Το πρωί του Σαββάτου με τους προκριματικούς αγώνες ανοίγει η αυλαία του ΟΠΕΝ πρωταθλήματος τένις Ανδρών που διοργανώνουν ΟΑΧ και Ακαδημία Αντισφαίρισης Χανίων.

Αναλυτικά η επίσημη ενημέρωση του ΟΑΧ:

Με τους πρωινούς προκριματικούς ανοίγει το Σάββατο 12 Μαρτίου η αυλαία του ΟΠΕΝ πρωταθλήματος τένις Ανδρών.

24 συνολικά αθλητές απ' όλη την Ελλάδα, αναμένεται να ριχθούν στη μάχη της πρόκρισης στο κυρίως ταμπλό το οποίο θα αποτελείται από 32 τενίστες, με την επίσημη έναρξη των αγώνων ν' αναμένεται να υπάρξει την Καθαρά Δευτέρα 14 Μαρτίου.

Οι αγώνες διοργανώνονται από τον Ομιλο Αντισφαίρισης Χανίων και την Ακαδημία Αντισφαίρισης Χανίων, με την συνδιοργάνωση της Περιφερειακής Ενότητας Χανίων και της Ελληνικής Φίλαθλης Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης (ΕΦΟΑ).

OΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ

Στη "μάχη" της πρόκρισης θα βρεθούν συνολικά 24 τενίστες που θα διεκδικήσουν 16 θέσεις.

Αυτοί είναι οι εξής:

1. Βοϊνέα Αλέξανδρος Α.Ο.Α. Ηλιούπολης
2. Γιακουμάκης Ιωάννης Ο.Α. Χανίων
3. Δουλγεράκης Σταύρος Α.Ο. Κυδωνίας
4. Κόκκαλης Εμμανουήλ Γ.Σ. Λιβυκός Ιεράπετρας
5. Μανέκας Αθανάσιος Ο.Α. Ιωαννίνων
6. Καπίρης Σταμάτης Α.Ο.Α. Ηλιούπολης
7. Περδικογιάννης Στυλιανός Ο.Α. Αθηνών
8. Παπαδόπουλος Παναγιώτης Ο.Α. Αθηνών
9. Παρασκευάς Μαρίνος Α.Π.Μ.Σ. Άσκηση Ηρακλείου
10. Προκοπάκης Χαρίδημος Ο.Α. Χανίων
11. Σκαλιδάκης Δημήτριος Ο.Α. Χανίων
12. Παπαγιαννάκης Αντώνιος Ο.Α. Χανίων
13. Γλεντουσάκης Εμμανουήλ Ο.Α. Σούδας
14. Πετράκης Κωνσταντίνος Ο.Α. Σούδας
15. Δρυμαλίτης Γεώργιος Ο.Α. Σούδας
16. Κονταξάκης Τάσος Ο.Α. Σούδας
17. Πρωτονοτάριος Γεώργιος Ο.Α. Καισαριανής
18. Σταυρόπουλος Μάριος-Φώτιος Α.Ο.Α. Φιλοθέης
19. Τσαγλιώτης Αντώνιος Ο.Α. Ρεθύμνου
20. Γκόλτσιος Βασίλειος Ο.Α. Ρεθύμνου
21. Μαυρομμάτης Κωνσταντίνος Α.Τ. Χανίων
22. Αρετακης Ιωαννης Ο.Α. Χανίων
23. Τριάντης Φώτιος Α.Ο.Α. Φιλοθέης
24. Παπαιωάννου Ιωάννης Α.Ο.Α. Χαϊδαρίου

Στο κυρίως ταμπλό θα συμμετάσχουν 15 τενίστες, ένας εκ των οποίων είναι ο Σπύρος Ναούμ, στον οποίο δόθηκε wild card από τον ΟΑΧ, ενώ μία ακόμα θέση αναμένεται να δοθεί από την ΕΦΟΑ.

Οι 15 τενίστες που περνάνε απευθείας στο κυρίως ταμπλό είναι οι εξής:

1. Αντωνόπουλος Χρήστος Ο.Α. Κερατσινίου
2. Βαρδάκης Βασίλειος Ο.Α. Ιωαννίνων
3. Ιωαννίδης Παντελεήμων Ο.Α. Αγίας Παρασκευής
4. Ιωαννίδης Ιωάννης Ο.Α. Αγίας Παρασκευής
5. Καζανίδης Παναγιώτης Ο.Α. Κέρκυρας
6. Καπογιάννης Χάρης Ηράκλειο Ο.Α.& Α.
7. Μαυρονικόλας Λουδοβίκος Α.Ο.Α. Φιλοθέης
8. Σακελλαρίδης Μιχαήλ Ο.Α. Αγίας Παρασκευής
9. Σπηλιόπουλος Αθανάσιος Ο.Α. Καισαριανής
10. Στεργίου Ιωάννης Ο.Α. Αθηνών
11. Στεργιούλης Λάμπρος Α.Ν.Σ. Ελληνικιωτών
12. Τσιρανίδης Ευστάθιος Ο.Α. Θεσσαλονίκης
13. Σιδεράκος Αλέξανδρος Α.Σ. Ορφέας Λάρισας
14. Ναούμ Σπυρίδων Ο.Α. Χανίων
15. Κωστίκογλου Μιχάλης Α.Ο.Α. Φιλοθέης

ΟΙ ΧΟΡΗΓΟΙ

Οι χορηγοί για το έπαθλο είναι οι εξής:

• ΝΑΟΥΜ Σ.Θ. ΑΤΕ - Τεχνική Κατασκευαστική Εταιρία
• ΜΠΛΕ
• Α.Π. ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ ΕΡΓΑ ΠΡΑΣΙΝΟΥ Α.Ε.
• ΑΦΟΙ ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗ Ο.Ε. Εμπορία ελαστικών
• ΥΔΡΟΤΕΧΝΙΚΗ Παπαγιαννάκης Μιχάλης
• ΛΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Φ. & ΣΙΑ Ο.Ε. Συνεργείο φρένων& εμπόριο ανταλλακτικών αυτ/των

Μεγάλος χορηγός είναι τα SUPER MARKETS - ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ

Και μικρότεροι χορηγοί:

• ΣΑΜΑΡΙΑ
• ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΠΟΡ
• CHANIA ENTERTAINME
• BREW HOUSΕ

ΟΙ ΧΟΡΗΓΟΙ

Οι χορηγοί για το έπαθλο είναι οι εξής:

• ΝΑΟΥΜ Σ.Θ. ΑΤΕ - Τεχνική Κατασκευαστική Εταιρία
• ΜΠΛΕ
• Α.Π. ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ ΕΡΓΑ ΠΡΑΣΙΝΟΥ Α.Ε.
• ΑΦΟΙ ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗ Ο.Ε. Εμπορία ελαστικών
• ΥΔΡΟΤΕΧΝΙΚΗ Παπαγιαννάκης Μιχάλης
• ΛΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Φ. & ΣΙΑ Ο.Ε. Συνεργείο φρένων& εμπόριο ανταλλακτικών αυτ/των

Μεγάλος χορηγός είναι τα SUPER MARKETS - ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ

Και μικρότεροι χορηγοί:

• ΣΑΜΑΡΙΑ
• ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΠΟΡ
• CHANIA ENTERTAINMENT GROUP
• BREW HOUSΕ