Δύο… στροφές έμειναν ακόμα για να ξεκαθαρίσει το τοπίο αναφορικά με τις ομάδες που θα πάρουν μέρος στην τελική φάση των πρωταθλημάτων Προπαίδων και Τζούνιορ της Ε.Π.Σ. Χανίων.

Στους Προπαίδες από τον 1ο όμιλο στα πλέι-οφ θα παίξουν Πανακρωτηριακός, Νέος Ηρακλής, ενώ από τον 2ο όμιλο το εισιτήριο "τσέκαρε" ο Μινώταυρος.

Στα Τζούνιορ από τον 1ο όμιλο δεδομένη θεωρείται η παρουσία του Μινωταύρου, αφού Απόλλων και Πανακρωτηριακός θα αναμετρηθούν την τελευταία αγωνιστική, οπότε ακόμα κι αν ηττηθεί και στα δύο ματς που απομένουν η ομάδα των Μουρνιών δεν γίνεται να μείνει εκτός δυάδας. Από τον 2ο όμιλο εξασφάλισε τη συμμετοχή του στα πλέι-οφ το Καλτσέτο, που θα υπερτερεί σε περίπτωση ισοβαθμίας με τον Νέο Κισσαμικό, ο οποίος διεκδικεί με το ΙΝΚΑ τη 2η θέση.

Αναλυτικά:

20η αγωνιστική

Προπαίδες
1ος όμιλος

Αστέρας Χαλ.-Πανακρωτηριακός 0-7
Κεραμειά-Λέοντες 0-3 α.α.
ΓΑΣ Χανιά-Νέος Ηρακλής 1-5
Άρης Σ.-Α.Π. Σούδας 1-4
Ηρακλής Νερ.-ΕΘΚ 0-1
Ποσειδών Τσικ.-Τιτάν 0-8

Η βαθμολογία
1.Πανακρωτηριακός 58 (173-10)
2.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 52 (81-28)
3.Α.Π. Σούδας 44 (90-19)
4.Λέοντες 38 (55-24)
5.Τιτάν 36 (53-40)
6.Αστέρας Χαλέπας 27 (49-63)
7.Ηρακλής Νεροκούρου 25 (53-62)
-.Άρης Σούδας 25 (44-55)
9.ΓΑΣ Χανιά 21 (32-88)
10.Ένωση Θύελλα-Καμίνια 17 (28-62)
11.Ποσειδώνας Τσικαλαριών 7 (18-165)
12.Κεραμειά αποχώρησαν 

2ος όμιλος
ΔΑΑΟΧ-Παγχανιακός 13-0
Μινώταυρος-Νέοι Μινωταύρου 12-1
Δόξα Παχ.-Νέος Κισσαμικός 0-3
Γρανίτης-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 2-2
Κρ. Αστέρας-ΙΝΚΑ 0-6
Περιβόλια-Πλατανιάς 0-6

Η βαθμολογία
1.Μινώταυρος 57 (129-16)
2.Νέος Κισσαμικός 51 (108-22)
3.ΔΑΑΟΧ 50 (109-19)
4.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ 46 (91-17)
5.Πλατανιάς 39 (92-47)
6.Δόξα Παχιανών 31 (83-40)
7.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 30 (80-50)
8.Κρ. Αστέρας 16 (21-83)
9.Νέοι Μινωταύρου 10 (32-90)
10.Α.Ο. Περιβολίων 9 (26-123)
11.Γρανίτης 8 (17-138)
12.Παγχανιακός 5 (21-164)

Τζούνιορ
1ος όμιλος

Ασπίδα-Τιτάν 5-0
Αστέρας Χαλ.-Α.Π. Σούδας 0-2
Πανακρωτηριακός-Λέοντες 3-1
Ηρακλής Νερ.-Νέοι Μινωταύρου 2-5
Μινώταυρος-Ίκαρος Μ. 11-0
Απόλλων-Νέος Ηρακλής 2-0

Η βαθμολογία
1.Μινώταυρος 53 (90-9)
2.Απόλλων 48 (42-9)
3.Πανακρωτηριακός 47 (55-13)
4.Ασπίδα 35 (39-19)
5.Λέοντες 31 (36-29)
6.Αστέρας Χαλέπας 30 (25-25)
7.Α.Π. Σούδας 28 (43-28)
8.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 27 (35-38)
9.Νέοι Μινωταύρου 22 (26-33)
10.Τιτάν 11 (14-71)
11.Ηρακλής Νεροκούρου 10 (13-68)
12.Ίκαρος Μουρνιών 1 (10-86)

2ος όμιλος
ΔΑΑΟΧ-Ροδωπού 5-0
Δόξα Παχ.-Γρανίτης 3-1
Πλατανιάς-Κεραμειά 4-0
ΙΝΚΑ-Νέοι Χανίων 3-0
Νέος Κισσαμικός-Καλτσέτο 0-6
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Περιβόλια 2-2

Η βαθμολογία
1.Καλτσέτο 57 (125-8)
2.Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ 53 (73-9)
3.Νέος Κισσαμικός 51 (67-22)
4.Δόξα Παχιανών 34 (41-23)
5.Πλατανιάς 30 (27-29)
6.ΔΑΑΟΧ 29 (29-32)
-.Νέοι Χανίων 29 (31-33)
8.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 22 (32-42)
9.Γρανίτης 18 (24-50)
10.Ροδωπού 14 (19-69)
11.Α.Ο. Περιβολίων 10 (12-67)
12.Κεραμειά 0 (6-112)