Ο Παπαστάμος κατέκτησε και δεύτερο χρυσό μετάλλιο, στα 200μ. μικτή ατομική, στο χειμερινό πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης Παίδων/Κορασίδων και Εφήβων/Νεανίδων.

Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε και ο Χανιώτης κολυμβητής Χρήστος Βουγιουκαλάκης με τον ΝΟ Χαλκίδας.

Αναλυτικά όσα αναφέρει η επίσημη ενημέρωση του ΝΟΧ:

Με την κατάκτηση ενός δεύτερου χρυσού μεταλλίου από τον Απόστολο Παπαστάμο στα 200μ. μικτή ατομική ολοκλήρωσε την συμμετοχή του στο χειμερινό πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης κατηγοριών Παίδων/Κορασίδων και Εφήβων/Νεανίδων ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων.

Ο Χανιώτης κολυμβητής ήταν για μια ακόμη φορά εντυπωσιακός, καταφέρνοντας να σημειώσει επίδοση 02:09.25, κατακτώντας έτσι το δεύτερο χρυσό μετάλλιο μετά το πρώτο που είχε κερδίσει στα 400μ. του ίδιου αγωνίσματος.

Επίσης, ο Ναυτικός Ομιλος είχε μία ακόμα συμμετοχή σε τελικό, με τη Νικολέτα Πλοκαμάκη στα 200μ. ύπτιο, η οποία τερμάτισε στην 5η θέση.

Συνολικά, η ομάδα του Κώστα Τζιλιβάκη κατέκτησε στους αγώνες που διεξήχθησαν στο κολυμβητήριο Νίκαιας, τρία μετάλλια (δύο χρυσά και ένα χάλκινο) ενώ είχε ακόμα επτά συμμετοχές σε τελικούς.

ΧΡΥΣΟ Ο ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΛΑΚΗΣ ΜΕ ΤΟΝ Ν.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Ακόμα, να σημειωθεί ότι ο Χανιώτης αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδας, Χρήστος Βουγιουκαλάκης κατάφερε να κερδίσει το χρυσό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4×100μ. ελεύθερο παίδων, μαζί με τους συναθλητές του, Παναγιώτη Νικάκη, Δημήτριο-Ιωάννη Ρουμπή και Στέργιο-Μάριο Μπιλά. Ο χρόνος της κούρσας ήταν 03:38.72.