Φινάλε πρωταθλήματος υπάρχει το σαββατοκύριακο στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Χανίων με τα πάντα να έχουν κριθεί τόσο στον όμιλο τίτλου όσο και στον όμιλο παραμονής.

Στη Β’ Κατηγορία ξεχωρίζουν τα ματς Α.Ε. Κυδωνίας-Κρ. Αστέρας και Θύελλα-Δάφνη, ενώ σημαντικό είναι και το Γρανίτης-Άμιλλα, με τις ομάδες να θέλουν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Α’ Κατηγορία-18η αγωνιστική
Όμιλος τίτλου
Σάββατο 16 Απριλίου (16:30)

Μινώταυρος-Ίκαρος Μ. στις Μουρνιές
Κουκουράκης (Καντεράκη-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Τσαγκαράκης

ΙΝΚΑ-Ποσειδώνας Τσικ. στους Αγ. Αποστόλους
Παναγόπουλος (Μπραουδάκης-Μπαντά)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γιαννακάκης

Άρης Βουκολιών-Σπάθα στον Ταυρωνίτη
Αλεξόπουλος (Στ. Αποστολάκης-Πατεράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αλογδιανάκης

Πανακρωτηριακός-Κεραμειά στα Καθιανά
Ούτας (Αναστασάκης-Μωραΐτης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

Δόξα Παχ.-Άρης Σ. στη Μοναχή Ελιά
Γιουματζίδης (Λογαρίδης-Μπραουδάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος

Όμιλος παραμονής
Σάββατο 16 Απριλίου (16:30)

Ηρακλής Νερ.-Αστέρας Μαν. στα Νεροκούρου
Μπερτάκης (Μαραγκάκης-Πατσουράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης

Κυριακή 17 Απριλίου (10:30)
Ασπίδα-Ιδομενέας στον Ναύσταθμο
Μπραουδάκης (Γαλάνης-Μαραγκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης

Κυριακή 17 Απριλίου (16:30)
Ροδωπού-Τιτάν στο Κολυμβαρι
Κουκουράκης (Κατσαρός-Πατεράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Απόλλων-Παλαιόχωρα στη Σούδα
Αλεξόπουλος (Μπαταγκιώνη-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γιαννακάκης

ΔΑΑΟΧ-Κορωνίδα στους Αγ. Αποστόλους
Γ. Γιαννουλάκης (Σαρικάκη-Καντεράκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δεδότσης

Β’ Κατηγορία
27η αγωνιστική
Σάββατο 16 Απριλίου (16:30)

Άπτερα-Σφακιά στη Σούδα
Γ. Γιαννουλάκης (Μαρινάκης-Καντανολέων)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καπιδάκης

Γρανίτης-Άμιλλα στην Αγ. Μαρίνα
Κουρκουμελάκης (Κατσαρός-Γαλάνης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Α.Ε. Κυδωνίας-Κρ. Αστέρας στον Αλικιανό
Χρ. Γιαννουλάκης (Σινιοράκης-Ροδουσάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δεδότσης

Κυριακή 17 Απριλίου (10:30)
Χάλης-Παγχανιακός στους Αγ. Αποστόλους
Κουρκουμελάκης (Σαρικάκη-Αναστασάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Θεοδωρίδης

Φωστήρας-Ποσειδών Καμ./Ραπ. στα Νεροκούρου
Χρ. Γιαννουλάκης (Πετεινάτος-Στ. Αποστολάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος

Α.Π. Σούδας-ΕΘΚ στη Σούδα
Ούτας (Μπαντά-Καντανολέων)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Τσαγκαράκης

Κυριακή 17 Απριλίου (16:30)
Θύελλα Καλ.-Δάφνη στο Δημ. Στ. Κισσάμου
Μπερτάκης (Δαράκης-Στ. Αποστολάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης

Πρωτάθλημα Παίδων "Σχοινάς Τηλέμαχος"
18η αγωνιστική
1ος όμιλος
Σάββατο 16 Απριλίου (15:00)

Μινώταυρος-Περιβόλια στις Μουρνιές
Βερυκάκης (Καντεράκη-Κουκουράκης)

Κισσαμικός-Σπάθα στον Ταυρωνίτη
Πατεράκης (Στ. Αποστολάκης-Αλεξόπουλος)

Πανακρωτηριακός-Πλατανιάς στα Καθιανά
Αναστασάκης (Μωραΐτης-Ούτας)

Δόξα Παχ.-Α.Π. Σούδας στη Μοναχή Ελιά
Λογαρίδης (Μπραουδάκη-Γιουματζίδης)

2ος όμιλος
Σάββατο 16 Απριλίου (15:00)

