Με τη… φωτιά συνεχίζει να παίζει ο Α.Ο. Χανιά, που ηττήθηκε την Κυριακή στον Εύοσμο από τον Αγροτικό Αστέρα με σκορ 1-0 και παραμένει κοντά στην επικίνδυνη ζώνη.

Χωρίς τον οργανωτή του παιχνιδιού του Μασάδο ο ΑΟΧ δεν μπόρεσε να απειλήσει αισθητά την αντίπαλη εστία και δεν βρήκε… απάντηση στο γκολ που δέχθηκε από τον Καπία στο 31’.

Σαν να μην έφτανε αυτό η Χανιώτικη ομάδα (που συνεχίζει να αγνοεί τη νίκη, με εξαίρεση τα άνευ αγώνος ματς με Εργοτέλη, Ολ. Βόλου, από τις 24 Νοεμβρίου) έχασε και με δεύτερη κίτρινη τον Δεινόπαπα στο 82’.

5’ Σουτ του Καμινιώτη άουτ.
9’ Κόρνερ του Μπιτάνγκ σουτ του Διαμαντόπουλου άουτ.
11’ Κόρνερ του Μπιτάνγκ, διώχνει ο Πρίφτης και το πλασέ του Τσεμπερίδη καταλήγει άουτ.
15’ Φάουλ του Καπία η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Πρίφτη.
19’ Σουτ του Θεοδωρίδη αποκρούει σε κόρνερ ο Πρίφτης.
28’ Φάουλ του Τσούτση μπλοκάρει ο Βοσνιάδης.
31’ ΓΚΟΛ: Με εκτέλεση φάουλ του Καπία γίνεται το 1-0.
49’ Σουτ του Δεινόπαπα άουτ.
56’ Σουτ του Θεοδωρίδη από πλάγια θέση άουτ.
62’ Φάουλ του Καμινιώτη άουτ.
75’ Σέντρα του Μπιτάνγκ κεφαλιά του Τοπούζη, με τον ίδιο τρόπο ο Συμελίδης στέλνει την μπάλα άουτ.

Aγροτικός Αστέρας (Κώστας Γεωργιάδης): Bοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Μακρυδημήτρης,  Καπίας, Αμαραντίδης, Σαμουηλίδης, Τσεμπερίδης, Βελλίνης (74’ Συμελίδης), Μπιτάνγκ (89’ Μπάρμπας), Διαμαντόπουλος, Θεοδωρίδης (67’ Τοπούζης).

Α.Ο. Χανιά (Γιώργος Λυρώνης): Πρίφτης, Παγώνης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Ιωαννίδης (66’ Παλιάτσιος), Καμινιώτης (78’ Σάντερσον), Τσούτσης, Νύκταρης (66’ Νάκας), Χατζηλιάδης, Δεινόπαπας, Γκέσιος.