Ο Κισσαμικός δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στην εκτός έδρας νίκη της προηγούμενης βδομάδας κόντρα στον Αχαρναϊκό αφού παραχώρησε “λευκή” ισοπαλία στη Λαμία (0-0).

Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά, με τον Κισσαμικό να χάνει σπουδαία ευκαιρία με τον Σελινιωτάκη στο 34’ και να απειλεί και στο 47’ με τον Κουρτεσιώτη. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ στο 67’ με τον Μίλιεβιτς αλλά ο Λαζαρίδης κράτησε και σ’ αυτό το ματς απαραβίαστη την εστία του.

5’ Φάουλ του Γιαλούση μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
13’ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μίλιεβιτς ο Αυγενικού έβαλε την κόντρα και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.
20’ Σουτ του Ενγκουέμ αρκετά έξω από την εστία η μπάλα.
24’ Σουτ του Τζόκιτς ψηλά πάνω από την εστία η μπάλα.
30’ Κάθετη πάσα του Βαττή προς τον Σαπαλίδη, ο Πίτκας έγκαιρα βγαίνει και μπλοκάρει.
32’ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μάντζη μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Πίτκας.
34’ Κόρνερ του Αυγενικού ο Σελινιωτάκης από κοντά βρίσκει την μπάλα με το γόνατο και τη στέλνει λίγο έξω από την εστία.
47’ Ωραία ομαδική προσπάθεια του Κισσαμικού, σέντρα-σουτ του Κουρτεσιώτη η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
50’ Σουτ του Μπαλού άουτ.
67’ Ατομική προσπάθεια του Μίλιεβιτς ο Λαζαρίδης βγαίνει έγκαιρα από την εστία του και αποκρούει το πλασέ του.
82’ Φάουλ του Νατσιόπουλου μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
90’ Σουτ του Πίντο από πλάγια θέση μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.

Διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας)
Βοηθοί: Λαμίας (Μεσσηνίας)-Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες: Σταθάκης, Τσουβαλτσίδης-Μπαλού, Μπουλούλης

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσουβαλτσίδης, Γιαννίτσης, Σταθάκης, Κουρτεσιώτης, Ενγκουέμ, Σελινιωτάκης, Αυγενικού (70’ Μάνιας), Μάντζης (62’ Ποκόνγκ), Βαττής (85’ Ποσίνκοβιτς), Σαπαλίδης.

Λαμία (Δημήτρης Σπανός): Πίτκας, Ζουλιώτης, Γιαλούσης, Ντάσιος, Κυριακόπουλος (79’ λ.τρ. Παπαργυρίου), Μπαλού (65’ Μπουλούλης), Τζόκιτς, Μίλιεβιτς, Σιατραβάνης, Καραγιάννης (73’ Νατσιόπουλος), Πίντο.