Πολλά γκολ σημειώθηκαν και στην πρώτη αγωνιστική – και 8η του προγράμματος – για το 2016, στα πρωταθλήματα υποδομής της Ε.Π.Σ. Χανίων το περασμένο Σάββατο (09/01).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Προπαίδες                     
8η αγωνιστική
1ος όμιλος

Κεραμειά-Πανακρωτηριακός 0-3 α.α.
ΓΑΣ Χανιά-Αστέρας Χαλ. 3-2
Άρης Σ.-Λέοντες 1-2
Ηρακλής Νερ.-Νέος Ηρακλής 2-4
Ποσειδών Τσικ.-Α.Π. Σούδας 0-11
Τιτάν-ΕΘΚ 2-0

Η βαθμολογία
1.Πανακρωτηριακός 24 (67-7)
2.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 22 (35-5)
3.Τιτάν 18 (27-10)
4.Α.Π. Σούδας 15 (43-8)
-.Λέοντες 15 (18-7)
6.Άρης Σούδας 12 (23-20)
7.Αστέρας Χαλέπας 9 (21-24)
-.Ηρακλής Νεροκούρου 9 (18-28)
9.ΓΑΣ Χανιά 7 (10-44)
10.Ένωση Θύελλα Καμίνια 5 (11-30)
11.Ποσειδώνας Τσικαλαριών 4 (4-70)
12.Κεραμειά αποχώρησε

2ος όμιλος
Μινώταυρος-Παγχανιακός 13-0
Δόξα Παχ.-ΔΑΑΟΧ 0-6
Γρανίτης-Νέοι Μινωταύρου 1-3
Κρ. Αστέρας-Νέος Κισσαμικός 0-10
Περιβόλια-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 0-5
Πλατανιάς-ΙΝΚΑ 5-3

Η βαθμολογία
1.Μινώταυρος 24 (54-3)
2.Νέος Κισσαμικός 21 (50-14)
3.ΔΑΑΟΧ 19 (54-11)
4.Πλατανιάς 18 (35-24)
5.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ 15 (45-12)
6.Δόξα Παχιανών 13 (38-17)
7.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 11 (26-20)
8.Νέοι Μινωταύρου 6 (14-33)
-.Κρητικός Αστέρας 6 (5-39)
10.Παγχανιακός 4 (12-51)
11.Γρανίτης 4 (8-62)
12.Α.Ο. Περιβολίων 0 (7-62)

Τζούνιορ
1ος όμιλος

Αστέρας Χαλ.-Τιτάν 4-0
Πανακρωτηριακός-Ασπίδα 2-0
Ηρακλής Νερ.-Α.Π. Σούδας 0-4
Μινώταυρος-Λέοντες 2-2
Απόλλων-Νέοι Μινωταύρου 0-0
Νέος Ηρακλής-Ίκαρος Μ. 2-0

Η βαθμολογία
1.Μινώταυρος 22 (42-4)
2.Απόλλων 19 (12-3)
3.Πανακρωτηριακός 17 (22-8)
4.Αστέρας Χαλέπας 15 (17-11)
5.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 13 (12-15)
6.Ασπίδα 11 (9-7)
-.Λέοντες 11 (13-13)
8.Α.Π. Σούδας 10 (20-13)
9.Νέοι Μινωταύρου 9 (12-15)
10.Ηρακλής Νεροκούρου 7 (3-16)
11.Ίκαρος Μουρνιών 1 (6-33)
12.Τιτάν 1 (2-32)

2ος όμιλος
Δόξα Παχ.-Ροδωπού 0-2
Πλατανιάς-ΔΑΑΟΧ 0-2
ΙΝΚΑ-Γρανίτης 6-1
Νέος Κισσαμικός-Κεραμειά 4-0
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Νέοι Χανίων 1-2
Περιβόλια-Καλτσέτο 0-9

Η βαθμολογία
1.Νέος Κισσαμικός 24 (29-8)
2.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ 22 (37-4)
3.Καλτσέτο 21 (53-4)
4.Νέοι Χανίων 16 (17-12)
5.Δόξα Παχιανών 11 (17-11)
6.Πλατανιάς 10 (14-8)
7.Γρανίτης 10 (13-23)
8.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 7 (14-19)
-.ΔΑΑΟΧ 7 (9-18)
10.Ροδωπού 5 (9-28)
-.Α.Ο. Περιβολίων 5 (6-29)
12.Κεραμειά 0 (1-55)

Προτζούνιορ
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Α.Π. Σούδας 0-3
Αστέρας Χαλ.-Νέοι Χανίων 1-5
ΙΝΚΑ-Τιτάν 4-0
ΕΘΚ-Μινώταυρος 1-13
Καλτσέτο-Κεραμειά 4-2
Άρης Σ.-Περιβόλια 6-0
Λέοντες-Πλατανιάς 3-1
Νέοι Μινωταύρου-Πανακρωτηριακός 5-3
Νέος Ηρακλής-ΔΑΑΟΧ 8-4

Η βαθμολογία
1.Μινώταυρος 24 (87-7)
-.Καλτσέτο 24 (42-7)
3.Λέοντες 19 (38-11)
-.Άρης Σούδας 19 (30-5)
5.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ 18 (45-8)
6.Αστέρας Χαλέπας 16 (24-18)
7.Νέοι Χανίων 15 (22-9)
-.Α.Ο. Περιβολίων 15 (16-25)
9.Πλατανιάς 11 (18-13)
-.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 11 (27-22)
11.Α.Π. Σούδας 9 (12-27)
12.Τιτάν 7 (7-24)
-.ΔΑΑΟΧ 7 (18-46)
14.Νέοι Μινωταύρου 6 (11-35)
15.Κεραμειά 3 (11-37)
-.Πανακρωτηριακός 3 (8-41)
-.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 3 (6-44)
18.Ένωση Θύελλα Καμίνια 0 (10-53)