Σημαντικοί αγώνες υπάρχουν στο πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής του ομίλου τίτλου της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΧ, με το ντέρμπι Άρης Σούδας-Άρης Βουκολιών να ξεχωρίζει.

Στη Β’ Κατηγορία ο δεύτερος γύρος ξεκινάει με το ντέρμπι Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών-Κρ. Αστέρας, ενώ η πρώτη αγωνιστική του β’ γύρου διεξάγεται και στη Γ’ Κατηγορία.

Αναλυτικά οι διαιτητές:

Α’ Κατηγορία-7η αγωνιστική
Όμιλος Τίτλου
Σάββατο 16 Ιανουαρίου (15:00)

Δόξα Παχ.-Πανακρωτηριακός στη Μοναχή Ελιά
Σινιοράκης (Αναστασάκης-Μαρκετάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γιαννακάκης

Σπάθα-Ποσειδώνας Τσικ. στο Κολυμβάρι
Ούτας (Στ. Αποστολάκης-Τσιλίκας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος

ΙΝΚΑ-Ίκαρος Μ. στους Αγ. Αποστόλους
Γ. Γιαννουλάκης (Μαρνέζος-Ροδουσάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Τσαγκαράκης

Μινώταυρος-Κεραμειά στις Μουρνιές
Κανελάκης (Κομισοπούλου-Παναγόπουλος)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης

Κυριακή 17 Ιανουαρίου (15:00)
Άρης Σούδας-Άρης Βουκολιών στη Σούδα
Σινιοράκης (Μαρνέζος-Πετεινάτος)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Όμιλος Παραμονής
Σάββατο 16 Ιανουαρίου (15:00)

Ηρακλής Νερ.-Τιτάν στα Νεροκούρου
Μπερτάκης (Καλφάκης-Σφακιανάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αλογδιανάκης

Κυριακή 17 Ιανουαρίου (10:30)
ΔΑΑΟΧ-Ασπίδα στους Αγ. Αποστόλους
Π. Τσαγκαράκης (Τσιλίκας-Χάμπας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γιαννακάκης

Κυριακή 17 Ιανουαρίου (15:00)
Παλαιόχωρα-Αστέρας Μαν. στην Παλαιόχωρα
Γ. Γιαννουλάκης (Ροδουσάκης-Μαρκετάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γιαννακάκης

Κορωνίδα-Απόλλων στον Βάμο
Ούτας (Πενταράκης-Κομισοπούλου)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης

Ροδωπού-Ιδομενέας στο Κολυμβάρι
Κουρκουμελάκης (Αναστασάκης-Λογαρίδης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

Β’ Κατηγορία-16η αγωνιστική
Σάββατο 16 Ιανουαρίου (15:00)

Γρανίτης-Άπτερα στην Αγ. Μαρίνα
Κουρκουμελάκης (Κατσαρός-Λογαρίδης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

Άμιλλα-Περιβόλια στον Ταυρωνίτη
Κασσελάκης (Μαραγκάκης-Χάμπας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Κυριακή 17 Ιανουαρίου (10:30)
Παγχανιακός-Δάφνη στη Μοναχή Ελιά
Κουκουράκης (Στ. Αποστολάκης-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Τσαγκαράκης

Ποσειδών Καμ./Ραπ.-Κρ. Αστέρας στο Κολυμβάρι
Κανελάκης (Πετεινάτος-Καντανολέων)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

Κυριακή 17 Ιανουαρίου (15:00)
Φωστήρας-Θύελλα Καλ. στα Νεροκούρου
Π. Τσαγκαράκης (Καντανολέων-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος

Χάλης-Α.Π. Σούδας στους Αγ. Αποστόλους
Αλεξόπουλος (Χάμπας-Μαραγκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Θεοδωρίδης

Σφακιά-Ένωση Θ.Κ. στο Φραγκοκάστελο
Μπερτάκης (Γαλάνης-Μπαντά)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αλογδιανάκης

Γ’ Κατηγορία-8η αγωνιστική
Σάββατο 16 Ιανουαρίου (15:00)

Υρτακίνα-Πέργαμος στην Παλαιόχωρα
Αλεξόπουλος (Βερυκάκης-Κεζέμπογλου)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καπιδάκης

Κυριακή 17 Ιανουαρίου (10:30)
Νέος Ηρακλής-Τάλως στα Νεροκούρου
Μπραουδάκης (Αναστασάκης-Πενταράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Κυριακή 17 Ιανουαρίου (15:00)
Νέος Κισσαμικός-Ίκαρος Ταυρ. στο Δημ. Στ. Κισσάμου
Παναγόπουλος (Στ. Αποστολάκης-Μπραουδάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης