ΙΝΚΑ (1ος όμιλος) και Ηρακλής Νεροκούρου (2ος όμιλος) επικράτησαν στα ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Παίδων "Σχοινάς Τηλέμαχος" της ΕΠΣ Χανίων.

Στους Νέους το ΙΝΚΑ μείωσε τη διαφορά από τη Δόξα στους 3 βαθμούς, αλλά έχει ματς περισσότερο από την ομάδα των Παχιανών, ενώ στα πρωταθλήματα υποδομής ο πρώτος τίτλος κατέληξε στον Μινώταυρο, στην κατηγορία Προτζούνιορ.

Αναλυτικά:

Πρωτάθλημα Νέων "Συγγελάκης Ιωάννης"
22η αγωνιστική

Α.Ο. Χανιά-Ιδομενέας 1-1
ΕΘΚ-Περιβόλια 2-0
Α.Π. Σούδας-Σπάθα 1-0
Μινώταυρος-Σφακιά 7-0
Γρανίτης-ΙΝΚΑ 0-7
Ρεπό: Δόξα Παχ., Ηρακλής Νερ.

Η βαθμολογία

1.Δόξα Παχιανών (15) 43 (49-4)
2.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ (16) 40 (59-11)
3.Ιδομενέας (16) 34 (35-13)
4.Α.Π. Σούδας (15) 29 (32-17)
5.Μινώταυρος (15) 28 (33-13)
6.Α.Ο. Χανιά (17) 25 (34-26)
7.Ένωση Θύελλα Καμίνια (17) 22 (24-23)
8.Α.Ο. Περιβολίων (16) 20 (20-23)
9.Ηρακλής Νεροκούρου (16) 16 (21-20)
10.Σπάθα (17) 11 (13-40)
11.Α.Γ.Σ. Σφακίων (17) 6 (13-71)
12.Γρανίτης (17) 3 (4-76)

Πρωτάθλημα Παίδων "Σχοινάς Τηλέμαχος"
13η αγωνιστική
1ος όμιλος

ΙΝΚΑ-Δόξα Παχ. 2-1
Πλατανιάς-Σπάθα 3-0
Περιβόλια-Πανακρωτηριακός 0-2
Α.Π. Σούδας-Μινώταυρος 6-0
Ρεπό: Κισσαμικός

Η βαθμολογία
1.Πλατανιάς 30 (46-14)
2.Α.Π. Σούδας 27 (37-11)
3.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ 26 (38-170
4.Δόξα Παχιανών 22 (38-19)
5.Πανακρωτηριακός* 19 (30-17)
6.Κισσαμικός* 13 (25-17)
7.Α.Ο. Περιβολίων* 6 (10-52)
8.Σπάθα (-2) 4 (7-430
9.Μινώταυρος* 1 (8-49)

2ος όμιλος
Ηρακλής Νερ.-ΔΑΑΟΧ 3-2
Κρ. Αστέρας-Α.Ε. Κυδωνίας 8-0
Κορωνίδα-Ροδωπού 4-3
Ρεπό: Ιδομενέας

Η βαθμολογία
1.Ηρακλής Νεροκούρου (9) 23 (34-8)
-.Κρ. Αστέρας (10) 23 (40-6)
3.ΔΑΑΟΧ (8) 17 (35-6)
4.Κορωνίδα (9) 10 (25-22)
5.Α.Ε. Κυδωνίας (8) 7 (14-36)
-.Ιδομενέας (9) 7 (6-33)
7.Ροδωπού (9) 1 (8-51)

16η αγωνιστική
Προπαίδες
1ος όμιλος

Ηρακλής Νερ.-Πανακρωτηριακός 0-9
Ποσειδώνας Τσικ.-Άρης Σ. 2-5
Τιτάν-ΓΑΣ Χανιά 0-2
ΕΘΚ-Κεραμειά 3-0 α.α.
Α.Π. Σούδας-Αστέρας Χαλ. 8-1
Νέος Ηρακλής-Λέοντες 2-1

Η βαθμολογία
1.Πανακρωτηριακός 46 (139-10)
2.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 40 (61-21)
3.Α.Π. Σούδας 35 (76-13)
4.Τιτάν 30 (41-32)
5.Λέοντες 28 (34-20)
6.Ηρακλής Νεροκούρου 24 (44-48)
7.Άρης Σούδας 22 (38-38)
8.ΓΑΣ Χανιά 20 (29-64)
9.Αστέρας Χαλέπας 18 (40-52)
10.ΕΘΚ 13 (26-57)
11.Ποσειδώνας Τσικαλαριών 4 (12-137)
12.Κεραμειά αποχώρησαν

