74’), Όστοιτς (89’),

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου (45+1’ λ.τρ. Κοκκαλάς), Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν, Βάντερσον, Μουνάφο, Γκνιάτιτς (45+4’λ.τρ. Ντίνας), Μενδρινός, Ανγκούλο, Μιλούνοβιτς, Γιακουμάκης (65’ λ.τρ. Ράμος)

Βέροια (Γιώργος Γεωργιάδης): Λόπεζ, Μαλόν, Όστοιτς, Εντζεγκέλε, Γιαννούλης, Μπατιόν, Άρτσε, Μαγέφσκι (90+2’ Μαραγκός), Γιουσούφ, Αμπντούν (62’ Μερεμπασβίλι), Ναζλίδης (72’ Κόλα).