Ο Πανακρωτηριακός υποδέχεται τη Σπάθα για την 8η αγωνιστική του ομίλου τίτλου της Α’ ΕΠΣΧ, ενώ ο "συγκάτοικός" του στην κορυφή, Άρης Σούδας, παίζει με τον Ίκαρο.

Στη Β’ Κατηγορία διεξάγεται η 17η αγωνιστική, όπου ξεχωρίζει το ντέρμπι μεταξύ της εκπληκτικής φέτος Θύελλας και του πρωτοπόρου Γρανίτη.

Με την 9η αγωνιστική συνεχίζεται η Γ’ Κατηγορία, με το ματς Υρτακίνα-Νέος Ηρακλής να δεσπόζει στο πρόγραμμα.

Όσον αφορά το Κύπελλο ο Γιώργος Γιαννουλάκης ορίστηκε να διευθύνει τον πρώτο ημιτελικό ανάμεσα σε Άρη Σούδας και Δόξα Παχιανών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Α’ Κατηγορία-8η αγωνιστική
Όμιλος Τίτλου
Σάββατο 23 Ιανουαρίου (15:00)

Ίκαρος Μ.-Άρης Σ. στα Νεροκούρου
Ούτας (Αναστασάκης-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου

Πανακρωτηριακός-Σπάθα στα Καθιανά
Γιουματζίδης (Σινιοράκης-Μαρνέζος)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος

Άρης Βουκ.-Δόξα Παχ. στον Ταυρωνίτη
Μπερτάκης (Κομισοπούλου-Στ. Αποστολάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καπιδάκης

Μινώταυρος-ΙΝΚΑ στις Μουρνιές
Χρ. Γιαννουλάκης (Τσιλίκας-Ροδουσάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δεδότσης

Κυριακή 24 Ιανουαρίου (10:30)
Κεραμειά-Ποσειδώνας Τσικ. στα Νεροκούρου
Χρ. Γιαννουλάκης (Μπαντά-Κουκουράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης

Όμιλος Παραμονής
Σάββατο 23 Ιανουαρίου (15:00)

Ιδομενέας-Αστέρας Μαν. στους Αγ. Αποστόλους
Κανελάκης (Καντανολέων-Μαραγκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Θεοδωρίδης

Κυριακή 24 Ιανουαρίου (10:30)
Απόλλων-ΔΑΑΟΧ στη Σούδα
Σινιοράκης (Λογαρίδης-Μπραουδάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Τσαγκαράκης

Κυριακή 24 Ιανουαρίου (15:00)
Τιτάν-Κορωνίδα στο Νιο Χωριό
Κασσελάκης (Καλφάκης-Χάμπας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου

Ασπίδα-Παλαιόχωρα στον Ναύσταθμο
Γ. Γιαννουλάκης (Τσιλίκας-Καντανόελων)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας

Ροδωπού-Ηρακλής Νερ. στο Κολυμβάρι
Σινιοράκης (Δαράκης-Κατσαρός)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αλογδιανάκης

Β’ Κατηγορία-17η αγωνιστική
Σάββατο 23 Ιανουαρίου (15:00)

Άπτερα-Α.Ε. Κυδωνίας στη Σούδα
Π. Τσαγκαράκης (Κατσαρός-Πενταράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας

Περιβόλια-Ποσειδών Καμ./Ραπ. στη Μοναχή Ελιά
Κουρκουμελάκης (Σφακιανάκης-Παναγόπουλος)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Τσαγκαράκης

Κυριακή 24 Ιανουαρίου (10:30)
Θύελλα Καλ.-Γρανίτης στο Δημ. Στ. Κισσάμου
Μπερτάκης (Πετεινάτος-Γαλάνης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Ένωση Θ.Κ.-Φωστήρας στα Καθιανά
Ούτας (Κομισοπούλου-Αναστασάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

Άμιλλα-Παγχανιακός στον Ταυρωνίτη
Αλεξόπουλος (Μπαταγκιώνη-Χάμπας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος

Κυριακή 24 Ιανουαρίου (15:00)
Κρ. Αστέρας-Σφακιά στη Μοναχή Ελιά
Κουκουράκης (Σφακιανάκης-Παναγόπουλος)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Δάφνη-Χάλης στον Εμπρόσνερο
Χρ. Γιαννουλάκης (Πετεινάτος-Γαλάνης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης

Γ’ Κατηγορία-9η αγωνιστική
Κυριακή 24 Ιανουαρίου (15:00)

Υρτακίνα-Νέος Ηρακλής στην Παλαιόχωρα
Κανελάκης (Μαραγκάκης-Καντεράκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Θεοδωρίδης

Ίκαρος Ταυρ.-Αστέρας Χαλ. στον Ταυρωνίτη
Μπραουδάκης (Κεζέμπογλου-Κολοκοτρώνης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

Τετάρτη 27 Ιανουαρίου (15:00)
Πέργαμος-Νέος Κισσαμικός στον Αλικιανό
Κουρκουμελάκης (Κολοκοτρώνης-Καντεράκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Θεοδωρίδης

Κύπελλο Χανίων-Ημιτελική Φάση
Τετάρτη 27 Ιανουαρίου (14:30)

Άρης Σούδας-Δόξα Παχιανών στη Σούδα
Γ. Γιαννουλάκης (Καλφάκης-Σινιοράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου