Σε απώλειες βαθμών υποχρεώθηκαν αρκετοί πρωτοπόροι το περασμένο Σάββατο στο πλαίσιο διεξαγωγής της 12ης αγωνιστικής των πρωταθλημάτων υποδομής της Ε.Π.Σ. Χανίων.

Αναλυτικά:

12η αγωνιστική
Προπαίδες
1ος όμιλος

Α.Π. Σούδας-Πανακρωτηριακός 0-0
Νέος Ηρακλής-ΕΘΚ 2-0
Λέοντες-Τιτάν 0-3
Αστέρας Χαλ.-Ποσειδώνας Τσικ. 6-0
Κεραμειά-Ηρακλής Νερ. 0-3 α.α.
ΓΑΣ Χανιά-Άρης Σ. 0-3

Η βαθμολογία
1.Πανακρωτηριακός 34 (87-8)
2.Τιτάν 30 (40-12)
3.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 28 (46-18)
4.Α.Π. Σούδας 23 (50-9)
5.Ηρακλής Νεροκούρου 21 (40-31)
6.Λέοντες 19 (22-15)
7.Άρης Σούδας 15 (27-30)
-.Αστέρας Χαλέπας 15 (33-37)
9.ΓΑΣ Χανιά 14 (21-51)
10.Ένωση Θύελλα Καμίνια 6 (13-45)
11.Ποσειδώνας Τσικαλαριών 4 (9-96)
12.Κεραμειά αποχώρησαν

2ος όμιλος
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Παγχανιακός 12-0
Νέος Κισσαμικός-ΙΝΚΑ 0-1
Νέοι Μινωταύρου-Πλατανιάς 1-8
ΔΑΑΟΧ-Περιβόλια 6-1
Μινώταυρος-Κρ. Αστέρας 7-2
Δόξα Παχιανών-Γρανίτης 12-0

Η βαθμολογία
1.Μινώταυρος 36 (79-10)
2.Νέος Κισσαμικός 30 (66-16)
3.Πλατανιάς 27 (62-30)
4.ΔΑΑΟΧ 26 (73-17)
5.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ 25 (51-13)
6.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 20 (51-27)
7.Δόξα Παχιανών 19 (59-23)
8.Κρητικός Αστέρας 10 (10-50)
9.Νέοι Μινωταύρου 9 (25-56)
10.Γρανίτης 5 (10-92)
11.Παγχανιακός 4 (16-92)
12.Α.Ο. Περιβολίων 0 (10-86)

Τζούνιορ
1ος όμιλος

Νέοι Μινωταύρου-Τιτάν 3-3
Λέοντες-Ίκαρος Μ. 5-0
Α.Π. Σούδας-Νέος Ηρακλής 1-2
Ασπίδα-Απόλλων 1-1
Αστέρας Χαλ.-Μινώταυρος 0-0
Πανακρωτηριακός-Ηρακλής Νερ. 5-0

Η βαθμολογία
1.Μινώταυρος 32 (55-5)
2.Απόλλων 26 (17-6)
-.Πανακρωτηριακός 26 (38-10)
4.Αστέρας Χαλέπας 23 (21-12)
5.Ασπίδα 21 (20-9)
6.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 20 (22-22)
7.Λέοντες 17 (23-19)
8.Α.Π. Σούδας 16 (28-18)
9.Νέοι Μινωταύρου 13 (16-22)
10.Ηρακλής Νεροκούρου 7 (5-35)
11.Τιτάν 2 (8-49)
12.Ίκαρος Μουρνιών 1 (7-53)

2ος όμιλος
Νέοι Χανίων-Ροδωπού 2-0
Κεραμειά-Καλτσέτο 0-6
Γρανίτης-Περιβόλια 0-0
ΔΑΑΟΧ-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 3-0
Δόξα Παχ.-Νέος Κισσαμικός 0-2
Πλατανιάς-ΙΝΚΑ 1-4

Η βαθμολογία
1.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ 34 (52-5)
2.Καλτσέτο 33 (75-6)
3.Νέος Κισσαμικός 30 (34-16)
4.Νέοι Χανίων 23 (24-17)
5.Δόξα Παχιανών 18 (23-13)
6.ΔΑΑΟΧ 16 (20-25)
7.Πλατανιάς 14 (19-19)
8.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 11 (19-25)
-.Ροδωπού 11 (15-33)
-.Γρανίτης 11 (14-32)
11.Α.Ο. Περιβολίων 6 (6-39)
12.Κεραμειά 0 (2-73)

Προτζούνιορ
Κεραμειά-Α.Π. Σούδας 3-6
Μινώταυρος-Περιβόλια 6-3
Τιτάν-Πλατανιάς 1-4
Νέοι Χανίων-Πανακρωτηριακός 4-0
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-ΔΑΑΟΧ 4-2
Αστέρας Χαλ.-Νέος Ηρακλής 4-3
ΙΝΚΑ-Νέοι Μινωταύρου 10-0
ΕΘΚ-Λέοντες 1-16
Άρης Σ.-Καλτσέτο 0-3

Η βαθμολογία
1.Μινώταυρος 36 (121-11)
-.Καλτσέτο 36 (70-10)
3.Λέοντες 29 (66-15)
4.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ 28 (68-12)
5.Άρης Σούδας 26 (42-13)
6.Αστέρας Χαλέπας 23 (31-29)
7.Α.Ο. Περιβολίων 22 (27-33)
8.Νέοι Χανίων 21 (32-20)
9.Πλατανιάς 18 (33-20)
10.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 17 (43-34)
11.Τιτάν 14 (16-34)
12.Α.Π. Σούδας 12 (20-49)
13.Κεραμειά 7 (21-55)
-.ΔΑΑΟΧ 7 (23-73)
15.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 6 (19-63)
-.Νέοι Μινωταύρου 6 (13-62)
17.Πανακρωτηριακός 4 (10-53)
18.Ένωση Θύελλα Καμίνια 1 (13-82)