Ηρακλής Νερ.-Α.Ε. Κυδωνίας στα Νεροκούρου
Πατσουράκης (Μαραγκάκης-Μπερτάκης)

Κυριακή 17 Απριλίου (15:00)
ΔΑΑΟΧ-Κορωνίδα στους Αγ. Αποστόλους
Πατσουράκης (Μωραΐτης-Μπραουδάκη)

Πρωτάθλημα Νέων "Συγγελάκης Ιωάννης"
27η αγωνιστική
Σάββατο 16 Απριλίου (15:00)

Ιδομενέας-Σφακιά στη Σούδα
Μαρινάκης (Καντανολέων-Ντοβλιάτωφ)

Μινώταυρος-Α.Ο. Χανιά στον Αλικιανό
Ροδουσάκης (Σινιοράκης-Χρ. Γιαννουλάκης)

Κυριακή 17 Απριλίου (09:00)
ΙΝΚΑ-Δόξα Παχ. στους Αγ. Αποστόλους
Αναστασάκης (Σαρικάκη-Πατσουράκης)

Ηρακλής Νερ.-Σπάθα στα Νεροκούρου
Στ. Αποστολάκης (Πετεινάτος-Μπραουδάκη)

Α.Π. Σούδας-ΕΘΚ στη Σούδα
Καντανολέων (Μπαντά-Μωραΐτης)

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/4/2016
ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ-1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛ.-ΕΝΩΣΗ Θ.Κ. 09.00 ΚΑΘΙΑΝΩΝ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗΣ
ΛΕΟΝΤΕΣ-Α.Π. ΣΟΥΔΑΣ 10.30 ΚΑΘΙΑΝΩΝ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗΣ
ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ-ΝΕΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 12.00 ΚΑΘΙΑΝΩΝ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗΣ
ΑΡΗΣ Σ.-ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. 10.30 ΝΕΡΟΚΟΥΡΟΥ ΚΟΥΡΚΟΥΜΕΛΑΚΗΣ
ΓΑΣ ΧΑΝΙΑ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ. 12.00 ΝΕΡΟΚΟΥΡΟΥ ΚΟΥΡΚΟΥΜΕΛΑΚΗΣ
ΚΕΡΑΜΕΙΑ-ΤΙΤΑΝ ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ ΥΠΕΡ ΤΙΤΑΝΑ

ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ-2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΔΑΑΟΧ-ΙΝΚΑ 09.00 Μ. ΕΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΤΟΒΛΙΑΤΩΦ
ΔΟΞΑ ΠΑΧ.-ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ 10.30 Μ. ΕΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΤΟΒΛΙΑΤΩΦ
ΓΡΑΝΙΤΗΣ-ΚΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 12.00 Μ. ΕΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΤΟΒΛΙΑΤΩΦ
ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ-ΝΕΟΣ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 09.00 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ
ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΥ-Α.Δ.Ν. ΚΥΔΩΝΙΑΣ 10.30 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 12.00 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ

ΤΖΟΥΝΙΟΡ-1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΣΠΙΔΑ-ΙΚΑΡΟΣ Μ. 09.30 ΑΓ. ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗΣ ΒΕΡΥΚΑΚΗΣ
ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 10.30 ΑΓ. ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗΣ ΒΕΡΥΚΑΚΗΣ
ΤΙΤΑΝ-ΛΕΟΝΤΕΣ 11.30 ΑΓ. ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗΣ ΒΕΡΥΚΑΚΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛ.-ΝΕΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 09.30 ΣΟΥΔΑΣ ΠΑΤΣΟΥΡΑΚΗΣ ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ.-ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ 10.30 ΣΟΥΔΑΣ ΠΑΤΣΟΥΡΑΚΗΣ ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗ
Α.Π. ΣΟΥΔΑΣ-ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΥ 11.30 ΣΟΥΔΑΣ ΠΑΤΣΟΥΡΑΚΗΣ ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗ

ΤΖΟΥΝΙΟΡ-2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΓΡΑΝΙΤΗΣ-ΝΕΟΙ ΧΑΝΙΩΝ 09.30 ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΛΟΓΑΡΙΔΗΣ ΜΠΑΝΤΑ 
ΔΑΑΟΧ-ΚΑΛΤΣΕΤΟ 10.30 ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΛΟΓΑΡΙΔΗΣ ΜΠΑΝΤΑ
ΔΟΞΑ ΠΑΧ.-ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ 11.30 ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΛΟΓΑΡΙΔΗΣ ΜΠΑΝΤΑ
ΙΝΚΑ-ΝΕΟΣ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 09.30 ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΣΤ. ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-Α.Δ.Ν. ΚΥΔΩΝΙΑΣ 10.30 ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΣΤ. ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ
ΡΟΔΩΠΟΥ-ΚΕΡΑΜΕΙΑ 11.30 ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΣΤ. ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