Τη δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια για το 2016 πανηγύρισε η γυναικεία ομάδα του Α.Ο. Χανιά, με 2-1 απέναντι στον Άρη Θεσσαλονίκης.

Μετά από ένα… στείρο πρώτο ημίχρονο η Ζντράβκοβιτς στο 48’ έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του Κυριάκου Γρηγοράκη, που διπλασίασε τα τέρματά της στο 70’ με γυριστή κεφαλιά της Μανωλίτση, έπειτα από φάουλ της Γιαννούτσου.

Οι φιλοξενούμενες μείωσαν στο 85’ με τη Σπυριδωνίδου.

Η νίκη ωστόσο επισκιάστηκε από τον τραυματισμό της Βεατρίκης Σαρρής, που αντικαταστάθηκε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, στην αναμέτρηση που έγινε στα Καθιανά.

Α.Ο. Χανιά (Κυριάκος Γρηγοράκης): Γιακουμάκη, Πισσαδάκη, Πιτσή, Γιαννούτσου, Σαρρή (44’ λ.τρ. Μοίρα), Ζντράβκοβιτς, Μανωλίτση, Καραντωνάκη (75’ Γκουσγκούνη), Μαραγκουδάκη, Μαυροματίδη, Καραμουσαδάκη (87’ Μασούρη)

Άρης Θεσσαλονίκης: Γαβρηιλίδου, Νεοφήτου, Αργυροπούλου, Τσιτσιά, Παράσχου, Ματατζή, Μίχου, Σπυριδωνίδου, Τσικλίδου, Βασιλείου, Τσιγγελίδου