Ιδανικότερο ντεμπούτο με τη φανέλα του Κισσαμικού δεν μπορούσε να φανταστεί ο Μιχάλης Αυγενικού που με εκπληκτικό γκολ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του στο Μενίδι.

Ο Ροδίτης ποδοσφαιριστής με ιδανική εκτέλεση φάουλ πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 41’, χαρίζοντας στον Κισσαμικό τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη κόντρα στον Αχαρναϊκό, που τον καταξιώνει στην κατηγορία.

Στο 75’ υπήρξε πεντάλεπτη διακοπή στο ματς έπειτα από ακυρωθέν γκολ του Ταμπάκη ως οφσάιντ με υπόδειξη του α’ βοηθού Νικολαδού, που δέχτηκε αντικείμενα από φιλάθλους.

Οι φάσεις του αγώνα
10’ Ο Βαττής προσπάθησε να εκμεταλλευτεί αδράνεια στην άμυνα του Αχαρναϊκού αλλά ο Χριστοφιλέας απομάκρυνε.
11’ Γύρισμα του Ταμπάκη ο Παβίσεβιτς στέλνει την μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
18’ Μπαλιά του Παγώνη στον Ομπράντοβιτς, το σουτ του οποίου μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Λαζαρίδης.
25’ Σουτ του Μουστάκη αρκετά έξω από την εστία.
35’ Φάουλ του Μπέλιτς κεφαλιά του Όμο άουτ.
41’ ΓΚΟΛ: Ο Αυγενικού με ιδανική εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (0-1).
45’ Σουτ του Παβίσεβιτς η μπάλα κόντραρε στον Σταθάκη και κατέληξε κόρνερ.
51’ Σουτ του Αυγενικού αρκετά έξω από την εστία η μπάλα.
55’ Σέντρα του Μπέλιτς κεφαλιά του Ταμπάκη μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
56’ Συρτό σουτ του Αυγενικού η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Μπαμπανιώτη.
80’ Σουτ του Ματσούκα η μπάλα ελάχιστα έξω από την εστία.
88' Σουτ του Ματσούκα μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Νικολαδός-Ντάλλας (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Κοσικίδης (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Μάντζης (24’), Μήλιος (61’), Κουρτεσιώτης (82’)

Αχαρναϊκός (Τίμος Καβακάς): Μπαμπανιώτης, Μουστάκης, Όμο, Χριστοφιλέας, Παγώνης, Εμέκα, Παπατόλιος (56’ Μήλιος), Μπέλιτς (56’ Ματσούκας), Ταμπάκης, Ομπράντοβιτς (80’ Καλογερόπουλος), Παβίσεβιτς.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσουβαλτσίδης, Γιαννίτσης, Σταθάκης, Κουρτεσιώτης, Σελινιωτάκης, Ενγκουέμ, Αυγενικού (86’ Πότσι), Βαττής (82’ Τσικουδάκης), Μάντζης (67’ Ποσίνκοβιτς), Σαπαλίδης.