2ος όμιλος
Κρ. Αστέρας-Παγχανιακός 6-1
Περιβόλια-Γρανίτης 6-1
Πλατανιάς-Δόξα Παχ. 2-1
ΙΝΚΑ-Μινώταυρος 0-1
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-ΔΑΑΟΧ 0-4
Νέος Κισσαμικός-Νέοι Μινωταύρου 7-0

Η βαθμολογία
1.Μινώταυρος 45 (84-13)
2.Νέος Κισσαμικός 39 (90-20)
3.ΔΑΑΟΧ 38 (89-18)
4.Πλατανιάς 36 (86-39)
5.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ 34 (77-15)
6.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 26 (66-41)
7.Δόξα Παχιανών 25 (68-31)
8.Κρ. Αστέρας 16 (20-60)
9.Νέοι Μινωταύρου 9 (28-71)
10.Α.Ο. Περιβολίων 6 (20-95)
11.Γρανίτης 5 (13-127)
12.Παγχανιακός 4 (18-129)

Τζούνιορ
1ος όμιλος

Μινώταυρος-Τιτάν 5-0
Απόλλων-Ηρακλής Νερ. 8-1
Νέος Ηρακλής-Πανακρωτηριακός 0-1
Ίκαρος Μ.-Αστέρας Χαλ. 0-2
Νέοι Μινωταύρου-Ασπίδα 0-0
Λέοντες-Α.Π. Σούδας 4-2

Η βαθμολογία
1.Μινώταυρος 44 (70-7)
2.Απόλλων 36 (34-8)
3.Πανακρωτηριακός 35 (44-11)
4.Ασπίδα 29 (29-10)
5.Λέοντες 27 (31-21)
-.Αστέρας Χαλέπας 27 (23-17)
7.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 24 (27-28)
8.Α.Π. Σούδας 19 (33-27)
9.Νέοι Μινωταύρου 15 (17-280
10.Ηρακλής Νεροκούρου 10 (9-53)
11.Τιτάν 5 (9-60)
12.Ίκαρος Μουρνιών 1 (9-65)

2ος όμιλος
Νέος Κισσαμικός-Ροδωπού 5-0
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-ΙΝΚΑ 0-3
Περιβόλια-Πλατανιάς 1-4
Καλτσέτο-Δόξα Παχ. 6-0
Νέοι Χανίων-ΔΑΑΟΧ 0-1
Κεραμειά-Γρανίτης 2-6

Η βαθμολογία
1.Καλτσέτο 45 (101-8)
2.Νέος Κισσαμικός 42 (49-16)
3.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ 41 (61-9)
4.Νέοι Χανίων 26 (27-23)
5.Δόξα Παχιανών 25 (31-20)
6.ΔΑΑΟΧ 23 (22-26)
7.Πλατανιάς 21 (27-23)
8.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 17 (25-35)
-.Γρανίτης 17 (21-37)
10.Ροδωπού 14 (18-51)
11.Α.Ο. Περιβολίων 6 (7-53)
12.Κεραμειά 0 (4-92)

Προτζούνιορ
ΔΑΑΟΧ-Α.Π. Σούδας 3-0
Πανακρωτηριακός-Νέος Ηρακλής 0-1
Πλατανιάς-Νέοι Μινωταύρου 5-3
Περιβόλια-Λέοντες 4-7
Κεραμειά-Άρης Σ. 0-8
Μινώταυρος-Καλτσέτο 3-1
Τιτάν-ΕΘΚ 7-0
Νέοι Χανίων-ΙΝΚΑ 1-6
Αστέρας Χαλ.-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 5-1

Η βαθμολογία
1.Μινώταυρος 48 (147-13)
2.Καλτσέτο 45 (94-14)
3.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ 38 (90-14)
4.Λέοντες 36 (86-27)
-.Άρης Σούδας 36 (57-15)
6.Α.Ο. Περιβολίων 29 (42-47)
7.Πλατανιάς 27 (44-25)
8.Αστέρας Χαλέπας 26 (37-52)
9.Νέοι Χανίων 25 (37-32)
10.Τιτάν 21 (30-39)
11.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 20 (46-49)
12.Α.Π. Σούδας 16 (28-59)
13.ΔΑΑΟΧ 14 (30-78)
14.Κεραμειά 13 (25-68)
15.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 12 (31-77)
16.Νέοι Μινωταύρου 6 (17-76)
17.Πανακρωτηριακός 4 (14-69)
18.Ένωση Θύελλα Καμίνια 1 (18-119)